Nejlepší chytré hodinky podle testů a recenzí 2022

Chytré hodinky Samsung Gear S3 Frontier Legendární hodinář Mistr Hanuš, jeden z tvůrců pražského orloje, podle pověsti zastavil toto podivuhodné dílo těsně před svou smrtí pouhým dotekem ruky. Patrně netušil, že asi o 500 let později budou lidé na zápěstí nosit zázračný přístroj, který jim přinese důležitá data o jejich těle, poskytne informace o tom, kde se právě nacházejí, nabídne komfortní komunikaci s přáteli i velkou porci zábavy. Úžasné vynálezy posouvají lidstvo neustále kupředu. Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) jsou jedním z nich.

Na trhu je k dispozici dlouhá řada těchto oblíbených výrobků a jejich již tak pestrá nabídka se každým rokem čím dál víc rozšiřuje. S výběrem toho nejvhodnějšího modelu by vám mohli pomoci následující recenze chytrých hodinek v češtině.

TOP nejlepší chytré hodinky podle testů a recenzí na trhu

Název produktuHodnoceníProč koupit tento model?
1.Samsung Galaxy Watch 4 Classic
5 out of 5 stars (5 / 5) Náš vítěz, nejlepší chytré hodinky 

✔️ NFC a platba pomocí google pay
✔️ skvělý displej
✔️ spousta možností měření
✔️ otočná luneta pro ovládání
❌ slabší baterie
💡 Cena: od 6 000 Kč

Zjistit přesnou cenu
2.Apple Watch Series 7
5 out of 5 stars (5 / 5) Nejlepší pro uživatele Iphone telefonů 

✔️ skvělý a dobře čitelný displej
✔️ rychlost odezvy a výkon
✔️ rychlé nabíjení
✔️ celkem slušná baterie
❌ žádné nové senzory oproti Series 6
💡 Cena: od 11 500 Kč

Zjistit přesnou cenu
3.Samsung Galaxy Watch 4
5 out of 5 stars (5 / 5) Nejlepší poměr cena / výkon 

✔️ skvělý výkon a odezva
✔️ Gorila glass DX+ sklo
✔️ dobrý poměr cena / výkon / kvalita / reprezentativnost
✔️ NFC
❌ výdrž baterie
💡 Cena: od 5 000 Kč

Zjistit přesnou cenu
4.Apple Watch SE
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Dostupné Apple hodinky 

✔️ skvělé hodnocení od zákazníků (97% spokojenost)
✔️ kvalita zpracování
✔️ velká spousta funkcí
✔️ NFC
❌ vyšší cena
💡 Cena: od 8 000 Kč

Zjistit přesnou cenu
5.Garmin Vívoactive 4
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Skvělé hodinky pro sportovce 

✔️ Kvalitní chytré sportovní hodinky
✔️ slušné recenze od zákazníků
✔️ velká spousta měřených funkcí
✔️ NFC
❌ některé aplikace příliš "žerou" baterku
💡 Cena: od 5 500 Kč

Zjistit přesnou cenu
6.Garmin Venu 2
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Atraktivní oblíbené smartwatch 

✔️ vynikající recenze (97% spokojenost)
✔️ atraktivní design
✔️ pokročilé funkce pro zdraví a fitness
✔️ kvalitní zpracování Garmin
❌ žádné větší nedostatky
💡 Cena: od 7 500 Kč

Zjistit přesnou cenu
7.Amazfit GTS 2 mini
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) Nejlepší levné chytré hodinky 

✔️ slušné recenze (93% spokojenost)
✔️ dostačující na základní funkce a použití
✔️ menu kompletně v češtině
✔️ výkon/cena
❌ vzhledem k ceně žádné větší nedostatky
💡 Cena: od 1 700 Kč

Zjistit přesnou cenu
8.Huawei Watch GT 2 Pro
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) Další na zvážení 

✔️ dobré recenze (93% spokojenost)
✔️ rychlost nabíjení
✔️ výdrž baterie
✔️ slušné senzory
❌ NFC nelze zatím použít
💡 Cena: od 4 300 Kč

Zjistit přesnou cenu

Chytré dámské hodinky

Chodíte, běháte, jezdíte na kole či se jinak hýbete? A rádi byste u každé aktivity zmonitorovali její efekt pro vaše tělo? Nechce se vám běhat s krokoměrem a zároveň kupovat cyklopočítač, když můžete mít vše v jednom zařízení, a navíc na svém zápěstí? Chytré hodinky zažívají v poslední době boom, který má hned několik důvodů.

