Recenze 7+ nejlepších domácích meteostanic

„Slova jsou jen kapky deště a ty voláš, ať prším ještě.“…

Meteostanice TFA 35.1129.01 Kdo by neznal notoricky známá slova písničky Obchodník s deštěm od populární ostravské kapely Kryštof? Počasí se často stává zdrojem inspirace různých písničkových textů i samotné melodie, literárních děl, obrazů, filmů i divadelních představení. Bodejť by ne: na každého působí úplně jinak, každý den nás překvapí něčím jiným a je velmi obtížné počasí předpovídat.

Rosničku, která v zavařovačce stoupá po žebříčku podle toho, jak má být, dávno vystřídaly sofistikované přístroje. Také oblíbené domečky na předpověď počasí, z nějž vykukoval někdy panáček, jindy panenka, se proměnily spíše v malovanou dekoraci, než že by měly praktické využití.

Ne, že by zrovna patřily na smetiště dějin, ale moderní domácí meteostanice jejich funkci plně převzaly. A jaké jsou ty nejlepší domácí meteostanice? To se vám v naší recenzi pokusíme – když už jsme u toho počasí – objasnit.

Podle čeho vybírat

Co je pro vás při výběru nejlepší domácí meteostanice nejdůležitější? Bude pro vás sledování počasí jen krátkodobým koníčkem nebo se mu chcete věnovat profesionálně? Hledáte přístroj, který slouží pouze ke sledování těch nejdůležitějších údajů s počasím spojených, nebo hodláte koupit užitečný kus hi-tech elektroniky, který budete využívat i jako rádio a budík?

Zajímá vás vizuální výstup stanice, barevné grafy, přesné statistiky, přehledy, detailní dlouhodobá měření nebo vám bohatě stačí zobrazení základních údajů? S tím samozřejmě souvisí velikost přístroje, úhlopříčka displeje, jeho rozlišení, barevná škála, počet čidel atd.

Očekáváte od přístroje, že bude spolupracovat s vaším smartphonem (už jste viděli náš přehled nejlepších mobilů do 5000 Kč?), tabletem, notebookem či PC? A jakým způsobem se budou přenášet data z meteostanice na počítač? Bezdrátově? Pomocí USB kabelu?

To vše jsou kritéria, která byste měli vzít v úvahu ještě předtím, než k samotnému nákupu přistoupíte. Věříme, že vám test 7+ nejlepších domácích meteostanic rozhodování alespoň trochu usnadní.

Nejlepší domácí meteostanice na trhu podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Oregon Scientific WMR 88 Pro
5 out of 5 stars (5 / 5)4 289 KčPřečíst recenzi
2.Netatmo Urban NWS01-EC
5 out of 5 stars (5 / 5)4 599 KčPřečíst recenzi
3.TFA 35.1129.01
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 899 KčPřečíst recenzi
4.Sencor SWS 25 BS
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)279 KčPřečíst recenzi
5.TechnoLine WS 6760
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)1 389 KčPřečíst recenzi
6.Sencor SWS 212 RC
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)1 099 KčPřečíst recenzi
7.TFA 35.1142.01 View
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1 599 KčPřečíst recenzi

1. Oregon Scientific WMR 88 Pro – nejlepší chytrá meteostanice

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Oregon Scientific WMR 88 Pro  Profesionální meteostanice s označením Oregon Scientific WMR 88 Pro navazuje na úspěch předchozího modelu WMR 80. Spolehlivě vás přesvědčí svým nadčasovým designem a širokými možnostmi měření nejrůznějších hodnot, které můžeme o počasí zjistit.

S Oregon Scientific WMR 88 Pro získáte přístroj pro získávání přesných dat. Bezdrátovým čidlem zjistíte údaje o vnitřní a vnější teplotě a relativní vlhkosti.

Pomocí této domácí meteostanice hravě naměříte množství srážek, hodnoty rosného bodu a barometrického tlaku. Když si k ní pořídíte i UV čidla, tak na displeji uvidíte i výši indexu UV záření.

Stejně snadno lze sledovat i jednotlivé fáze, v nichž se právě nachází Měsíc. Na displeji o rozměrech 115 x 60 mm si můžete také zvolit zobrazení 12 nebo 24 hodinového formátu času, který je řízený signálem DCF-77, to vše s ohledem na výběr adekvátního časového pásma.

