Nejlepší outdoor kamery, podle testů a recenzí (2019) + Poradíme, jak vybrat

Outdoorová kamera GoPro HERO5 Black Edition Jste vášnivým sportovcem nebo řidičem a hledáte způsob, jak si uchovat své zážitky a sdílet je se svými znáními? Pokud ano, neváhejte s nákupem té nejlepší outdoorové kamery.

Tyto kamery se v poslední době těší velké oblibě. Můžete je snadno připevnit na libovolné místo (helma, motorka, automobil a tak dále), a natáčet tak svou aktivitu. Na rozdíl od běžné kamery nemusíte dbát na šetrné zacházení. Kvalitní sportovní kamery ustojí opravdu drsné zacházení.

Nevíte jaký model si vybrat? Poradíme vám. Prošli jsme zahraniční žebříčky a vybrali ty modely, které zakoupíte v ČR a přesto v zahraničních testech obstály na jedničku. Tady to je.

Nejlepší outdoorové kamery:

 1. GoPro Hero7 Black
 2. Xiaomi YI 4K+
 3. LAMAX X10.1
 4. GOPRO HERO7 Silver
 5. Niceboy VEGA 6 star
 6. Sony CyberShot Camera DSC-RX0 II
 7. Olympus TOUGH TG-Tracker

Porovnání outdoorových kamer

 Název produktuParametryHodnoceníCenaRecenze
1.GoPro Hero7 Black
Rozlišení snímače: 12 Mpx
Úhlopříčka displeje: 2"
Rozlišení videa: 4K (4096×2160)
Hmotnost: 117 g
Snímková frekvence: 60fps (1080p/240fps)
+ Wifi, Bluetooth
+ Vodotěsnost bez obalu: 10 m
5 out of 5 stars (5 / 5)10 490 Kč Číst recenze
2.Xiaomi YI 4K+
Rozlišení snímače: 12 Mpx
Úhlopříčka displeje: 2,2"
Rozlišení videa: 4K
Hmotnost: - g
Snímková frekvence: 60fps (1080p/120fps)
+ Vodotěsnost s obalem
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5 999 Kč Číst recenze
3.LAMAX X10.1
Rozlišení snímače: 12 Mpx
Úhlopříčka displeje: 2"
Rozlišení videa: 4K (4096×2160)
Hmotnost: - g
Snímková frekvence: 4K/30fps, 1080p/120fps
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)3 990 Kč Číst recenze
4.GOPRO HERO7 Silver
Rozlišení snímače: 10 Mpx
Úhlopříčka displeje: 2"
Rozlišení videa: 4K (4096×2160)
Hmotnost: 117 g
Snímková frekvence: 4K/30fps, 1080p/60fps
+ vodotěsnost bez obalu 10m
+ WiFi, Bluetooth
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)8 569 Kč Číst recenze
5.Niceboy VEGA 6 star

Rozlišení snímače: 16 Mpx
Úhlopříčka displeje: 2"
Rozlišení videa: 4K (4096×2160)
Hmotnost: 60 g
Snímková frekvence: 4K Ultra HD/24 fps, 2K/ 30 fps
+ vodotěsná s pouzdrem do 30 metrů
+ časosběrné video
+ CZ menu
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)2 890 Kč Číst recenze
6.Sony CyberShot Camera DSC-RX0 II
Rozlišení snímače: 15,3 Mpx
Úhlopříčka displeje: 1,5"
Rozlišení videa: Ultra HD (3840 × 2160)
Hmotnost: 132 g
Snímková frekvence: 4K/30fps, Full HD/120fps
+ nejmenší kamera na trhu
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)20 990 Kč Číst recenze
7.Olympus TOUGH TG-Tracker
Rozlišení snímače: 7,2 Mpx
Úhlopříčka displeje: 1,5"
Rozlišení videa: 4K
Hmotnost: 180 g
Snímková frekvence: 4K/30fps, 720p/240fps
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)3 999 Kč Číst recenze
Recenzí akčních / sportovních kamer

GoPro Hero7 Black

Nový král na trhu akčních kamer

Proč koupit? Momentálně je to nejlepší outdoorová kamera na trhu, nic lepšího nenajdete. Má fantastickou kvalitu obrazu ve 4K, nová stabilizace obrazu HyperSmooth je dokonalá. Má ovládání hlasem, můžete ji připojit přes Wifi či Bluetooth a má GPS. Kameru navíc můžete ponořit až do 10 metrů bez obalu! V HD kvalitě můžete natáčet i slow motion záběry (240fps – super slow-motion). Má vyladěnou aplikaci, pro připojení k mobilu.

Proč nekupovat? Protože stojí přes 10 tisíc korun a občas nefunguje v hlučnějším prostředí hlasové ovládání. Nízká výdrž baterie u 4K videa, což je ovšem neduh všech akčních kamer.

Zobrazit reálný záznam z kamery

Xiaomi YI 4K+

Nejlepší v poměru cena / výkon

Proč koupit? Proč koupit? Protože za tuhle cenu (cca 5000 Kč) lepší akční kameru nedostanete. Má skvělý, ostrý obraz ve 4K / 60 fps. Těšit vás mohou i slušné fotografie ve formátech JPEG a RAW. Má překvapivě dobrý zvuk a Bluetooth ovladač.

Proč nekupovat? Řada uživatelů si stěžuje na propojení aplikace a kamerky. Také obraz za šera a tmy stojí za prd.