Doba se zrychluje a potřebujeme být dostupní vždy a všude. Chytré hodinky poskytují flexibilitu a rychlý přístup k datům, usnadňují tak svým uživatelům život a orientaci ve stále komplikovanějším světě. Smart technologie pečuje i o naše zdraví. Nejenže dokáže změřit počet kroků, které za den ujdeme, spočítá nám i kalorie, které jsme při tom spálili, a naměří ušlou vzdálenost.

Smartwatch, jak se chytré hodinky označují v anglosaském světě, toho však umí mnohem více. Pokud je spárujete s vaším chytrým telefonem, budou vás upozorňovat na došlé SMS a e-maily, můžete na nich přijímat hovory či surfovat po internetu. Chytré hodinky vás ale dokáží vytáhnout i ze šlamastiky, pokud se ztratíte. Díky integrovanému GPS totiž najdete cestu ze všech zákoutí.

Spíše než o hodinky, jde o elektronický přístroj

Přestože chytré hodinky na první pohled vypadají jako ty klasické, mnoho společného s nimi nemají. Prakticky se jedná o elektronické zařízení s plnohodnotným operačním systémem, dotykovým displejem a spoustou ostatních funkcí, z nichž jedna je měření a zobrazování aktuálního času.

Z hlediska výrobní koncepce se tedy blíží spíše chytrému telefonu, přičemž musíme počítat s některými omezeními plynoucími z velikosti zařízení a menšího výpočetního výkonu. Velkou výhodou je fakt, že i za nižší cenu můžete sehnat poměrně kvalitní zařízení, a tak ty pro vás nejlepší chytré hodinky, které vám pomohou prodrat se úskalími života, vás mohou vyjít na zhruba stejné peníze jako jejich klasický mechanický bratříček. Vyšší cenu platíte spíše za propracovanější design.

Právě rozebráním vzhledu začneme naši recenzi chytrých hodinek, díky níž byste si měli ujasnit odpovědi na otázky, jaké jsou nejlepší modely, jaké jsou nejhezčí dámské chytré hodinky či kam se bude vývoj chytrých hodinek ubírat v budoucnosti. Díky testu, který vám odhalí nejnovější modely tohoto elektronického zařízení, budete schopni za svoje finance vybrat ty nejvhodnější chytré hodinky, které vám padnou přímo na tělo a uspokojí všechny vaše potřeby.

Jak vybrat chytré hodinky?

Stojíte před úkolem vybrat chytré hodinky pro sebe či člena rodiny? Nebo je chcete pořídit dobrému příteli jako zajímavý dárek? Poradíme, na co se zaměřit, které parametry při jejich koupi sledovat a zároveň vám odhalíme i několik vychytávek, které naznačí možné směřování tohoto kousku elektroniky v budoucnosti.

Chytré hodinky Garmin

Chytré hodinky Garmin

 • Design a materiál hodinek

Při výběru kvalitních chytrých hodinek si většina z nás všimne nejprve jejich vzhledu. A výrobci to velmi dobře vědí. Proto jsou nejdražší modely velmi designově propracované a cílí na estetické a futuristické cítění potenciálního zákazníka. Na trhu najdete jak kulaté hodinky, které se více podobají klasickým, tak vzhledově zajímavější hranaté, u nichž hraje prim nejenom design, ale i pohodlné ovládání. Vzhled chytrých hodinek ale neovlivňuje jenom tvar ciferníku, vliv má i typ jeho zobrazení, které je možno jednoduše změnit a nastavovat v souladu se svými potřebami.

Na vzhled a celkový dojem z hodinek má významný vliv i použitý materiál, z něhož jsou vyrobeny jak hodinky samotné, tak jejich pásek. Většina levnějších modelů je vyrobena z plastu nebo silikonu, který ostatní materiály předčí svojí lehkostí a odolností. Používá se především u sportovních typů chytrých hodinek. Dražší typy, které jsou vyráběny převážně z kovu nebo nerezové oceli, mohou být sice těžší a méně pohodlné při nošení, to však vyvažuje jejich odolnost.

Většinu modelů seženete v pánské i dámské variantě, které se však výrazně neliší. Dámské varianty u některých modelů disponují příjemnějšími barvami oproti černým nebo šedým pánským, jinak se žádného výrazného rozdílu nedočkáme. Co se týče funkcí, jsou si obě varianty rovny.

