Recenze sluchátek Soundeus Pons 10

Sháníte kvalitní bezdrátová sluchátka, která vám nabídnou velmi slušnou kvalitu poslechu, komfort při nošení a v případě potřeby převezmou funkci hands-free sady? Produktů, které by rámcově splňovaly tyto podmínky, je dnes opravdu nepřeberné množství. O to těžší může být výběr. V dnešním článku pro vás proto máme inspiraci na sluchátka, která přinejmenším stojí za pozornost. Pokud se začtete, dozvíte se, zda nás při osobním testu přesvědčily, zda stojí i za pořízení a jestli budou tou správnou volbou pro vás. Čeká vás totiž recenze sluchátek Soundeus Pons 10.

O značce Soundeus

Možná vás překvapí, že Soundeus je ryze česká značka, navíc jde o poměrně malou a mladou společnost. Amaterismus však nečekejte. Soundeus tvoří naopak odborníci na slovo vzatí. Zvukaři, muzikanti, dokonce nástrojáři. Zkrátka lidé, kteří zvuku rozumí a mají maximálně vytříbený sluch. Zároveň se vyznají i v audio technice a technologiích.

Portfolio této značky není zatím nijak rozsáhlé. Tvoří ho sluchátka a mikrofony. Skvělým tahem na bránu se již před nedávnem ukázala sluchátka Soundeus Fortis 5S. Tato bezdrátová sportovní sluchátka se těší značné oblibě a sklízení vynikající hodnocení. Z „hlavových“ sluchátek se parádních ohlasů dočkal především model Fidelity A50 a v závěsu za ním o něco dostupnější Fidelity 30.

V současnosti tato nadšenecká značka přichází s novinkou v podobě miniaturních bezdrátových sluchátek Soundeus Pons 10.

Soundeus Pons 10 - 005

Zvuk na velmi slušné úrovni

Soundeus Pons 10 jsou velmi kompaktní a nenápadná špuntová sluchátka. Na první pohled zaujmou čistým a elegantním designem v černé barvě s drobounkými stříbrnými koncovkami a specifickou průhlednou hlavou. Ta představuje poměrně originální a atraktivní prvek, který umožňuje vidět do vnitřního „ústrojí“ sluchátek.

Konkrétně nabízejí pohled na srdce sluchátek, dva 6mm měniče. Díky dvěma měničům v každém sluchátku dosahují Pons 10 velmi slušné zvukové kvality. Perfektní poslech zajišťuje i vysoká citlivost 95 dB, impedance 26 Ohmů a vysoký frekvenční rozsah 20 až 20 000 Hz.

Sluchátka jsou zaměřena na precizní zvukové podání a v tomto směru podle mě dosahují kvalit i dražších modelů. Je vidět (resp. slyšet), že byly vyrobeny s opravdovým nadšeným a prověřeny zkušenýma ušima. S přihlédnutím ke kompaktním rozměrům a ceně hrají skutečně výborně a těžko jim v tomto směru něco zásadního vytknout s ohledem na jejich pořizovací cenu.

Zabudovaný mikrofon a ovládání

Sluchátka Pons 10 mají taky integrovaný mikrofon. Při spárování s telefonem (v našem případě bez problému) umožní příjem hovorů ve vysoké kvalitě. To i díky funkci potlačení okolního šumu. Sluchátka tak můžete využít v práci i při sportu nebo pro jakékoli jiné účely.

Soundeus Pons 10 - 004

Mikrofon lze použít i pro hlasové ovládání sluchátek, které jistě využijete, když zrovna nemáte volné ruce. Pomocí dotykového ovládání je možné regulovat hlasitost nebo přepínat skladby. To je určitě také záležitost spíše dražších sluchátek. Tady ovládání funguje bez problému.

Spolehlivý bezdrátový přenos

Sluchátka Pons 10 jsou bezdrátová. O přenos signálu se stará rozhraní Bluetooth 5.0 s dosahem kolem 10 metrů. To je tedy dnes standard.

Výdrž baterie a odolnost

Sluchátka Soundeus Pons 10 disponují baterií, která na jedno nabití vydrží hrát cca 4 hodiny. To samo o sobě není nic až tak pozoruhodného. Na druhou stranu máte k dispozici velice skladné a praktické dobíjecí pouzdro, které slouží jako malá powerbanka. S plně nabitým pouzdrem můžete celkově u sluchátek dosáhnout až 40 hodin přehrávání hudby. Potěší i fakt, že pouzdro lze dobíjet jednat klasicky přes USB port, ale taky bezdrátovým dobíjením.

