Nejlepší bezdrátový domovní zvonek s kamerou + Poradíme, jak vybrat

Nejlepší bezdrátový zvonek s kamerou Domovní zvonek je neopomenutelným vybavením bytu či domu. I v tomto směru však můžete jít s dobou a zvolit si moderní alternativu, která může přinést četné výhody a širší možnosti použití. Zvolit si můžete nejjednodušší pomůcky i opravdu sofistikovaná zařízení a systémy, které umí mnohem a mnohem víc než jen vyloudit známý zvuk: crrr!

V dnešním článku se zevrubně podíváme právě na moderní druhy zvonků – především vám však pomůžeme s výběrem nejlepšího bezdrátového domovního zvonku s kamerou. Zaměříme se přitom na všechny podstatné faktory. Počínaje výhodami, nevýhodami a variacemi či alternativami, konče konkrétními technickými parametry, funkcemi a vlastnostmi. Vyhýbat se nebudeme ani otázkám cenových relací. Podíváme se i na některé známé a osvědčené značky.

Zvonek se může jevit jako banalita, kterou se není třeba příliš zabývat. Ale opak je pravdou. Kvalitní a dobře zvolený domovní zvonek může zase o kousek zvýšit komfort vašeho bydlení. A to se jistě počítá. Proto si myslíme, že vám dnešní průvodce může být při zařizování domu či bytu nebo i jiného objektu k užitku. Abychom vám výběr ještě více usnadnili, připravili jsme pro vás kromě návodu i žebříček. V něm se můžete podívat na nejvíce oblíbené, prověřené a nejkvalitnější bezdrátové domovní zvonky. Ve fázi rozhodování vám pak mohou značně prospět i různé uživatelské recenze a testy těchto zařízení.

Porovnání nejlepších domovních zvonků s kamerou na trhu

Název produktuVlastnostiCena (od)Recenze
1.Immax NEO Lite Smart


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 1 

Video: 1920x1080px
Stupeň krytí: IP54
2900 Kč Zjistit cenu
2.Netatmo inteligentní video zvonek


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 2 

Video: Full HD 1920x1080px
Stupeň krytí: -
6300 Kč Zjistit cenu
3.Emos H2014


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 3 

Video: -
Stupeň krytí: IP44
5350 Kč Zjistit cenu
4.iQtech SmartLife C600


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 4 

Video: 1280×800 px
Stupeň krytí: -
3400 Kč Zjistit cenu
5.NEDIS Wi-Fi chytrý domovní zvonek


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 5 - cena / výkon 

Video: HD (720p)
Stupeň krytí: -
1650 Kč Zjistit cenu
6.VERIA 8277B-W-831 2-WIRE S


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 6 

Video: FULL HD
Stupeň krytí: -
9400 Kč Zjistit cenu

Jak vybrat domovní zvonek? Bezdrátový a s kamerou

Co by vás mělo zajímat při výběru bezdrátového domovního zvonku s kamerou? V každém případě je na místě ujistit se, že jde o tu správnou volbu pro vaše potřeby, nároky a váš dům, byt či jinou budovu. Při samotném srovnávání jednotlivých modelů se do popředí dostávají parametry, jako je napájení, krytí a odolnost, způsob instalace, kvalita a úhel zobrazení, dosah, druh připojení nebo i případné speciální funkce.

Bezdrátový zvonek vs. „klasika“

Prvotní a možná nejdůležitější dilema zajisté spočívá v tom, zda sáhnout po zvonku klasickém, čili drátovém, anebo po bezdrátovém modelu.

Mezi oběma typy existují dražší i levnější, základní i propracovanější varianty. Výběr je tedy na obou frontách bohatý a poměrně rozmanitý.

Nyní nás ale nebude zajímat srovnávání konkrétních modelů či typů, ale čistě to, jaké obecné přednosti a nedostatky má drátové a bezdrátové provedení. Bezdrátové řešení je vývojově novější, což může vést k domněnce, že je zkrátka lepší. Ale tak jednoduché to není.