Více než varianty podle pohlaví, poslouží pravděpodobně dělení podle vzhledu. Někteří totiž vyžadují od svých chytrých hodinek především funkčnost a měření tělesných parametrů, jiní se zaměřují naopak na jejich vzhled a celkový dojem. Pro tyto dvě převažující skupiny bude určitě příjemná možnost vybírat hodinky v kategoriích sportovních či elegantních typů.

 • Displej a ovládání

Hodinky mají obvykle možnost ovládání mechanickým způsobem skrze tlačítka po stranách. Většina funkcí však vyžaduje dotykové ovládání na displeji, na který jsou kladeny vysoké nároky. Musí být čitelný ve tmě i za slunečného dne, to znamená mít vysoký jas i kontrast. V současné době se můžeme setkat s 2 typy displejů:

Levnější, ale dostatečně kvalitní IPS (In-Plane Switching) technologie má poměrně solidní jas i pozorovací úhly, její slabou stránkou však je neschopnost zobrazit plně černou barvu. V současné době nejlepší a zákonitě nejdražší AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) technologie vyniká skvělým podáním všech barev včetně černé i vynikajícími pozorovacími úhly a jasem, její nevýhodou je však kromě vysoké ceny i vyšší spotřeba energie. Nejlepší chytré hodinky obvykle disponují právě displejem s technologií (AM)OLED.

Závěr: U chytrých hodinek nehledíme jako u smartphonů na rozlišení a jemnost displeje, ale zajímá nás především dostatečný jas a kontrast, které zaručí čitelnost displeje na slunci i v šeru.

 • Výdrž baterie

Smartwatch Huawei Paradoxně se delší výdrží baterie mohou pochlubit levnější typy chytrých hodinek. Důvodem je zejména menší kvalita, a tedy spotřeba displeje a také méně funkcí, které by spotřebovávaly energii. Nejjednodušší chytré hodinky vydrží na jedno nabití i několik dní či týdnů, naproti tomu funkcemi nadupaný model, který budete navíc intenzivně používat, může vyžadovat dobíjení každých 12 hodin.

Délka výdrže na jedno nabití je samozřejmě závislá především na kapacitě baterie, která se pro běžné chytré hodinky pohybuje okolo 300 mAh. Tato hodnota je víceméně nicneříkající. Nejvíce záleží především na aktivitě a používání zařízení. Čím častěji budete hodinky aktivně využívat, tím rychleji budete přicházet o energii z baterie.

Nejvyšší negativní vliv na spotřebu baterie má například časté kontrolování a rozsvěcení displeje, používání hodinek místo telefonu, časté využívání pro měření parametrů sportovních aktivit, případně zobrazování velkého množství upozornění v průběhu dne.

Závěr: Čím jednodušší hodinky si pořídíte, tím budou mít delší výdrž na jedno nabití. Intenzitu nabíjení může však ovlivnit i četnost používání, počet spuštěných aplikací a manipulace s rozsvíceným displejem.

 • Operační systém a kompatibilita

Používání chytrých hodinek získává opodstatnění ve spojení s chytrým telefonem, který většina z nás vlastní. Hodinky se s telefonem párují nejčastěji s využitím technologie Bluetooth. Přitom je potřeba ohlídat jejich vzájemnou kompatibilitu, přesněji řečeno kompatibilitu jejich operačních systémů. Prakticky můžete narazit na 2 operační systémy:

 • WatchOS od Apple – jste-li vlastníky telefonu Apple, je pro vás tento operační systém nutností. Bohužel jeho nešvarem je vyšší spotřeba energie vyvážená ale širokou nabídkou aplikací.
 • Android Wear – tento hodinkový operační systém je kompatibilní se zařízeními, která pracují na platformě Android. I jeho nevýhodou jsou vyšší energetické nároky, což například Samsung řeší vlastním operačním systémem Tizen, který instaluje do svých zařízení. Pro ten ale zatím není tak rozšířené portfolio dostupných aplikací.

Oba operační systémy jsou otevřené, to znamená, že je možno je měnit a přidávat další aplikace. Naproti tomu uzavřené operační systémy jsou obvykle jen pro jednoho výrobce, nabídka aplikací je velmi omezená a nelze ji měnit.

Závěr: U každých hodinek by měla být při koupi dostupná informace o jejich kompatibilitě s konkrétními operačními systémy. Před realizací nákupu se tedy ujistěte, že kupujete chytré hodinky kompatibilní s vaším chytrým telefonem.

