Recenze Bluetooth reproduktoru Lamax Sounder2 Max

Chcete si dopřávat pořádnou hudební nálož kdekoli a kdykoli? Řešení je jednoduché. Pořídit si přenosný reproduktor s Bluetooth rozhraním. Můžete tak nechat rozeznít jakékoli místo či událost – třeba menší party nebo oslavu, která se odehrává v exteriéru nebo interiéru bez aparatury. Nabídka takových reproduktorů je však dnes široká. Jak si vybrat, abyste neprohloupili a dostali za své peníze adekvátní kvalitu? V dnešním článku pro vás máme recenzi Lamax Sounder2 Max – populárního Bluetooth reproduktoru, který by mohl být tou správnou volbou… Anebo taky nemusel. To se právě dozvíte v naší recenzi.

Lamax Sounder2 Max - 001

Na oficiálním eshopu zadejte slevový kód: JARO15 a dostanete slevu 15%

O značce Lamax

Lamax je poměrně mladá česká značka, které se však podařilo opustit hranice rodné země a uspět na trhu v celé řadě dalších evropských zemích. Lamax už tak můžeme považovat za konkurenceschopného evropského výrobce, který však stále těží z toho, čemu se říká „zlaté české ručičky“.

Značka Lamax, jež vznikla v roce 2015, se u nás dostala do povědomí díky outdoor a auto kamerám, ale i nejrůznější audio technice. Nabízí však taky chytré hodinky či elektrické koloběžky a řadu dalších šikovných věcí. Dá se říct, že značce Lamax není cizí žádná moderní technologie. Ve sféře Bluetooth přenosných reproduktorů pak našla svou silnou stránku. Řady Lamax Sounder, Lamax Sphere či Storm, Street nebo Sentinel patří k velmi oblíbeným a žádaným.

V současnosti se do popředí zájmu a prodejních žebříčků dere především model Lamax Sounder2 ve verzi Max. Oproti „standardní“ verzi Sounder2 nabídne citelně vyšší výkon, ale i dobu výdrže baterie a některé další výhody. Rozdíl v ceně přitom není výrazný. Činí cca 300 Kč v oficiálním obchodě. Pojďme se tedy podívat, co Lamax Sounder2 Max nabízí a jak to umí rozbalit.

Ve znamení výkonu a dobrého zvuku

Lamax Sounder2 Max zaujme na první pohled především poměrně působivým výkonem. Mezi přenosnými malými reproduktory Lamax je nejvýkonnější. Oproti základní řadě Lamax Sounder2 se zvýšil o 20 W – na konečných 50 W (dva 25W reproduktory). Odlehčená varianta Lamax Sounder2 Mini nabízí pro srovnání jen 15 W výkon.

50W výkon je však velmi slušný i při srovnání s konkurenčními modely jiných značek v podobné kategorii. Sounder2 Max tedy slibuje slušnou porci vydatné muziky. A realita nezaostává za papírovými parametry. Max má opravdu silný zvuk. A nejen silný, ale i solidně čistý a vyvážený. Není lacině přebasovaný, ale milovníci pořádně tvrzené muziky mohou zkusit režim Super Bass.

Zde už však mohou mít vytříbenější uši trochu problém s určitou přepáleností hloubek. Ale jsou žánry, které si o to říkají. Vybalancovanější a kulantnější produkci však poskytne režim 3D Sound, který nabízí překvapivě pěknou a autentickou prostorovou produkci.

Celkově musíme Sounder2 Max za zvukový výkon a kvality pochválit a to i ve srovnání se srovnatelně drahou nebo někdy i dražší konkurencí. Lamax si dal opravdu záležet a dosáhl mimořádného poměru ceny a kvality zvuku. Ten si přitom drží úroveň i při vyšších hlasitostech, ačkoli samozřejmě s rostoucím „volume“ nad cca 50 % už začíná čistota ustupovat syrovějšímu výkonu.

Dlouhá výdrž

Hlavní chloubě reproduktoru Sounder2 Max v podobě velmi kvalitního zvuku sekunduje i výborná výdrž baterie. Standardní Sounder2 vydrží na nabití kolem 12 hodin. Sounder2 Max však i při vyšším výkonu zvládne až cca 20 hodin. Má ostatně slušnou 8Ah baterii.

Lamax Sounder2 Max - 005

Pochopitelně však záleží na tom, jak reproduktoru dáváte zabrat. Pokud hrajete na víc než 50 % volume, dá se očekávat, že výdrž půjde poněkud dolů, stejně jako kvalita zvuku. Ale jelikož má Sounder2 Max navzdory malému tělu opravdu sílu, i střední hlasitost dokáže pořádně rozehrát širé okolí. Doba nabíjení okolo 3 hodin je pak celkem standardní záležitost. Skvělé je, že kromě USB-C portu pro nabíjení má reproduktor i klasického 3,5mm jacka na sluchátka.