Věčné dráty vs. flexibilita

Drátový zvonek má stále co nabídnout. Například spolehlivost. Zvonek napojený do el. sítě se nikdy nevybije, nemusíte myslet na doplňování baterií. Jednou ho zapojíte a už zkrátka funguje. Tedy až do výpadku proudu nebo rovnou black-outu. Na druhou stranu může být výrazně komplikovanější drátový zvonek nainstalovat. Pokud není el. síť dostupná, budete možná muset vést dráty poměrně složitou a zdlouhavou cestou. Někdy si montáž a zapojení může vynutit i určité stavební zásahy.

V tomto smyslu je bezdrátové řešení nesrovnatelně jednodušší a pohodlnější. Umístit ho můžete de facto kamkoli a kdykoli i přesunout. Ale pozor. I zde jsou omezení. Vždy záleží i na dosahu signálu, ale třeba i na odolnosti zvonku (jak mechanické, tak proti vodě a povětrnostním vlivům) a třeba i na způsobu uchycení, který nemusí být u každého modelu dost bytelný.

S tím se pojí fakt, že bezdrátové modely jsou oproti (většinou pevněji namontovaným) drátovým často náchylnější k tomu, nechat se odcizit. Bezdrátovému řešení zas hraje do karet velký potenciál modernější technologie. Často jsou vybavenější, nabízejí různé zajímavé uživatelské funkce.

Rozhodnutí tedy není vždy snadné, záleží na vašich konkrétních potřebách, možnostech a preferencích. Je to volba mezi flexibilitou, komfortem a vybavením vs. spolehlivostí a stálostí.

Varianty bezdrátových domovních zvonků

Pakliže už víte jistě, že bezdrátový zvonek je ten správný, je třeba si ještě vybrat adekvátní typ. Existuje jich hned několik. Tyto kategorie nejsou striktně vyhraněné. Pokusili jsme se spíše o rámcové rozlišení zásadních typů podle nejdůležitějších vlastností.

Bezdrátový zvonek bez kamery

I bezdrátový zvonek může být zkrátka jen zvonek. Tak jako ten úplně klasický. Rozdíl je – z uživatelského hlediska – pak v podstatě pouze v přenosu signálu. Pro tento typ platí všechny výše uvedené obecné výhody a nevýhody.

V základu sestává ze dvou částí, zvonku (tedy signalizační části) a tlačítka. Funkce bývají většinou jen základní. Například regulace hlasitosti. Častá je světelná signalizace (někdy na zvonkové i tlačítkové části). Někdy je v balení více tlačítkových jednotek nebo je lze doplnit (např. pro zadní a přední bránu apod.). Výhodou tohoto řešení je jednoduchost a vynikající cenová dostupnost.

Bezdrátorý zvonek bez kamery

Bezdrátorý zvonek bez kamery

Bezdrátový zvonek s kamerou a mobilní aplikací

Velmi zajímavým a populárním řešením je v současnosti bezdrátový zvonek s integrovanou kamerou. Kamera je součástí tlačítkové části a zvonek je možné spárovat s aplikací v mobilním telefonu. Zde pak vidíte výstup kamery. Jelikož tyto zvonky většinou pracují s Wi-Fi rozhraním, mají výhodu neomezené vzdálenosti komunikace.

Tyto zvonky mohou nabízet zajímavé funkční vybavení. Například noční vidění pomocí infra-světla, automatické pořizování záznamu (foto či video) při příchodu návštěvy, vysoké rozlišení videa apod. Zvonek tedy částečně zastává funkci bezpečnostní kamery, která ví, co se děje přede dveřmi. Napájení je obvykle akumulátorové, nebo pomocí tužkových baterií.

Bezdrátový zvonek s kamerou a mobilní aplikací

Bezdrátový zvonek s kamerou, obraz si zobrazíte skrze mobilní aplikaci

Videozvonek

Jde o variantu předchozího typu. Rozdíl je hlavně v tom, že zařízení má i vlastní jednotku s displejem. Tím pádem už se pohybuje na rozhraní videotelefonu. Tuto jednotku je možné umístit v domácnosti a funguje jako uživatelské rozhraní pro sledování, někdy i komunikaci (může být přítomen mikrofon) s venkovní částí.

Videozvonek může nabízet poměrně bohatou škálu funkcí. Typicky je oproti předcházejícím variantám dražší.