Co potěší

 • zobrazení grafů s vývojem UV záření, srážek i barometrického tlaku za posledních 24 h
 • 5 animovaných ikon pro předpověď počasí a pro různou sílu větru
 • propojení s PC a vyhodnocení získaných dat pomocí programu Ambient Weather – Virtual Weather Station

Co zamrzí

 • nemá vnitřní paměť – pro ukládání dat musí být přístroj neustále připojen k PC
 • počítejte s vyšší cenou náhradních dílů, pokud se některý z nich pokazí (např. anemometr pro měření rychlosti větru)
Přejít do obchodu od 4 289 Kč

2. Netatmo Urban NWS01-EC – nejlepší pro chytré telefony

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Netatmo Urban NWS01-EC  Další elektronický spotřebič, který si dovolujeme do naší recenze nejlepších domácích meteostanic zařadit, nese označení Netatmo Urban NWS01-EC.

Tento „gadget“ naplňuje představu všech náročných zákazníků o tom, jak by měli současní elektroničtí pomocníci vypadat. Žádný div, že si tato kvalitní meteostanice odnesla prestižní ocenění z největší světové výstavy spotřební elektroniky CES 2013 hned ve třech kategoriích: Domácí spotřebiče, Zdraví a wellness a Technika pro lepší svět.

Tato meteorologická stanice spolupracuje s chytrými zařízeními typu iPhone, iPad i iPod Touch, stejně jako s přístroji s operačním systémem Android. Její majitel může využívat bezplatnými aplikací. Ať jste doma nebo venku, u lesa nebo v obýváku, prostřednictvím Netatmo Urban NWS01-EC hravě zjistíte aktuální hodnoty teploty, vlhkosti, tlaku vzduchu nebo hladiny hluku či CO2.

Co potěší

 • elegantní design
 • přehledná sdílená databáze venkovní teploty, kterou naměřili majitelé Netatmo na celém světě
 • jednoduchá instalace

Co zamrzí

 • vysoká cena
 • stanice nemá vlastní displej, veškerá data jsou zobrazena na připojeném externím zařízení
 • postrádá venkovní senzor pro měření rychlosti větru
Přejít do obchodu od 4 599 Kč

3. TFA 35.1129.01 – nejlepší poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze TFA 35.1129.01  Pokud některý z výrobků uvedený v naší recenzi si zaslouží označení nejlepší poměr cena / výkon, tak je to jednoznačně TFA 35.1129.01.

Naměřená data se zobrazují na barevném displeji, přenos informací získaných pomocí čidla do přijímací konzole probíhá bezdrátově a nastavení, respektive jakékoliv úpravy přesného data i času můžete hodit za hlavu. Nebo ještě lépe: můžete je nechat na přijímač DCF signálu.

Co potěší

 • budík s funkcí odloženého buzení (Snooze)
 • dvojím stisknutím tlačítka lze okamžitě snížit jas na úplné minimum
 • spolehlivost venkovního čidla s vysoký dosahem

Co zamrzí

 • příliš mnoho barev na displeji snižuje přehlednost zobrazení naměřených údajů
 • postrádá to, co mají některé kvalitnější přístroje (fáze Měsíce, čas východu a západu Slunce)
Přejít do obchodu od 1 899 Kč

4. Sencor SWS 25 BS – cenový tip

Naše hodnocení: 4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)

 Recenze Sencor SWS 25 BS  Jestliže se vám snažíme objektivně poradit, jakou koupit meteostanici, tak by bylo velkou chybou, pokud by v naší recenzi chyběl bezdrátový teploměr Sencor SWS 25.

Tím spíš, že jde o náš cenový tip. Jde o jednoduché, a přitom kvalitní zařízení pro zjišťování teploty v rozsahu -30°C až +55°C. Kromě toho je opatřeno dalšími praktickými funkcemi: možností ukládat naměřené minimální a maximální teploty, hodinami a zobrazováním trendů vývoje venkovní teploty. Potěší i velmi intuitivní obsluha a spolehlivá a dostatečná přesnost měření.

