Recenze 7 nejlepších outdoorových (akčních) kamer 2017

Outdoorová kamera GoPro HERO5 Black Edition Jste vášnivým sportovcem nebo řidičem a hledáte způsob, jak si uchovat své zážitky a sdílet je se svými znáními? Pokud ano, neváhejte s nákupem té nejlepší outdoorové kamery.

Tyto kamery se v poslední době těší velké oblibě. Můžete je snadno připevnit na libovolné místo (helma, motorka, automobil a tak dále), a natáčet tak svou aktivitu. Na rozdíl od běžné kamery nemusíte dbát na šetrné zacházení. Kvalitní sportovní kamery ustojí opravdu drsné zacházení.

Nevíte jaký model si vybrat? Poradíme vám. Prošli jsme zahraniční žebříčky a vybrali ty modely, které zakoupíte v ČR a přesto v zahraničních testech obstály na jedničku. Tady to je.

Nejlepší outdoorové kamery na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.GoPro HERO5 Black
5 out of 5 stars (5 / 5)12 690 Kč Číst recenze
2.Garmin VIRB Ultra 30
5 out of 5 stars (5 / 5)11 490 Kč Číst recenze
3.Xiaomi Yi 4K+ (4K Plus)
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)8 990 Kč Číst recenze
4.GoPro HERO5 Session
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)9 690 Kč Číst recenze
5.Sony FDR-X3000R
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)14 990 Kč Číst recenze
6.Olympus TG-Tracker

4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)6 990 Kč Číst recenze
7.Niceboy Vega 4K
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)2 990 Kč Číst recenze

1. GoPro HERO5 Black Edition – nejlepší sportovní a outdoorová kamera na trhu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze GoPro HERO5 Black Edition  GoPro patří mezi krále na trhu. Právě tato společnost má na svědomí nejprodávanější akční kamery. První příčku v naší recenzi akčních kamer obsadil model HERO5 Black Edition.

Jednou z hlavních předností je kvalitní obraz. Samozřejmostí je Full HD rozlišení, ale nechybí ani 4K. Počet snímků za sekundu v nejlepší kvalitě je 30. Z toho vyplývá, že uživatelé si mohou užívat poměrně plynulé záběry i v tom nejvyšším rozlišení. Tuto přednost doplňuje kvalitní fotoaparát s 12 Mpx.

Patříte mezi milovníky vodních sportů? Ani vás tato kamera nezklame. S vodou si poradí i bez ochranného pouzdra. Ponořit ji můžete do maximální hloubky 10 metrů. Pokud si přikoupíte vhodný obal, výdrž můžete prodloužit třeba až na 40 metrů.

Neschází ani celá řada chytrých funkcí. Například časosběr, zpomalení nebo cyklické nahrávání. Ovládání probíhá jednoduše pomocí dotykového LCD displeje o velikosti dvou palců nebo pomocí hlasového příkazu.

Potěší i kompaktními rozměry a hmotností pouhých 83 gramů. Celá kamera působí elegantním a zároveň bytelným dojmem. Špatně na tom není ani baterie s kapacitou 1220 mAh.

Žádný přístroj ale není úplně dokonalý, HERO5 Black Edition není výjimkou. Narazili jsme ale pouze na jedno negativum, a to vysoká cena. Za kvalitu zaplatíte okolo 12 tisíc.

EDIT 5.10.2017: Na trhu je k dispozici novější verze této kamery – GOPRO HERO6 – zakoupíte zde za cenu od 14 990 Kč.

Co potěší

 • Full HD i 4K rozlišení
 • vodotěsnost i bez ochranného pouzdra
 • nízká hmotnost
 • vysoká kvalita zpracování
 • software na úpravu videa

Co zamrzí

 • vyšší cena
Ukázat detaily v obchodu od 12 690 Kč

2. Garmin VIRB Ultra 30 – stejně kvalitní alternativa GoPro HERO5

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Garmin VIRB Ultra 30  Garmin VIRB Ultra 30 je jedním z největších konkurentů společnosti GoPro. V mnohých technických údajích se tyto přístroje shodují, pár rozdílů se přece jenom najde. Liší se například vzhledem. Design hodnotíme pozitivně, kamera působí o něco akčnějším dojmem. Cenou za vzhled a vybavení je poměrně vysoká hmotnost 150 gramů.

Pokud jde o kvalitu natáčení, papírově jsou na tom obě kamery stejně. Garmin nabízí maximální rozlišení 4K při pořizování 30 snímků za sekundu. Fotoaparát disponuje 12 Mpx. Uživatelé mohou využít různé funkce natáčení, například časosběr. Další zajímavou možností je připojení přes Wi-Fi. Natočené video tak snadno můžete sestřihat například v telefonu.

