Nejlepší digitální fotorámečky, o kterých rozhodly testy a recenze + Poradíme, jak vybrat

fotorámeček Hama-DPF-156

Chcete se pochlubit fotografiemi z dovolené či mít neustále na očích výraz vašeho malého broučka, když poprvé spatřil vánoční stromeček? Nemůžete se ale rozhodnout, kterou z fotek si vytisknout a zarámovat, když jsou všechny tak vydařené? Nerozhodujte se. Pořiďte si digitální fotorámeček, do něhož si můžete pohodlně uložit všechny vybrané fotografie a měňte si zobrazení podle nálady a vzpomínky, která se vám právě vybavila.

Fotorámečkem potěšíte i jako dárkem. Blízcí jistě ocení originalitu a nápaditost dárku, který mohou použít jak doma, tak například na pracovním stole. Není nic lepšího, než když si v mrazivém zimním odpoledni za stolem přetékajícím prací nalistujete ve fotorámečku obrázek dovolené společně strávené s rodinou, na chvíli se zasníte a vrátíte se zpět v čase. Minimálně krátký relax a připomenutí toho, proč do práce vlastně chodíme, vás namotivuje k dalším výkonům.

Potřebujete vybrat ten nejvhodnější fotorámeček pro vás a z jejich rozsáhlé nabídky jste zmateni? Spolehněte se na nás. Přesně pro tyto situace vám přinášíme náš test digitálních fotorámečků, který vás provede nabídkou současného trhu a pomůže vám se v ní zorientovat. Představíme vám nejlepší digitální fotorámečky a vysvětlíme jednotlivé parametry, které byste při nákupu měli znát. Naše recenze vás zkrátka na holičkách nenechá a poskytne vám fundovanou odpověď na otázku jaký koupit elektronický fotorámeček.

Nejlepší digitální fotorámečky na trhu

 Název produktuInfoHodnoceníCenaRecenze
1.Hama Premium Pulsar 9.7"

Displej: 9.7"
Rozlišení: 1024 x 768 bodů
Paměť: 2 GB
Vstupy: USB i SD
+ dálkový ovladač
5 out of 5 stars (5 / 5)2 519 Kč Číst recenze
2.FrameXX Home 131

Displej: 13,3"
Rozlišení: LED 1280x800
Paměť: 6 GB
Vstupy: USB i SD
5 out of 5 stars (5 / 5)5 490 Kč Číst recenze
3.Hama slimline Basic 8SLB 8"

Displej: 8"
Rozlišení: LED 1024 x 768
Paměť: ? GB
Vstupy: USB i SD
+ CZ/SK menu
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 309 Kč Číst recenze
4.Hama Steel Basic 8SLB 8"

Displej: 8"
Rozlišení: LED 1024 x 768
Paměť: ? GB
Vstupy: USB i SD
+ CZ/SK menu
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 319 Kč Číst recenze
5.GoGEN Frame 10 Wi-Fi

Displej: 10,1"
Rozlišení: 1280 x 800
Paměť: 5 GB
Vstupy: USB i SD
+ aplikace Frameo
+ produkt roku 2018
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 490 Kč Číst recenze
6.Hyundai LF 930 S MULTI

Displej: 8"
Rozlišení: LCD 1280x768
Paměť: ? GB
Vstupy: SD
+ kalendář, hodiny, budík
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1 699 Kč Číst recenze
7.Intenso 8" PHOTO BASE

Displej: 8"
Rozlišení: LCD 800x600
Paměť: ? GB
Vstupy: USB i SD
+ Dálkové ovládání
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)999 Kč Číst recenze
TOP fotorámečky podle testů a recenzí

Nejlepší do 3000 Kč: Hama Premium Pulsar 9.7″Dobrá volba, pokud hledáte velmi kvalitní fotorámeček. Má slušné rozlišení displeje, přehrává také videa, podporuje řadu nejrůznější formátů na které si jen vzpomenete, má hodiny, kalendář, budík i vestavěné repro. Dá se zavěsit na zeď a ovládat dálkovým ovladačem. Marně hledáme nějaké negativum, což může být jen vyšší cena kolem 2500 Kč.”

