Recenze 8+ nejlepších digitálních zrcadlovek pro rok 2018

zrcadlovka Toužíte po naprosto dokonalých snímcích v různých podmínkách? Tento požadavek ze sta procent nesplní žádný fotomobil ani obyčejný kompaktní fotoaparát.

Pro tyto účely jsou nejvhodnější digitální zrcadlovky, které úroveň vašich zážitků posunou o level výš. Na trhu naleznete velké množství produktů v širokém cenovém spektru. Abychom vám usnadnili nákup, vybrali jsme pro vás ty nejlepší digitální zrcadlovky ze všech cenových kategorií.

Abychom pro vás mohli sestavit tento žebříček, přečetli jsme desítky stran recenzí, našli jsme různorodé testy zrcadlovek na renomovaných zahraničních serverech a také jsme přihlédli k tomu, co se nejčastěji prodává.

Tady je výsledek.

Nejlepší digitální zrcadlovky na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Nikon D850
5 out of 5 stars (5 / 5)92 990 Kč Číst recenze
2.Nikon D500
5 out of 5 stars (5 / 5)56 390 Kč Číst recenze
3.Nikon D7200
5 out of 5 stars (5 / 5)35 890 Kč Číst recenze
4.Nikon D5500
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)24 990 Kč Číst recenze
5.Canon EOS 700D
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)13 490 Kč Číst recenze
6.Canon EOS 100D

4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)9 799 Kč Číst recenze
7.Nikon D3300
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)10 990 Kč Číst recenze
8.Canon EOS 1200D
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)9 990 Kč Číst recenze

1. Nikon D850 – Král trhu pro profesionály

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Nikon D850  Nikon D850 je královnou trhu. Podle hodnocení mnoha magazínů je právě ona tou nejkvalitnější zrcadlovkou. Vysoká kvalita se ale přímo odráží do ceny. Za tento model zaplatíte přes devadesát tisíc korun. Pokud se rozhodnete investovat, jaké kvality můžete očekávat?

Základním parametrem je vysoké rozlišení 45,7 Mpx. Neschází celá řada chytrých funkcí. Samozřejmostí je i výklopný displej s úhlopříčkou 3,2 palců. Zrcadlovka váží přibližně jeden kilogram.

Pokud jde o kladné vlastnosti, výsledné fotografie mluví za vše. Pokud fotoaparát vystavíte náročným podmínkám, většinou kvalita snímků strmě klesá. Zde tento fakt ale neplatí. Světlo, tma, vysoká citlivost nebo náročné ostření, nic z toho není problém. Rovněž konstrukce i celkové zpracování jsou naprosto v pořádku.

Má nejdražší zrcadlovka z naší recenze nějaká negativa? Mimo ceny v podstatě žádná. Nutno ale zdůraznit, že se jedná o špičkový produkt pro pokročilé a profesionální fotografy. Nepočítejte s dokonalými snímky ve formátu JPG, krása vynikne až v RAW.

Video

Ukázkové obrázky pocházející z tohoto fotoaparátu.

Co potěší

 • špičkové snímky i za náročných okolností
 • kvalitní zpracování
 • pro pokročilé a profesionální fotografy

Co zamrzí

 • vysoká cena
Ukázat detaily od 92 990 Kč

2. Nikon D500 – nejlepší poměr cena / výkon pro zkušené

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Nikon D500  Jakou koupit digitální zrcadlovku, pokud nechcete investovat devadesát tisíc? Zhruba za poloviční cenu můžete zvolit Nikon D500.

Německý Chip.de ohodnotil tento produkt 91% jako druhou nejlepší zrcadlovku z 63 modelů.

Stále ale platí, že tento přístroj je určen zkušenějším uživatelům. Oproti levnější konkurenci vyniká například kvalitou fotografií objektů v pohybu. Jeho reakce jsou velmi pohotové, nic vám neunikne.