 • Odolnost proti vodě a prachu

Stupeň krytí je podobně jako u ostatních druhů elektroniky udáván v IP stupních, ve tvaru IPXX. První číslice značí odolnost vůči prachu a druhá odolnost vůči vodě. Prakticky platí, že čím vyšší každé z čísel je, tím odolnější je zařízení. V současné době je nejvyšší krytí elektroniky IP69, to znamená úplná odolnost proti vniknutí prachu a odolnost vůči horké tryskající vodě. Běžný stupeň krytí, kterým chytré hodinky disponují je IP65, což znamená plnou prachotěsnost a odolnost proti stříkající vodě.

Tip: Mrkněte také na výběr nejlepších odolných telefonů.

 • Zajímavé funkce a aplikace

Chytré hodinky disponují celou řadou funkcí, kvůli kterým si je kupujeme. Sportovní typy lidí zaujmou především funkce týkající se měření sportovní aktivity, to znamená záznam počtu kroků, množství spálených kalorií, zaznamenání délky a dalších parametrů zdolané trasy, atd.
Měření teploty, nadmořské výšky, tlaku, případně informace o počasí, to vše je pro chytré hodinky samozřejmostí.

Kvalitní chytré hodinky navíc nabídnou i možnost využití GPS navigace nebo surfování po internetu, které ale nelze na hodinkách kvůli nedostatečné velikosti displeje příliš doporučit.

Převážná většina chytrých hodinek umožňuje volání buď prostřednictvím vlastní SIM karty nebo přes spárovaný mobilní telefon. Ve stejném režimu probíhá také posílání a přijímání SMS.

Některé z lepších chytrých hodinek bývají vybaveny dokonce fotoaparátem, jehož rozlišení se pohybuje obvykle nejvýše do 4 MPx, což není žádná sláva a také tomu odpovídá kvalita pořízených fotografií. Může to být ale zajímavá možnost při koupi kvalitních chytrých hodinek pro děti, kterým tak pořídíte multifunkční zařízení a vyplníte jedním nákupem požadavek na hodinky, fotoaparát i telefon. Máte-li ale dítky trochu náročnější, počítejte s tím, že časem stejně budete muset plnohodnotný fotoaparát či fotomobil stejně přikoupit.

Nejkvalitnější chytré hodinky pro děti disponují kromě atraktivního barevného provedení i vychytávkami, které zvyšují bezpečnost našich nejmenších. Jednou z nich je GPS lokátor, který vám umožní mít s přesností na metry neustále přehled o poloze svého dítěte. Trochu sofistikovanější bezpečnostní funkcí jsou tak zvané bezpečnostní zóny, jimiž si můžete vymezit prostor, v něm se vaše dítě běžně pohybuje a při překročení hranice zóny si nechat z hodinek automaticky zavolat nebo poslat SMS. U některých typů dětských chytrých hodinek je i zajímavá funkce SOS tlačítko, které vaše ratolest může stisknout v okamžiku nouze a ihned se tak s vámi spojit.

Ceny chytrých hodinek

Cenové rozpětí při koupi chytrých hodinek je opravdu neobvykle široké. Bez problémů seženete hodinky do tisícovky, ale i modely nad 10 000 Kč. Co můžete v jednotlivých cenových kategoriích očekávat? Na to vám odpoví naše recenze chytrých hodinek v závislosti na cenových hladinách.

 • Chytré hodinky do 2 000 Kč

I v této cenové hladině se dá sehnat kvalitní kousek. Soustředíte-li se především na čínské výrobce a nebudete-li hodinky kupovat na českém trhu, můžete za ně vydat pouhých pár stovek. Neočekávejte ale žádný designový kousek. Nejlevnější chytré hodinky necílí na vzhled, ale především na maximum funkcí při minimální ceně.

Kromě hodinek najdete v této kategorii mnoho typů sportovních náramků různých výrobců, které se od chytrých hodinek liší především v tom, že jejich primárním účelem je měření životních funkcí, doby spánku, tělesných aktivit a jejich analýza. Zatímco od hodinek očekáváme kromě monitoringu času i možnost volání, posílání SMS a další užitečné funkce.

V cenové hladině do 2 000 Kč seženete především modely náramků i chytrých hodinek od čínského Xiaomi, Huawei či dalších menších značek.

 • Zlatá střední cesta s cenovkou do 5 000 Kč

V této kategorii seženeme většinu nejprodávanějších chytrých hodinek, které disponují slušným poměrem cena / výkon. Kromě poměrně solidní funkcionality, překvapí i propracovaný vzhled, velká kapacita baterie a zajímavé parametry. Samozřejmostí této kategorie už je dvoujádrový procesor se 4 GB paměti pro data a rozhraním Bluetooth, Wi-fi a GPS senzorem. Kapacita baterie se v této kategorii běžně pohybuje okolo 300 mAh. Svá želízka v ohni má v této cenové hladině kromě Xiaomi a Huawei už i opěvovaný Garmin a Samsung.