Nejlepší: FrameXX Home 131Tohle je jeden z nejlepší fotorámečků, které můžete na trhu koupit. Proč až na druhém místě? Může za to cena, která atakuje hranici 5500 Kč a tudíž dostupnost tohoto zařízení pro běžného člověka není nikterak velká. Na druhou stranu posuďte sami: 13.3“ LED 1280×800 (úhlopříčka 33.8cm), interní paměť 3x vyšší (6 GB) než je zvykem. Umí foto / video ale také HTML stránky. Můžete jej napojit na Flickr či Instagram. Součástí je předpověď počasí, kalendář i hodiny. Můžete jej připojit na Wi-fi, ovládat dálkovým ovladačem nebo přes mobilní aplikaci PonteXX (Android, iOS). Vše navíc v češtině. “

Nejlepší cena / výkon: Hama slimline Basic 8SLB 8″Hama vyrábí skvělé meteostanice, což je k fotorámečkům už jen krůček. Tahle je podle nás skvělou volbou, pokud bereme v úvahu poměr ceny a výkonu. Nabízí slušný displej s úhlopříčkou (20,32 cm), možnost načítat fotografie z USB či SD karty, následně je možné nastavovat třeba délku zobrazení fotografie či její zoom. Plně navíc podporuje CZ / SK jazyk. Líbí se nám také černý design, jak dělaný na pracovní stoly. Cena je pak lehce přes 1000 Kč.”

Cena / výkon napodruhé: Hama Steel Basic 8SLB 8″Tohle je jeden z nejprodávanějších fotorámečků na trhu, velmi podobný předešlému modelu, designově se však jedná o kovový model, tudíž můžete očekávat zvýšenou odolnost. Co se parametrů týče, nezapře se s předešlým modelem. Cena je také obdobná.”

Produkt roku 2018: GoGEN Frame 10 Wi-FiAčkoliv osobně příliš nemusím produkty značky GoGen, tohle je produkt roku 2018 a to už znamená minimálně to, že je to oblíbený model. Parametry však rozhodně špatné nejsou, stejně jako pozitivní recenze uživatelů. Displej 1280 x 800, má nadprůměrnou interní paměť 5 GB, fotografie můžete nahrávat prostřednictvím mobilního telefonu pomocí aplikace Frameo a podporuje také připojení přes WiFi 802.11b/g/n. Cenou však počítejte kolem 2500 Kč.

Zlatý střed: Hyundai LF 930 S MULTIHyundai je také mimo jiné výrobcem meteostanic. Tohle je fotorámeček, který bychom zařadily do kategorie zlatý střed. Nabízí rozlišení displeje LCD 1280×768, podporu nejrůznějších formátů včetně klasických videoformátů, k prohlížení fotografií si můžete pustit hudební doprovod, který vám bude hrát skrze vestavěné repro, vše navíc můžete ovládat skrze dálkové ovládání.

Nejlevnější: Intenso 8″ PHOTO BASEPokud hledáte to nejlevnější a zároveň stále kvalitní, doporučil bych Intenso 8″ PHOTO BASE s cenou 999 Kč. Určité kompromisy jsou však na místě. Třeba displej má rozlišení 800×600, nepodporuje video formáty ale základní JPEG fotografie. Pozitivum je přibalený ovladač či časovač.

Hama Steel Basic 8SLB digitální fotorámeček

Na jaké parametry se při výběru fotorámečku zaměřit?

  • Velikost neboli úhlopříčka

Naprosto zásadním kritériem je jeho velikost. Nenechte si nabulíkovat, že na velikosti nezáleží. Na velikosti fotorámečku je závislá velikost zobrazované fotografie, proto, čím budete chtít vidět lépe detaily, tím si pořiďte větší digitální rámeček. Větší rozměry fotorámečku budou pohodlné i pro osoby s poškozením zraku či prarodiče, kteří na dálku i na blízko potřebují brýle. Trh v současné době nabízí fotorámečky s úhlopříčkou od 3,5 do cca 12 palců. Seženete ale i 17“ exempláře. Při výběru velikosti vezměte také v potaz to, zda budete mít fotorámeček postavený na stole či pověšený jako obraz na zdi. V prvém případě vás pravděpodobně uspokojí spíše menší exempláře, v tom druhém naopak.

Závěr: Velikost fotorámečku volte v závislosti na požadované velikosti zobrazovaných fotografií. Pro menší fotografie například na pracovní stůl postačí bohatě 7“ fotorámeček, chcete-li zařízení naopak pověsit na zeď místo obrazu, můžete sehnat 15 či 17“ kus.
  • Rozlišení obrazu

Tento parametr se udává v pixelech a sděluje nám z kolik obrazových bodů se zobrazovaná fotografie bude skládat. Samozřejmě platí, že čím více, tím lépe. Rozlišení velmi úzce souvisí s úhlopříčkou, přičemž malé rozlišení u velkého displeje má na svědomí zobrazení kostičkovaného obrazu. Volte tedy rozlišení úměrné velikosti displeje, například u klasického poměru stran 16:9 je minimální rozlišení alespoň 800 x 480 px.