Samozřejmě neschází celá řada technických vychytávek, díky kterým budou vaše fotografie na velmi vysoké úrovni. Nezklame ani provedení, které je odolné a robustní, což limituje možné poškození.

Na takto špičkovém přístroji se nějaké nedostatky hledají s velkými obtížemi. Pokud se spokojíte s vyšší cenou, nepočítejte s dalšími velkými negativy. Snad jen pohodlné uživatele negativně překvapí absence automaticky regulovaného jasu na displeji.

Video

Ukázkové obrázky pocházející z tohoto fotoaparátu.

Co potěší

 • špičkové provedení
 • kvalitní fotografie
 • rozumný poměr ceny a výkonu pro zkušené

Co zamrzí

 • absence automatické regulace jasu
Porovnat ceny od 56 390 Kč

3. Nikon D7200 – nejlepší do 35000 Kč

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Nikon D7200  V kategorii nejlepších digitálních zrcadlovek v cenové kategorii do 35-ti tisíc opět vyhrává Nikon. Tentokrát model D7200, který německý Chip ohodnotil velmi slušnými 87%.

Tento produkt se od předchozích liší nejen cenou, ale i určením. Nikon D7200 je nejlepší zrcadlovkou pro odhodlané začátečníky. Ovládání probíhá hlavně prostřednictvím manuálních tlačítek, zvládne ho i méně zkušený fotograf, který touží po profesionálně vypadajících snímcích. Na druhou stranu, pokud patříte mezi technické začátečníky, zvolte jiný model. Přece jen nastavení vyžadují trochu trpělivosti.

Negativa se opět hledají velmi těžko. Poměr ceny a výkonu je opravdu výborný. Své uživatele potěší poměrně snadným ovládáním, vysokou kvalitou fotografií i příjemným držením a konstrukcí.

Video

Ukázkové obrázky pocházející z tohoto fotoaparátu.

Co potěší

 • dokonalá kvalita fotografií
 • vhodná i pro méně zkušené
 • výborný poměr ceny a výkonu

Co zamrzí

 • trochu komplikované nastavení
Porovnat ceny od 35 890 Kč

4. Nikon D5500 – nejlepší zrcadlovka na cestování

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Nikon D5500  Nikon D5500 je další zrcadlovkou z naší recenze, která zaujme poměrem ceny a výkonu. Svými vlastnostmi se opět o něco přibližuje potřebám méně zkušených fotografů. I v rukách začátečníka dokáže vytvořit velmi povedené snímky.

Oproti ostatním konkurentům vyniká svou kompaktností, kterou oceníte hlavně při cestování. Pokud se chystáte fotografovat pohybující se objekty, chytré funkce vám mnohé ulehčí. Celkově, ovládání je začátečníkům nakloněné. Ulehčí ho i výklopný, dotykový displej.

Negativa hledáme marně, opět. Uživatelům může sházet maximálně GPS modul. Jeho absence je však jen malou daní za kompaktnost.

Video

Ukázkové obrázky pocházející z tohoto fotoaparátu.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • kompaktní rozměry
 • dotykový LCD displej = snadnější ovládání
 • slušná výdrž na jedno nabití

Co zamrzí

 • absence GPS
Porovnat ceny od 24 990 Kč

5. Canon EOS 700D – nejlepší do 15000 Kč

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Canon EOS 700D  V kategorii do 15-ti tisíc společnost Nikon našla přemožitele – Canon. V testech zrcadlovek model EOS 700D hravě překonává dražší konkurenci. Na trhu je tento zástupce už několik let, přesto jeho popularita neklesá. Za cenu kvalitního mobilního telefonu se vám do rukou dostane fotoaparát, se kterým i amatér zaujme.

Potěší otočný, dotykový displej, který vám ulehčí ovládání v náročnějších chvílích, například při natáčení. Ostření nebo rychlost reakcí jsou rovněž skvělé.