 • Smartwatch nad 5 000 Kč

V této kategorii mají své zástupce prakticky všichni výrobci, Xiaomi, Huawei, Samsung nebo Garmin. Absolutní špičku v této kategorii však tvoří Apple Watch, které se cenou s přehledem dostanou i nad 10 000 Kč. Kromě předpokládaného OLED displeje nabízí Apple ve svých hodinkách i 64bitový dvoujádrový procesor a 16 GB paměti s běžnou přístupností k rozhraním Wi-fi, Bluetooth či senzor GPS. Z hlediska technické výbavy se tedy žádný významný rozdíl oproti předchozí kategorii nekoná. Cenový rozdíl je způsoben především značkou a snahou o prvotřídní design, jejíž výsledky musíte posoudit sami.

Nejčastěji kladené otázky (FAQ)

Co umějí chytré hodinky pro děti a proč je dítěti pořídit?

Chytré hodinky pro děti překypují stejně jako modely pro dospělé celou řadou funkcí. Navíc ale obsahují funkce, které mají zvýšit bezpečnost dětí a možnost jejich rychlého vyhledání v případě nouze. Proto některé typy mají navíc SOS tlačítko, kterým vás váš potomek v nesnázích může okamžitě kontaktovat. Dále je díky GPS lokátoru možno mít přehled o aktuální pozici vašeho syna či dcery. Zajímavá je též funkce, jíž vymezíte svým dětem bezpečnostní zónu, v níž se mohou pohybovat a při jejím překročení vás hodinky samy kontaktují.

Jak fungují chytré hodinky?

Chytré hodinky mají s konvenčními hodinkami pramálo společného. Jde spíše o produkt chytré elektroniky, který se svou povahu přibližuje chytrým telefonům. Jejich jádrem je obvykle procesor s datovou pamětí a celý systém běží na operačním systému, který více či méně umožňuje instalaci dalších aplikací.

Co umí chytré hodinky? Proč si je pořídit?

Chytré hodinky tak dokáží kromě měření a zobrazení času monitorovat i vaše životní funkce, pomohou vám v případě, že se ztratíte, můžete s nimi volat, poslat SMS či nouzově pořizovat i fotografie. Většina chytrých hodinek umožňuje díky otevřenosti svého operačního systému instalovat další aplikace, takže rozsah funkcí je omezen pouze vaší fantazií.

Liší se od sebe dámské a pánské chytré hodinky?

Co se týče funkcí nijak zvlášť. Ale existuje jedna výjimka a tou je funkce monitoring menstruačního cyklu. Na našem trhu existují levné chytré hodinky, které takovou funkci disponují – např. designová česká značka Armodd. Když se vrátíme k obecné otázce designu hodinek, tak mezi dámskou a pánskou variantou téhož modelu však často existují designové rozdíly dané především barevnými mutacemi.

Test chytrých hodinek naší redakcí

V naší redakci jsme již pár chytrých hodinek otestovali, takže máme docela představu o rozdílech a možnostech. Níže uvádíme výběr těch nejlepších z nich.

Recenze Honor Magic Watch 2

Shrnutí recenze

Jsou Honor Magic Watch 2 tak kouzelné jak napovídá jejich název? Ano, pokud jste milovník fitness a sportu, pak vás tyhle hodinky okouzlí svými funkcemi, nikoliv však pokud od svých hodinek očekáváte trochu více než jen tracking a základní oznamování z mobilu. V tomhle případě budete limitování nemožností si nainstalovat aplikace třetích stran. Celkově však tyhle hodinky mohu doporučit pokud jste orientovaní na sport a hledáte hodinky s dlouhou výdrží baterie.

Overall
85%
85%
 • Design a zpracování: - 90%
  90%
 • Výkon a funkce: - 70%
  70%
 • Životnost baterie: - 95%
  95%

Výhody

 • Elegantně sportovní design
 • Vynikající fitness / sport tracking aktivit
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velmi dobrý a ostrý displej
 • GPS senzor

Nevýhody

 • Limitované funkce mimo sport
 • Absence placení přes NFC
 • Přenos hudby v této formě zbytečný
Celá recenze Honor Magic Watch 2 zde

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nových chytrých hodinek. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších chytrých hodinek v češtině.
  1. Kamila
  2. Vladimír
  3. Honza

  Přidejte váš komentář

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..