RECENZE: sluchátka Lamax Base1

Dnešní recenze opět zaujme hudební fanoušky, kteří si chtějí dopřávat ničím nerušený poslech, aniž by se zaplétali do drátů. Podíváme se v ní totiž na bezdrátová sluchátka značky Lamax s modelovým označením Base1. Hned na začátek mohu prozradit, že mají potenciál zaujmout především poměrem ceny a kvality. Ale nepředbíhejme, pojďme si vše ukázat pěkně popořadě…

Sluchátka jsem testoval po dobu 14 dní.

lamax base1

Značka Lamax

Recenzi sluchátek Lamax Base1 zahájíme klasicky představením značky. Lamax zaujme už tím, že jde o českou značkou. Zabývá se elektronikou, především pak právě audio technologiemi. Za zmínku rozhodně stojí (tedy kromě sluchátek) její přenosné a party reproduktory. Kromě toho se Lamax věnuje i sportovním a outdoor kamerám, chytrým náramkům či fitness hodinkám nebo užitečnému příslušenství v podobě powerbank.

Lamax možná zatím není úplně věhlasná značka, ale už před lety překročila hranice naší země a uspěla v dalších zemích Evropy. Její výrobky jsou velmi dobře hodnocené a v některé patří mezi nejprodávanější ve své kategorii.

Obsah balení Lamax Base1

Co najdete po zakoupení těchto sluchátek a otevření originální krabice? Příliš štědrou nadílku příslušenství nebo „bonusů“ nečekejte. Ani se však nemusíte bát, že budete muset hned běžet do obchodu, abyste zvlášť pořídili nějaký nezbytný kabel. V balení je vše potřebné pro provoz:

 • Samotná sluchátka Lamax Base1
 • Standardní kabel jack 3,5 mm audio
 • Nabíjecí kabel formátu microUSB
 • Manuál
 • 3x samolepka

Design a první dojem

lamax base1 bok

Sluchátka Lamax Base1 se při běžné ceně kolem 790 Kč pohybují v dostupné kategorii. Přesto na první pohled docela příjemně překvapí designem, který nelze označit za laciný. Naopak na mě příjemně zapůsobil. Kombinace černé s tyrkysovými prvky je šik, linie jsou ladné, nikde nic nepřečnívá ani nechybí. Logo firmy na náušnících vypadá taky velice stylově.

Samozřejmě, že dostupná cena se musí někde projevit. Když sluchátka vezmete do ruky, na nízké hmotnosti (i pocitu z doteku) poznáte, že se sluchátky bude třeba zacházet šetrně. Ne že by budily dojem, že se rozpadnou v ruce, ale jde o běžný levnější plast typický pro nižší relace. Díky tomu jsou ale sluchátka taky velmi lehká při nošení. Pro hlavu představují takřka nulovou zátěž.

Za to na uších nenabízejí úplně nejvyšší komfort. Náušníky jsou sice docela vydatně polstrované, ale při delším nošení už mohou trochu tlačit. Nejde o nic hrůzostrašného, co by probouzelo nutkání hodit sluchátky o zeď. V rámci cenové kategorie jde o docela běžný (navíc individuální, takže se nemusí týkat zdaleka každého) jev. U sluchátek třeba za tři tisíce by to určitě mrzelo víc.

Přišlo mi také, že sluchátka mají náušníky vcelku malé, takže přiléhání k mému uchu nebylo dokonalé. I proto v rámci této kategorie bych sluchátka doporučit spíše ženám nebo teenagerům, pro které budou skvělou volbou i z hlediska ceny.

Ovládání

lamax base1 ovládání

Ovládací prvky najdete na boční straně pravého náušníku. Je zde i jack konektor a nabíjecí USB port. Čtyři ovládací tlačítka jsou možná až zbytečně titěrná a rozluštění symbolů na nich vyžaduje dobrý zrak i světlo. Kromě vypnutí a zapnutí sluchátek zde lze ovládat hlasitost, ale případně i příjem hovorů v režimu handsfree. Pro tyto účely je na náušníku taky mikrofon.