Videozvonek

Tzv. Videozvonek nebo videotelefon. Obraz si zobrazíte přímo na vlastní jednotce, která je součástí

Videotelefon

Videotelefony mohou být drátové, ale i bezdrátové. Jak se liší od těch předchozích? Typicky je u vnější části přítomna kamera i mikrofon. Vnitřní část je větší panel opatřený displejem a sluchátkem pro komunikaci s návštěvníkem. Typické jsou i funkce jako dálkové odemykání apod.

Dosah

U bezdrátových modelů je důležitá hodnota dosahu radiového signálu při komunikaci tlačítkové (vnější) a signalizační (zvonkové, vnitřní) jednotky. Běžně tento přesahuje 100 metrů, nejčastěji se dnes prodávají modely s dosahem do 180 metrů. Hodnotu je však třeba brát s dostatečnou rezervou. Reálný dosah závisí na prostředí. Na překážkách a jejich materiálu, členitosti, rušení apod. Kromě údajů od výrobce vám mohou v tomto směru pomoci i testy a recenze bezdrátových zvonků.

Krytí, odolnost, instalace

Zvonek musí odolat větru a dešti a měl by odolat i určité míře násilí, ale zároveň umožnit snadnou instalaci. Pro venkovní jednotku by mělo být minimem krytí proti vodě a prachu IP44. Lepší modely nabízejí i vyšší krytí, např. IP56. Důležitá je i dostatečná odolnost vůči mrazu a horku. Způsob připevnění pak může být různý. Od nepříliš pevného přilepení až po poctivé přišroubování.

Kvalita a úhel zobrazení, displej

Jakou kvalitu videa podporuje kamera? Jak široké úhly dokáže zobrazit? To jsou zajisté důležité informace. HD kvalita je dnes standardem u kvalitních zvonků. Plně dostačuje pro běžné i trochu náročnější použití. Zvonky s vyšším rozlišením, např. FHD, či dokonce víc, ještě nejsou příliš běžné.

Při výběru úhlu záleží na tom, jak velké pole chcete snímat. Možná vystačíte s úzkým zorným úhlem, možná sáhnete po modelu s více panoramatickým zobrazením v úhlu i 170° nebo více.

Napájení

Vnější část je typicky napájena bateriově, pomocí článků. U základních modelů bez kamery může být výdrž baterií značná, i řadu měsíců. U pokročilejších modelů je nutné počítat s častější výměnou baterií. Vnitřní jednotka pak může být napájena ze sítě, bateriemi či akumulátorem. Záleží na typu jednotky.

Funkce

Jaké specifické funkce může bezdrátový zvonek s kamerou mít? Zde jsou ty nejdůležitější.

  • Přenos zvuku – Zvonek má kameru i mikrofon pro zvukovou komunikaci s návštěvou. Typická vlastnosti videotelefonů.
  • Nahrávání – Jednotky s kamerou obvykle umožňují pořízení záznamu. Někdy snímají video či foto automaticky při stisknutí tlačítka nebo pohybu. Záznam se ukládá na cloudové úložiště, SD kartu apod.
  • Noční vidění – IR osvětlení, které umožní pořízení záznamu i ve tmě. Dosah bývá kolem 10 m.
  • Výběr melodií – I nejjednodušší modely mívají obvykle na výběr z více melodií, někdy z velkého množství.

Ceny bezdrátových domovních zvonků

Ceny bezdrátových zvonků jsou velmi různorodé. Základní modely bez kamery pořídíte i do 500 Kč. Kamerové modely pro spárování s telefonem pak většinou vyjdou mezi 1000 až 5000 Kč. Od zhruba 3000 Kč můžete pořídit modely s vlastním panelem. Nicméně pokročilé varianty a videotelefony mohou vyjít i na 10 000 a více Kč.

Nejlepší značky domovních zvonků

Mezi populární výrobce bezdrátových zvonků patří například značka Solight či Sencor nebo Evolveo. Ty patří k cenově dostupnějším. K osvědčeným výrobcům se řadí taky Secutec a Bticino, kteří nabízejí i pokročilejší a dražší varianty, nebo třeba Emos.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového bezdrátového zvonku. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího bezdrátového zvonku s kamerou na trhu.