Výkonný, ale skladný

Sounder2 Max má 225 × 88 × 88 mm a váží něco přes 850 g. Je to tedy už trochu špalíček, který jen tak nedáte do zadní kapsy kalhot. Z hlediska toho, co jsme osobně testovali, se jedná o větší reproduktor i na pohled. Ale do batohu se vejde jak nic. Solidní odolnost vůči vodě a prašnosti IP67 taky potěší, i když není u tohoto typu výrobků neobvyklá. Díky tomu se nemusíte bát nějaké té dešťové přeháňky či pár kapek vody na party u bazénu.

I designově je Sounder2 Max velmi pěkný. Rozhodně neudělá ostudu a dobře je řešené i ovládání, kdy prvky jsou velké a výrazné, ale zároveň vůbec nenabourávají estetiku reproduktoru. Naopak ji šikovně dotvářejí.

Oproti konkurenci musíte Lamax Sounder2 Max položit pouze na výšku. Na boční straně nemá plochu na které by držel. Zda je to pozitivum či negativum nechám plně na vás.

Co se však velmi povedlo je přidávání hlasitosti na vrchu reproduktoru skrze otočné kolečko. Jednodušší a praktičtější věc byste těžko hledali. Možná navíc pak působí tlačítka na boku, skrze která přidávat hlasitost také. V podstatě tak máte 3 způsoby na přidávání hlasitosti: aplikace, otočné kolečko a tlačítka na boku.

Cena Lamax Sounder2 Max?

V době psaní této recenze stojí Lamax Sounder2 Max na oficiálním eshopu 1990 Kč.

Co to ještě umí?

Reproduktor můžete po spárování s mobilem použít jako handsfree zařízení. Je zde i integrovaný mikrofon. Pochválit si zaslouží i velmi rychlé a snadné párování. Rozhraní Bluetooth 5.0 dosáhne i 18 metrů a je dost spolehlivé a stabilní. Pomocí technologie BeatShare pak můžete reproduktor propojit s dalšími audio zařízeními Lamax.

Má to i nějaké mouchy?

Lamax Sounder2 Max je ve většině ohledů parádní kousek. Zvlášť když zohledníme cenovou relaci a srovnatelnou konkurenci. Co nám trochu chybí je indikátor baterie. Nezapomeňte si proto před party reproduktor preventivně naplno dobít. Taky hlasitost by mohla být odstupňovaná v trochu jemnějších krocích a zajisté bychom ocenili i aplikaci s ekvalizérem. Kromě toho by se dal vytknout i zbytečně krátký USB kabel. Jde ale spíše o detaily, které celkový dojem nepokazí.

Lamax Sounder2 Max - 004

Shrnutí

Lamax Sounder2 Max je nadupaný Bluetooth reproduktor, který nabízí kultivovaný a přitom velmi vydatný zvukový projev. V dané relaci bude těžko hledat konkurenci. Rovněž výdrž baterie je slušná a pěkné je i designové zpracování. Z hlediska výbavy je „Max“ spíše průměrný a nenabízí zásadně víc než srovnatelná konkurence. Celkově však jde o velmi podařený kousek s vynikajícím poměrem ceny a kvality, který můžeme s čistým svědomím doporučit jako výbornou volbu.

Závěrečné hodnocení

Recenze Bluetooth reproduktoru Lamax Sounder2 Max
Overall
93%
93%
 • Celkové hodnocení: - 93%
  93%

Galerie

Parametry Bluetooth reproduktoru LAMAX Sounder2 Max

 • Parametry reproduktoru: 2 × 25 W, Φ 52 mm, 80 Hz – 20 kHz
 • Baterie: Li-Ion 8000 mAh
 • Doba přehrávání: až 20 hodin (50 %)
 • Doba nabíjení: 3 hodiny
 • Možnosti přehrávání: Bluetooth, audio vstup 3,5 mm
 • Bezdrátová technologie: Bluetooth 5.0
 • Funkce: BeatShare®, TWS, 2 hudební režimy, možnost odpárování bluetooth zařízení na reproduktoru, ovládání skladeb, hlasový asistent
 • Handsfree: Integrovaný mikrofon. Ovládat handsfree lze tlačítky na reproduktoru. Možnost přijmout nebo odmítnout hovor, vytočit posledního volajícího.
 • Voděodolnost: IP67
 • Rozměry: 225 × 88 × 88 mm
 • Hmotnost: 853 g