Závěr: Rozlišení by mělo odpovídat velikosti displeje. Minimální použitelné rozlišení fotorámečků je 800 x 480 px, optimální pak alespoň 1280 x 800 px.
  • Formát zobrazení

Kupujete-li fotorámeček, vybírejte raději z modelů, které podporují více formátů jak obrázkových, tak zvukových, případně umožní přehrávání videí. Pro většinu potřeb stačí základní formáty jako například JPEG pro fotky, MPEG či AVI pro videa a mp3 pro audio soubory. Ano, čtete správně, některé fotorámečky zvládnou přehrát i hudbu díky vestavěným reproduktorům. Je-li toto vaší preferencí, věnujte pozornost typu reproduktorů a například i tomu, zda jsou schopny stereo zvuku.

  • Způsob ukládání fotek a paměť zařízení

Převážná většina fotorámečků disponuje vlastní interní pamětí a USB konektorem, prostřednictvím něhož zařízení jednoduše připojíte k PC a pomocí USB kabelu přesunete požadovaný obsah. Další možností, jak přesunout fotografie do rámečku je využití Wi-fi či Bluetooth sítě.

Fotorámečky jsou obvykle vybaveny i čtečkou paměťových karet, z čehož plyne další možnost přenesení dat do zařízení. Nejpraktičtějším využitím této vlastnosti je čtení paměťové karty, kterou do fotorámečku vložíte přímo z vašeho fotoaparátu. Plánujete-li přesně tímto způsobem rámeček využívat, zkontrolujte si při nákupu, že obě zařízení podporují stejný formát. Stejně tak lze do konektoru fotorámečku připojit USB flash disk a fotografie zobrazovat přímo z něho.

Při nákupu se ujistěte, že fotorámeček disponuje dostatečnou pamětí pro uložení vašich fotografií, minimální použitelná kapacita jsou alespoň 4 GB. Na druhou stranu, má-li fotorámeček slot na paměťovou kartu, příliš interní paměť řešit nemusíte. Ceny karet jsou v dnešní době tak nízké, že si jich můžete ke svému fotorámečku pořídit hned několik.

  • Nabíjení

Fotorámečky jsou zařízení stojící či visící na jednom místě a primárně určená pro nepřetržitý provoz. Proto je většina z nich vybavena konektorem pro připojení síťového adaptéru, některé mají navíc i akumulátor, díky němuž lze například nechat rámeček s fotkami kolovat mezi lidmi, kteří si fotografie postupně prohlédnou.

  • Materiál

Chcete-li, aby váš fotorámeček vydržel co nejdéle, dejte přednost modelům s kovovým tělem, které jsou sice dražší, ale výrazně odolnější než jejich plastoví konkurenti. Jestliže máte rádi změny, pořiďte si fotorámeček s výměnným předním krytem, který můžete podle nálady či úprav interiéru lehce obměňovat. Většinu fotorámečků sice co se týče vzhledu na první pohled nerozeznáte od tabletu, existují ale i designově vybrané kousky, jejichž obvod připomíná rám skutečného obrazu.

  • Další užitečné funkce

Fotorámečky dávají uživateli k dispozici celou řadu nadstandardních funkcí pro úpravu fotografií. Většina z nich je obdobná jako přídavné funkce u fotoaparátů, některé jsou odlišné. Jde především o doplňkové animace při zobrazování fotografií, korekce červených očí či vyhlazení pleti fotografovaných osob. Navíc kvalitní fotorámečky disponují funkcí automatického otáčení fotografií na výšku a samovolného tlumení jasu v závislosti na intenzitě okolního osvětlení.

Dalšími příjemnými funkcemi jsou hodiny s budíkem a kalendář, případně funkce automatického vypnutí, díky níž lze deaktivovat zobrazování fotografií například v noci.

Díky časovači lze nastavit i automatické cyklování snímků a jejich pravidelnou výměnu.

Zajímavou funkcí navíc je i dálkový ovladač, který umožní pohodlné nastavování rámečku.