Kamera potěší i milovníky vodních sportů. Je odolná proti vodě i bez ochranného obalu. S ním pak vydrží hloubku až 40 metrů. Ovládání v obalu probíhá stejně jako bez něj, a to prostřednictvím dotykového LCD displeje s úhlopříčkou 1,75 palců.

Narazili jsme ale i na několik negativ. Kromě již zmiňované vyšší hmotnosti zamrzí nižší výdrž baterie. V maximálním rozlišení zvládne natáčet 43 minut. Vybitou baterii naštěstí můžete vyjmout a vyměnit za nabitou. Některé uživatele může odradit i vyšší cena 12 tisíc korun.

Co potěší

 • maximální rozlišení 4K
 • voděodolnost i bez pouzdra
 • připojení Wi-Fi a možnost střihu videa přímo v telefonu

Co zamrzí

 • vyšší cena
 • vyšší hmotnost
 • nižší výdrž baterie
Porovnat ceny od 11 490 Kč

3. Xiaomi Yi 4K+ (4K Plus) – nejlepší 4K outdoorová kamera

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Xiaomi Yi 4K+ (4K Plus)  Jak dokazují mnohé testy outdoorových kamer, také společnost Xiaomi si zaslouží své místo mezi nejlepšími produkty v této kategorii. Na první pohled zaujme velmi elegantním designem, který je na akční kameru až nezvykle uhlazený. Záleží na vkusu, ale my toto provedení hodnotíme velmi pozitivně. Také hmotnost se podařilo udržet příjemně nízko, a to pod hranicí 100 gramů.

Její velkou chloubou je způsob natáčení ve vysokém rozlišení. Právem si zaslouží označení nejlepší 4K outdoorová kamera. Pravděpodobně jako jediná zvládá zachycování snímků 60 snímků za sekundu v rozlišení 4K. Běžnou praxí bývá poloviční hodnota. Milovníky kvalitních fotografií rovněž potěší možnost ukládání do formátu RAW.

Jak je typické pro Xiaomi, baterie s kapacitou 1 400 mAh se postará o solidní výdrž. Uživatelé dále mají k dispozici dotykový displej o velikosti 2,2 palců. Ten slouží k ovládání, které je přirovnáno k manipulaci se smartphonem. Kamera přijímá i zvukové pokyny.

Zajímavou vychytávkou je i moderní konektor USB-C, který zajistí rychlejší přenos dat. Naopak zamrzí absence HDMI.

V balení mimo kamery dostanete i voděodolný kryt. Díky němu můžete přístroj potopit až do hloubky 40 metrů.

Co potěší

 • špičkový poměr cena / výkon
 • moderní design
 • 60 snímků za sekundu v rozlišení 4K
 • vysoká kapacita baterie
 • konektor USB-C

Co zamrzí

 • absence konektoru HDMI
Porovnat ceny od 8 990 Kč

4. GoPro HERO5 Session – nejmenší akční kamera

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze GoPro HERO5 Session  Čtvrtou nejlepší outdoorovou kamerou je podle nás GoPro HERO5 Session. Jedná se o něco méně výkonnějšího sourozence první akční kamery z naší recenze. Tyto přístroje se liší hlavně vzhledem a konstrukcí. Výhodou tohoto modelu jsou menší rozměry. Uživatelé ji tedy mohou příjemněji upevnit na oblečení nebo na helmu. Hmotnost je 83 gramů.

Nejvyšší možné rozlišení i počet snímků za sekundu zůstal stejný (4K, 30 fps). U fotek se pak liší rozlišení a tato menší verze nabízí “jen” 10 Mpx fotografie. Kamera je vybavena podstatně menším displejem, který slouží pouze pro ovládání. Aktuálně natáčené video nepřehrává. Možnost ovládání hlasem ale zůstává shodná.

Uživatelé mají k dispozici stejně kvalitní výdrž pod vodou. Tedy 10 metrů bez ochranného pouzdra a 40 metrů s ním. Shodná ale nezůstala kapacita baterie. Klesla o 220 mAh na rovných 1000 mAh.

Tuto kameru lze zakoupit za přibližně 10 tisíc korun, tedy o dva tisíce levněji než výkonnější model HERO5. Rozdíl dvou tisíc je v parametrech ale výrazný. Z pohledu ceny a výkonu se tedy vyplatí investovat do výkonnější verze.

Co potěší

 • malé rozměry, nízká hmotnost
 • maximální rozlišení 4K
 • odolnost proti vodě

Co zamrzí

 • horší poměr ceny a výkonu
Ukázat detaily v obchodu od 9 690 Kč

5. Sony FDR-X3000R – nejprofesionálněší akční kamera na trhu

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Sony FDR-X3000R  Jaká je ta nejlepší outdoorová kamera? Minimálně z pohledu ceny je verdikt naprosto jasný – Sony FDR-X3000. Za tento přístroj zaplatíte zhruba 15 tisíc korun. Za tuto částku se vám do rukou dostane kvalitní přístroj s mnoha funkcemi, který ocení v první řadě profesionálové.

