Očekávané mobilní telefony a mobilní novinky 2021

Co se chystá a co nás nemine ve světě mobilních telefonů? Letošní rok byl a ještě bude na mobilní dárky docela štědrý. V dnešním článku se podíváme na nejvíce očekávané mobilní telefony i další chystané zajímavosti z tohoto ranku. Máte se na co těšit.

Takže na jaké telefony se můžete v nejbližší době těšit a jaké jsou mobilní novinky roku 2021:

Nejočekávanější mobilní novinky 2021

MobilKdy vyjdeKomentář
Google Pixel 6Říjen 2021Pixel od Google vyjde ve dvou variantách: Pixel 6 and Pixel 6 Pro. Těšit se můžete na výrazné změny designu, čip Tensor navržený společností Google, který to všechno bude pohánět.
Huawei Mate 50 ProŘíjen 2021Tenhle Huawei bude velký. Se vším všudy. Bude mít enormně velký 6.8 palcový displej, 7000 mAh baterii a poháněn bude čipem Kirin 9000.
Samsung Galaxy S22Leden 2022Rodina Galaxy S22, S22 Plus a S22 Ultra přijde na trh pravděpodobně v lednu 2022. Znovu nabídne extra kvalitní fotoaparát s až 108 Mpx a 12x optickým zoomem. Menší telefony budou mít 50 Mpx. Těšíme se.
Google Pixel 5a 5GNení známoModel Pixel 5a 5G nahradí cenově dostupný a oblíbený model Pixel 4a. Spolehnout se můžete na jednu věc. Znovu bude relativně dostupný a bude mít jako vždy skvělý fotoaparát. Očekává se, že telefon bude pohánět čip Snapdragon 765G, ale prozatím není informace ověřena.
iPhone 13V prodeji (od září)Iphone dorazí pravděpodobně v několika variantách: iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max a klasický iPhone 13. Zatím víme, že přijde s užším výřezem displeje, vylepšeným fotoaparátem, PRO verze bude mít 1 TB úložiště a otisky prstů budou přímo na displeji. Naopak se příliš nebude měnit design, ani velikosti.

Objednat
Samsung Galaxy Z Fold 3 and Z Flip 3
27. srpnaNa konci léta vyjde očekávaný Z Fold3 5G. Nabídne 7,6" AMOLEd displej, 3 fotoaparáty a 256 nebo 512 interní úložiště. Očekávaná cena je však vysoká - pod 46 000 Kč alespoň v začátcích prodeje nepůjdete.

Objednat
OnePlus 9, OnePlus 9 Pro
V prodejiJiž v prodeji a se skvělými recenzemi je mobilní novinka OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Standardní verze nabídne procesor Snapdragon 888, 3 zadní fotoaparáty. Cena od 17 000 Kč.

Objednat

Nejpopulárnější značky mobilů

Při výběru mobilního telefonu se spousta lidí neřídí ani tak pečlivým porovnáváním parametrů jako spíš dobrým zvukem značky. Od renomovaného výrobce tak nějak automaticky očekáváme kvalitu a spolehlivost. Někdy jde i o styl a prestiž.

Neříkáme, že vybírat jen podle značky je nejrozumnější řešení. Rozhodně se vyplatí sledovat celou řadu dalších faktorů. Tak jako tak je ale na místě mít přehled o tom, kteří výrobci si vedou dobře.

Čínská mobilní expanze

V současnosti (a tím myslíme už několik let) u nás láme žebříčky čínská značka Xiaomi. Přestože jde spíše o mladou než tradiční značku, nejspíš není skoro nikdo, kdo by ji neznal. Vybudovala si pevnou pozici v nejsilnější trojici a tu a tam se zdrží i na prvním místě v prodejnosti.

Xiaomi si získává silnou zákaznickou základnu zejména díky špičkovému poměru ceny a výkonu. Nepřiplácíte za nóbl značku, platíte jen za výkon. Podobný styl nasadila i mladší a taky čínská značka Realme. Ta cílí taky na mladší publikum a razí podobnou strategii. Najde se u nás místo pro obě?

V rámci čínské provenience se nelze nezmínit o značce Huawei, která už má naopak to nejlepší nejspíš za sebou. Otřásly s ní kontroverze ohledně kyber-bezpečnosti. Na odpis ale ještě podle všeho není a stále se drží na předních pozicích.

Staří harcovníci 

Samsung a Apple. Osvědčené, prestižní značky, které jsou tu s námi už dlouho. Samsung je českým favoritem už od prvních chytrých mobilů. K americké značce Apple jsme si u nás hledali cestu trochu déle. Na rozdíl od mnoha především západních zemí, kde je jasným lídrem.

Důvodem mohou být i nadsazené ceny, na které český národ neslyší tak dobře jako na láci a slevy. Dnes už je ale pozice iPhonů od Apple neotřesitelná. Mezi osvědčené značky patří třeba i LG, která už ale stojí poněkud opodál, nebo Sony.

Co se chystá?

Jaké mobilní novinky nás zasáhnou v letošním roce? Těšit se opět můžeme na vysokou aktivitu nejprodávanějších značek. Nové přírůstky na nás vysype Xiaomi i Samsung, kteří se s novinkami neflákají.

Zejména prvně zmíněná značka navíc nabízí sortiment v různých cenových relací, včetně velmi dostupné. Za nimi stojí Apple, u kterého je každý nový model celosvětově očekávanou záležitostí. Obecně se zdá, že se můžeme těšit i na další rozvoj segmentu skládacích a taky ohebných telefonů. Kdysi spíše toporná a okrajová záležitost se možná díky rozvoji technologií stane vbrzku novým trendem.

Samozřejmostí je u každé značky růst výkonu a taky kvality fotoaparátů, na kterých si dávají výrobci stále více záležet. Fotomobily – tedy telefony s důrazem na výkon fotoaparátu – jsou ostatně v centru pozornosti.

Stále větší a zajímavější možnosti nabízí i sortiment levných chytrých telefonů do cca 4 tisíc Kč. Dnes už zde můžete koupit solidní kousky a situace se bude dál zlepšovat. Dobrá zpráva pro ty, kteří dotykáč sice potřebují, ale ne zas tolik, aby za něj utratili majlant. A jaké konkrétní nejnovější telefony na vás čekají…?