Parametry a možnosti sluchátek

Nejvyšší čas přesunout se k exaktnější části recenze a shrnout důležité technické vlastnosti, specifikace a „schopnosti“ sluchátek Lamax Base1.

Jelikož jde o sluchátka bezdrátová, určitě je třeba se zaměřit na baterii a její výdrž. Z tohoto hlediska si produkt vede poměrně velmi dobře. Opatřen je kvalitním akumulátorem Li-Ion o kapacitě 480 mAh a vydrží hladce hrát 10, 12 a za určité konstelace možná i více hodin. Výdrž baterie patří mezi nejčastější výhody zmiňované i dalšími uživateli. Díky klasickému jack 3,5 mm kabelu lze však sluchátka používat i jako klasická drátová.

V případě bezdrátového přenosu komunikují sluchátka se zdrojem přes rozhraní Bluetooth v5 s dosahem cca 10 m. Velmi důležitým prvkem je pak slot na SD kartu! To považuji za značnou výhodu a zase tak často jsem to u sluchátek nevídal. Hudbu můžete přehrávat přímo z SD karty bez Bluetooth, mobilu, kabelů…

lamax base1 náušnice

Zvuk

Teď to hlavní. Zvuk. Právě zde se projeví hlavní kvality těchto sluchátek – a je nanejvýš dobře, že výrobce vsadil právě na tento faktor třeba i na úkor některých podružností. V rámci dané ceny je totiž zvuk opravdu poměrně pěkný a souhlasí s tím i mnoho dalších uživatelů.

Reproduktory o průměru 40 mm a rozsahu 20 až 20 000 Hz se slušnou citlivostí 115 dB by vás za dané peníze zklamat určitě neměly. Spíše přinášejí docela příjemné překvapení v podobě rázných basů a vyrovnaných, kultivovaných výšek. Celkově vzato si za stěžejní vlastnost v podobě zvuku si u mě zaslouží sluchátka Lamax Base1 palec nahoru. Vždy se ale dívejte na cenu. Konkurovat sluchátkám za 3 tisíce zkrátka nemohou.

lamax base1 celé

Cena Lamax Base1

Cena bezdrátových sluchátek Lamax Base1 začíná na 790 Kč, což považuji za skvělou výhodu. Poměr ceny a výkonu, tady dostál na jedničku. Ostatně na Heurece mají stabilních 88% z téměř 80 recenzí, což považuji za slušné číslo.

Hlavní výhody:

 • Poměr cena / výkon i celkem slušný zvuk
 • Stylový design
 • Výdrž baterie 10-12 hodin
 • Použití i jako handsfree
 • Možnost přehrávat skrze SD kartu přímo ze sluchátek

Nevýhody:

 • Nejsou tak pohodlné, nepřekrývají dostatečně uši, mají menší náušnice
 • Kvalita provedení, spíše levnější plast

Závěrečné hodnocení

Recenze sluchátek Lamax Base1

Shrnutí recenze

Lamax Base1 Jaký je závěrečný verdikt? Sluchátka Base1 z produkce české značky Lamax mě oslovila – jak už jsem řekl v úvodu – velmi působivým poměrem ceny a výkonu, především toho zvukového. Zklamáním by neměl být ani design, který rovněž hodnotím jako zdařilý.

Určité rezervy se najdou v konstrukci, materiálovém zpracování, pohodlnosti a taky zpracování ovládání není zrovna nic, z čeho bych jásal. Tyto nedostatky vyrovnává kromě zmíněného zvuku či designu taky výdrž baterie nebo třeba SD slot a možnost používat sluchátka i jako běžná drátová. Lamax Base1 lze tedy celkově hodnotit kladně a doporučit. Zejména pak ženám a teenagerům. Jako chlap bych však sáhnul spíše po modelu s většími náušnicemi.

Overall
83%
83%
 • Celkové hodnocení: - 83%
  83%

Další sluchátka, která jsem testoval: recenze Niceboy Hive Pins, recenze Samsung Galaxy Buds