Na první pohled vypadá jako běžná kamera, ale skutečně se jedná o outdoorovou vychytávku, které nevadí voda ani mráz. S ochranným pouzdrem zvládne hloubku až 60 metrů. Displej výrobce umístil na bok, toto řešení má své kladné i záporné stránky.

Nejdůležitějším faktorem je samotné natáčení. Kamera si bez problémů poradí se zhoršenými světelnými podmínkami. Zvládá rozlišení 4K s 30 snímky za sekundu. Navíc výše zmiňované Xiaomi dokázalo, že to jde lépe a cena nemusí být tak vysoká. Kamera láká na rychlý tok dat. Taková videa však na klasickém počítači nezpracujete, proto se jedná o kameru určenou profesionálům.

Součástí balení je dálkové ovládání (hodinkový pásek a oddělitelný displej) a držák. Ovládat kameru lze pomocí chytrého telefonu, displeje a klasických tlačítek.

Co potěší

 • kvalitní video i za zhoršených světelných podmínek
 • dálkové ovládání

Co zamrzí

 • vysoká cena
Ukázat detaily v obchodu od 14 990 Kč

6. Olympus TG-Tracker – velmi dobrá sportovní kamera

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Olympus TG-Tracker  Také Olympus patří mezi výrobce kvalitních akčních kamer. TG-Tracker nabízí možnost natáčení videí s maximálním rozlišení 4K. V nejvyšší kvalitě pořídíte standardních 30 snímků za sekundu, ve Full HD pak 60 snímků. Samotná kamera má rozlišení 7,2 Mpx.

Na první pohled překvapí o něco většími rozměry, které se podepsali i na vyšší hmotnosti 230 gramů. Designovou stránku hodnotíme pozitivně. Spojení černé a další barvy (zelené nebo červené) působí moderním dojmem. Na boku naleznete výklopný LCD displej o velikosti 1,5 palců. Pokud máte v oblibě natáčení videí ve tmě, potěší vás výkonný reflektor.

Neschází ani celá řada chytrých funkcí. Například časosběr nebo nahrávání ve smyčce. Pokud kameru ponoříte do hloubky 50 centimetrů, automaticky se přepne do vodního režimu. Celkově vydrží maximální hloubku 30 metrů.

Výdrž baterie s kapacitou 1350 mAh vás nezklame. Ustojí 90 minut nahrávání. Pokud nechcete být omezováni touto hodnotou, doporučujeme dokoupení druhé baterie.

Co potěší

 • rozlišení videa 4K
 • voděodolnost do 30 metrů
 • výkonný reflektor

Co zamrzí

 • vyšší hmotnost
Ukázat detaily v obchodu od 6 990 Kč

7. Niceboy Vega 4K – nejlepší levná akční kamera

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Niceboy Vega 4K  Jakou koupit outdoorovou kameru, pokud nechcete utrácet vysoké částky? Niceboy VEGA 4K je s cenovkou kolem 3 tisíc vhodným kompromisem. Zvládá rozlišení 4K, ale počet pořízených snímků za sekundu je o něco nižší (25). Ve Full HD pak zvládá standardních 60 snímků za sekundu. Kamera v režimu foto nabídne 12 Mpx, ale výsledná kvalita není tak vysoká jako u dražších modelů.

Z uživatelského hlediska potěší hned po několika stránkách. Moderní design nebo hmotnost pouze 61 gramů. Zaujme také velkým množstvím užitečného příslušenství v ceně. Nemusíte dokupovat například vodotěsný obal, různé úchyty nebo náhradní dvířka s průduchy pro lepší zvuk.

Zajímavou vychytávkou je dálkové ovládání. Uživatelé také mají možnost kameru propojit s aplikací, která umožňuje prohlížení pořízených fotek i videí nebo ovládání.

Na zadní straně se nachází praktický LCD displej o velikosti 2 palců. Orientace v menu ale není příliš jednoduchá, schází tlačítko pro pohyb nahoru a dolů. V útrobách naleznete baterii s kapacitou 1050 mAh, která vydrží asi 90 minut natáčení.

Za cenu přibližně 3 tisíce nečekejte žádný zázrak. Kamera zkrátka nabízí přijatelný základ za nízkou cenu a pár vychytávek navíc. Pokud si s outdoorovou kamerou chcete užít hodně zábavy za málo peněz, tento model je pro vás tím nejlepším řešením.

Co potěší

 • poměr ceny a výkonu
 • displej na zadní straně
 • nízká hmotnost
 • dálkové ovládání

Co zamrzí

 • horší kvalita v režimu foto
 • nižší počet snímků v rozlišení 4K
Ukázat detaily v obchodu od 2 990 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové outdoorové kamery. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší akční kamery na trhu.