Soundeus Pons 10 - 001

A jak si sluchátka stojí v odolnosti? Zpracování je podle mého názoru kvalitní a poctivé, sluchátka disponují ochranou IPx4, tedy ochranou proti stříkající vodě. Nějaký ten deštík je tedy nevyřadí, ale na plavání se tedy rozhodně nehodí a i do náročnějšího terénu a pro outdoor aktivity bychom asi zvolili jiný, odolnější model. Například již zmíněná sluchátka Soundeus Fortis 5S s velmi vysokou ochranou (i pro plavce).

Na co se sluchátka Soundeus Pons 10 hodí?

Díky svým minimálním rozměrům a vysoké kvalitě zvuku jsou ideální především pro běžný poslech hudby. V tomto směru uspokojí i středně náročné zájemce. Používat je můžete úspěšně doma, ale i ve venkovním prostředí. Nezaskočí vás ani nějaká ta přeháňka. Skvěle se taky po spárování s mobilem hodí jako hands-free set.

Méně vhodné, ale stále dostačující, budou pro lehčí sportovní aktivity (jogging apod.). Při náročnějších aktivitách už by však tak dobře obstát nemusely.

Pohodlí

U sluchátek je vždy zásadním ukazatelem pohodlí. Nikdo nechce poslouchat hudbu a trpět při tom bolestmi uší. Sluchátka Soundeus Pons 10 jsou pohodlná. V balení najdete 3 základní velikosti „návleků“ tak, aby si vybralo opravdu každé ucho.

Budete si také muset možná zvyknout na neobvyklý tvar, delší „tyčky“ vystupující ze samotných sluchátek. Není to však nic, co by vám mělo při poslechu nějak zásadně vadit.

Hlavní výhody:

 • Relativně velmi slušná produkce zvuku (s ohledem na cenu do 1300 Kč)
 • Netradiční design, kdy vidíte průhledné srdce sluchátek
 • Základní dotykové ovládání přímo na sluchátkách
 • Sluchátka mají mikrofon, díky nim můžete třeba telefonovat

Nevýhody:

 • Spíše podprůměrná doba hraní (4 hodiny v jedno kuse) – lze dobíjet skrze nabíjecí pouzdro (až 40 hodin)
 • Netradiční design pecek – trochu vystupují z uší, takže někdo si budete muset možná trochu déle zvykat

Závěrečné hodnocení

Recenze sluchátek Soundeus Pons 10

Shrnutí recenze

Soundeus Pons 10 - 004 Soundeus Pons 10 jsou česká bezdrátová sluchátka, která na první pohled zaujmou odvážným, ale vkusným designem. Při poslechu mimořádně potěší vydatností a kvalitou zvuku. V tom tkví jejich největší síla. Nabídnou i praktický mikrofon a dobrý dosah signálu.

V dalších parametrech už zásadně nepřekračují průměr. Baterie vydrží cca 4 hodiny, díky pouzdru ji lze ale operativně dobíjet. Odolnost je spíše střední. Ovládání je pohodlné, dotykové příkazy fungují obvykle hladce. Vzhledem k omezenosti ovládání však někdy použijete něco jiného než zamýšlíte. Což ale není problém Soundeus, spíše obecně sluchátek s přímým ovládáním.

Sluchátka lze rozhodně doporučit, pokud hledáte civilní bezdrátový model, který nabídne opravdu maximální poměr zvukové kvality vůči ceně. Cena do 1300 Kč dělá podle mého názoru jedny z nejlepších sluchátek v této cenové kategorii. A to jsem již už pár vyzkoušel. Je vidět, že technologie a kvalita jde směrem nahoru.

Overall
95%
95%
 • Kvalita zvuku: - 94%
  94%
 • Design a kvalita zpracování: - 92%
  92%
 • Poměr cena / výkon: - 99%
  99%

Technické parametry

Technické specifikace
Verze Bluetooth5.0
Podporované kodekyAAC, SBC
VoděodolnostIPX4
Frekvenční rozsah20 Hz – 20 kHz
Vzorkovací frekvencedo 44.1 kHz
Délka přehráváníaž 4 hodiny
Celková délka přehráváníaž 40h díky plně nabitému dobíjecímu pouzdru
Velikost měničů6mm (kompozitní membrána)
Impedance26Ω±15%
Citlivost sluchátek95 dB ± 3 dB
Citlivost mikrofonu-42 dB ± 3 dB
Bezdrátové dobíjení při> 10W