Rámečky, které disponují rozhraním Wi-fi lze samozřejmě připojit k internetu a prohlížet tak online fotografické galerie, videa či poslouchat rádio. Sofistikovanější fotorámečky mají možnost propojení s televizí, díky níž si lze uložené či stažené fotografie prohlížet na velké obrazovce. Kromě těchto z jistého úhlu pohledu běžných vychytávek nabízí některé modely fotorámečků i něco navíc. Tím něčím jsou myšleny například hodiny, budík, kalendář či dokonce funkce meteostanice.

digitální fotorámeček GoGen

Jaký obnos si připravit, vydáte-li se do obchodu pro fotorámeček? Cena fotorámečků.

Kvalitní fotorámečky lze sehnat již za několik stovek. Cena těchto zařízení se odvíjí především od úhlopříčky obrazovky rámečku, jeho rozlišení a množství funkcí navíc. Orientaci v nabídce digitálních rámečků na fotografie v různých cenových hladinách vám usnadní naše recenze fotorámečků, jejímž cílem je usnadnit vám výběr. Před finálním rozhodnutím doporučujeme shlédnout i test, díky němuž bude vaše volba sázkou na jistotu.

Fotorámečky do 1 000 Kč

Kupodivu i v této cenové kategorii můžete pořídit kvalitní zařízení. Jeho parametry však budou omezeny především úhlopříčkou displeje, která obvykle končí na 7“ a rozlišení 800 x 480 px. Z přídavných funkcí můžete očekávat snad jen hodiny s budíkem a kalendářem. Na druhou stranu toto vše dostanete za více než příznivou cenu. Na tuto cenovou hladinu cílí především značky Sencor a Hama, na jejím stropě však můžete najít i výrobky od Hyundai.

Digitální fotografické rámečky do 2 000 Kč

Za těchto cenových podmínek seženete zlatý střed, tedy nejprodávanější fotorámečky na více fotek za kompromisní cenu. Zastoupení zde mají v plné parádě značky Hama, Sencor, Intenso i FrameX a vybírat můžete z až 10“ rámečků s běžným rozlišením 1280 x 800 px. Nejkvalitnější fotorámečky z této kategorie jsou už obvykle vybaveny operačním systémem Android a interní pamětí minimálně 4 GB. Samozřejmostí je vstup pro microSD karty a podpora formátů JPG a PNG.

Nejlepší fotorámečky na našem trhu s cenou nad 2 000 Kč

Nejste-li omezeni cenou nabízí současný trh nepřeberné množství digitálních fotorámečků všech velikostí. Ty větší z nich s úhlopříčkou 12, 15 či 17“ a Full HD rozlišením lze použít například i na zavěšení jako obraz. Samozřejmostí je již USB ale i HDMI vstup, vestavěné reproduktory, dálkové ovládání, Wi-fi rozhraní pro přístup k internetu. Interní paměť se obvykle pohybuje okolo 4 GB, ale většinou ji stejně příliš nevyužijete, protože zařízení disponují integrovanou čtečkou paměťových karet. Co se týče výrobců vybírejte z produktů firem Hama, Braun či Hyundai. Ani u jednoho z nich nešlápnete vedle.

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

  • Co je to digitální fotorámeček a jak funguje?

Digitální fotorámeček je elektronické zařízení, jehož hlavním účelem je statické zobrazování vašich fotografií. Je možné ho pověsit na zeď jako klasický obraz, případně postavit na stůl. Jeho výhoda oproti běžným papírovým fotografiím spočívá v tom, že zobrazenou fotku lze na fotorámečku dle libosti obměňovat.

  • Jakou mají charakteristiku digitální fotorámečky s meteostanicí?

K fotorámečkům vybaveným meteostanicí dostanete při koupi navíc externí čidlo teploty, které je nutno umístit do venkovního prostoru. Uvnitř zařízení je navíc zabudováno interní čidlo, samozřejmostí u těchto typů fotorámečků bývá dálkový ovladač, díky němuž si po ránu pohodlně přepnete zobrazení fotografií na meteostanici a zjistíte, jaké je venku aktuálně počasí.

  • Lze použít digitální fotorámeček i jako multimediální zařízení?

Díky možnosti připojit rámeček k internetu a zároveň prostřednictvím USB či HDMI konektoru k televizoru se tato možnost nabízí. Fotorámeček si sice poradí s několika obrazovými i video formáty, žádný požitek ale nečekejte. Prakticky jde o jednoúčelové zařízení určené primárně k prohlížení fotek a videí na formátu, který je dán úhlopříčkou vlastního displeje zařízení. Chcete-li si tedy domů pořídit multimediální zařízení, vsaďte na k tomu určenou elektroniku. Rozdíl v ceně je minimální.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového digitálního fotorámečku. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší fotorámečky.