Co potěší

 • výhodná cena
 • přehledný a dobře čitelný displej
 • dosah až 30 m v otevřeném prostoru

Co zamrzí

 • chybí možnost pověsit jej na zeď
 • hodiny nejsou synchronizované s rádiem pomocí signálu DCF-77
 • možnost připojení jen jednoho senzoru
Přejít do obchodu od 279 Kč

5. TechnoLine WS 6760 – multifunkční meteostanice

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze TechnoLine WS 6760  Můžeme vést dlouhé diskuze o tom, která z domácích meteostanic je ta nejlepší, ale jak už jsme uvedli v úvodu článku, každému vyhovuje něco jiného.

TechnoLine WS 6760 nás přesvědčil především svou multifunkčností. Na LCD displeji s rozměry 124 x 79 mm, jemuž nechybí možnost atraktivního modrého podsvícení, jsou veškeré naměřené údaje zobrazeny pomocí velkých číslic. Majitel tak má okamžitý přehled o vnitřní a vnější teplotě i vlhkosti, o barometrickém tlaku; ví, v kolik hodin vychází a zapadá Slunce a samozřejmě, kolik je hodin.

Pět animovaných ikon slouží k předpovědi počasí, k jejíž přesnosti přispívá i nastavení nadmořské výšky, což z TechnoLine WS 6760 dělá experta na slovo vzatého.

Co potěší

 • ikona detekce vybitých baterií
 • paměť pro ukládání maximálních a minimální naměřených hodnot
 • čas řízený signálem DCF-77 i s možností manuálního nastavení

Co zamrzí

 • dodává se bez montážního materiálu k připevnění na zeď
 • zhoršená čitelnost při pohledu zespodu
 • občasné odpojení čidla vyřeší, když z přístroje vyjmete a zpět vložíte baterie
Přejít do obchodu od 1 389 Kč

6. Sencor SWS 212 RC – stylový základ

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Sencor SWS 212 RC  Aby náš žebříček byl úplný, musíme podle nás mezi nejlepší domácí meteostanice zařadit také výrobek s označením Sencor SWS 212 RC.

Druhý zástupce této japonské firmy, jejíž historie sahá až do roku 1969, nás oslovil svým originálním a nadčasovým designem, díky němuž se stane ozdobou každé domácnosti.

V jeho prospěch dále hovoří hodiny s rádiově řízeným signálem DCF, jimiž je vybaven, velký přehledný zakřivený LED displej o velikosti 0,9″ (2,3 cm) s modrým podsvícením a s možností nastavení jasu. Chybět nemohou tradiční funkce jako barometr, vlhkoměr či ukazatel vnitřní i venkovní teploty.

Funkce Snooze pro opakované buzení spolehlivě vystrnadí z postele i ty největší spáče.

Co potěší

 • jednoduché přehledné zobrazení, rychlá orientace jedním pohledem
 • rádiově řízený čas pomocí DCF-77 signálu
 • čas řízený i s možností manuálního nastavení

Co zamrzí

 • teploměr nezobrazuje desetiny stupně
 • i přes maximální snížení jasu v tlumeném módu je osvětlení stále celkem výrazné
 • vzhledem k zaoblení a prohnutí, nelze meteostanici připevnit na zeď
Přejít do obchodu od 1 099 Kč

7. TFA 35.1142.01 View – kvalita pro náročné

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze TFA 35.1142.01 View  Těm nejnáročnějším uživatelům je určena meteorologická stanice TFA 35.1142.01 View.

Pomocí 3 bezdrátových senzorů můžete měřit vnitřní a vnější teplotu a vlhkost až na 4 různých místech. Nechybí jí ani hodiny s časem řízeným na dálku rádiem, budík, samozřejmostí jsou předpovědi počasí.

Bezdrátové čidlo zajišťuje komfortní přenos údajů až na vzdálenost 60 m ve volném prostoru a je opatřeno vodotěsným krytem.

Co potěší

 • kalendář + budík s funkcí opakovaného buzení (Snooze) po 10 minutách
 • zobrazení teploty buď ve °C nebo ve °F
 • ukazatel slabých baterií bezdrátového čidla i záložní baterie hlavní jednotky

Co zamrzí

 • vyšší cena
 • nemožnost propojení s počítačem
Přejít do obchodu od 1 599 Kč

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové domácí meteostanice. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší meteostanice na trhu.