Na druhou stranu, počítejte i s několika negativy. Konstrukce nepůsobí bytelným dojmem, dominuje plast. Někomu by také mohl vadit menší hledáček. S cenou klesla i kvalita čipu, ta se ovšem projeví jen v náročných situacích.

Video

Ukázkové obrázky pocházející z tohoto fotoaparátu.

Co potěší

 • skvělý poměr ceny a výkonu
 • vhodný pro amatéry
 • ovládání ulehčí LCD displej

Co zamrzí

 • méně kvalitní konstrukce a čip
Porovnat ceny od 13 490 Kč

6. Canon EOS 100D – Nejlepší do 10000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Canon EOS 100D  Vzhledem k faktu, že cenová kategorie do 10-ti tisíc je velmi oblíbená, vybrali jsme hned dva fotoaparáty. O něco lepšími hodnoceními se může pochlubit zástupce značky Canon, konkrétně s označením EOS 100D.

Navzdory tomu, že se jedná o jednu z nejlevnějších zrcadlovek na trhu, kvalitou snímků nezklame. Ve srovnání s některými zástupci dražší konkurence jsou snímky na srovnatelné úrovni. Je vhodný pro začátečníky i pro zákazníky, kteří chtějí ušetřit. Nízká cena výrazně nepoznamenala nabídku různých funkcí. Potěší také kompaktní tělo.

Samozřejmě, že se cena projeví na nižší kvalitě. Na druhou stranu, rozdíly jsou tak malé, že je běžný uživatel pocítí málokdy. Hlavním nedostatkem je podle hodnocení blesk, který si v některých případech vyžádá manuální vyklopení.

Co potěší

 • nízká cena
 • kompaktní rozměry

Co zamrzí

 • potřeba občas vysunout blesk
Porovnat ceny od 9 799 Kč

7. Nikon D3300 – Alternativa do 10000 Kč, Produkt roku 2016

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Nikon D3300  Alternativou předchozího produktu je Nikon D3300, který je nejprodávanější zrcadlovkou na českém trhu. Vysoká čísla prodeje mají svůj důvod. Tím největším je opět porovnání ceny a výkonu.

Potěší začátečníky i mírně pokročilé. Ovládání je snadné, nezaskočí vás astronomické množství všelijakých tlačítek. Nezahltí vás velké množství funkcí, nabízí „jen“ slušný základ. Pro některé uživatele to může představovat negativum, nicméně právě díky tomu je nastavení i ovládání jednoduché. Rekce jsou poměrně rychlé.

Nízká cena se projeví v náročnějších situacích například vyšším šumem. Tento nedostatek není zanedbatelný, ale nízká pořizovací cena ho z části omlouvá.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • nízká cena

Co zamrzí

 • v náročných situacích hodně šumu
Porovnat ceny od 10 990 Kč

8. Canon EOS 1200D – cenový tip a základ pro nerozhodné

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Canon EOS 1200D  Náš cenový tipCanon EOS 1200D. Tento model je vhodný pro uživatele, kteří ještě nemají jasno, zda místo kompaktního fotoaparátu zakoupit zrcadlovku. Pokud vás focení se zrcadlovou neosloví, váš rozpočet to moc bolet nebude.

Ovládání je velmi snadné, intuitivní, zkrátka hodně blízko klasickému kompaktu. Nezabere příliš místa, dobře se drží. Nízká cena se ale opět projevila na kvalitách čipu, který bohužel přináší více šumu.

Nicméně při běžném focení lidí nebo krajin za dobrého osvětlení vás výrazně nezklame. Jakmile nastanou náročnější podmínky, začnete uvažovat o zakoupení lepšího modelu.

Co potěší

 • nejlevnější zrcadlovka pro začátečníky
 • kompaktní rozměry

Co zamrzí

 • vyšší úroveň šumu
Porovnat ceny od 9 990 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové digitální zrcadlovky. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší zrcadlovky na trhu.