Alza ji má nyní v akčním setu s náhradní baterií a držákem kamery na kolo. Více info zde.

Zobrazit reálný záznam z kamery

LAMAX X10.1

Skvělý poměr cena / výkon

Proč koupit? Za dobrou cenu, dobrá kamera. Natáčí ve 4K, snadno se používá a dobře stabilizuje obraz. Co nás ovšem zaujalo je, že součástí balení je náramek, skrze který můžete kameru ovládat. Skvělá vychytávka a divím se, že s tím nepřišlo ještě GoPro nebo jiný výrobce. Kamera má plně české menu a můžete se s ní ponořit až do 40 metrů. Stejně jako Niceboy i tato kamera dodává spoustu příslušenství (třeba dvě baterky a to nám přijde skvělé).

Proč nekupovat? Je vidět, že inspiraci brali u GoPro, vypadá skoro totožně. Software pro mobil není zrovna mezi nejlepšími a kamera se rapidně zhoršuje tím, jak zapadá slunce a přibývá šero.

Zobrazit reálný záznam z kamery

GOPRO HERO7 Silver

Pokud nemáte na to, koupit si nejvyšší Black verzi

Proč koupit? Snadně se používá, má skvělý 4K obraz, bez obalu dokáže nahrávat i 10 metrů pod vodou, má hlasové ovládání a další vychytávky, na které jsme zvyklí u nejvyšších Black verzí.

Proč nekupovat? Protože nemá všechny ty fantastické funkce jako Black edice. Spojit se musíme také s nižší snímkovací frekvencí (u 1080p/60fps) stále dostačující a chybí také menu v češtině.

Zobrazit reálný záznam z kamery

Niceboy VEGA 6 star

Slušná kamera za málo peněz

Proč koupit? Protože to stojí necelé tři tísíce. Má velmi dobrou kvalitu obrazu ve full HD při nahrávání videa (to se bohužel nedá říct o fotografiích) a je snadná na ovládání. Dá se použít na mnoho způsobů, jako akční kamera, kamera na motorku či autokamera. Součástí je bohaté příslušenství. Řada uživatelů vychvaluje stabilizaci obrazu. No a kamera je komplet v češtině.

Proč nekupovat? Otřesná kvalita fotografií a řada uživatelů si stěžuje na velmi nízkou výdrž baterie (cca 1 hodinu při vypnutém displeji). Výrobce deklaruje slow motion záběry, s parametry, které jsou k dispozici to však nevidíme jako výhodu a výsledek bude asi nejistý.

Zobrazit reálný záznam z kamery

Sony CyberShot Camera DSC-RX0 II

Nejmenší akční kamera na trhu

Proč koupit? Momentálně je to nejmenší akční kamerka na trhu (pozor, není však tou nejlehčí), má výklopný LCD displej a vyrábí ji Sony, což je známka kvality snímačů i objektivů.

Proč nekupovat? Protože stojí přes 20 tisíc korun a určitě není pro běžného uživatele. Na to tu máme jiné favority.

Zobrazit reálný záznam z kamery

Olympus TOUGH TG-Tracker

Proč koupit? Má GPS a pohybové senzory, natáčet můžete ve 4K (avšak při 30 snímcích za sekundu). Má ultraširoký záběr a je poměrně odolná (vydrží až -10 stupňů a 30 metrů pod hladinou).

Proč nekupovat? Fotky raději nepořizujte, nemá to význam. Aplikace a software vás možná přivedou do pekla, spíše než do nebe. No a taky nemá tak intuitivní ovládání jako třeba GoPro či Xiaomi.

Zobrazit reálný záznam z kamery
akční kamery jsou ve většině případů vodotěsné

akční kamery jsou ve většině případů vodotěsné

Milujete adrenalinové sporty, jízdu na motorce nebo na prachobyčejném kole, ale při vyšších rychlostech a v náročnějším terénu? Nebo jste vyznavači snowboardingu, horolezectví, surfování nebo třeba nemůžete existovat bez lyží? Chcete si své výkony čas do času zaznamenat? Nebo jen zachytit krásnou přírodu, v níž se během nich pohybujete? Pořiďte si kvalitní sportovní kameru a pochlubte se svými výkony přátelům či je sdílejte na sociálních sítích.

Outdoorové sportovní kamery poskytnou v porovnání s těmi klasickými celou řadu výhod. Kromě předpokládaných malých rozměrů a nízké hmotnosti potěší sportovní modely kamer i téměř neomezenou odolností v extrémních podmínkách a v mnoha případech o poměrně slušnou vodotěsností. Vybíráte-li kameru výhradně pro vodní sporty, můžete sehnat modely s vodotěsností až do 100 m. Obrovským plusem akčních kamer ve srovnání s běžnou klasikou je i široký úhel záběru, což je při mnoha sportovních aktivitách téměř nutnost.

Sportovní kamery obvykle disponují i propracovaným mechanismem uchycení, které musí být nejen dostatečně pevné, aby kamera nespadla při prvním prudším pohybu, ale zároveň dostatečně variabilní, aby bylo možno zachytit s ní vše potřebné. Kromě výhod mají i nejlepší outdoorové kamery své mouchy. Těmi jsou především menší variabilita nastavovacích prvků a komplikovanější možnosti obsluhy kamery. To vše ve spojení s obvyklou slabší výdrží baterie činí z outdoorové kamery především parťáka na krátkodobé záběry, jejichž expozici je nutno nastavit předem.

Chystáte se vyjet za extrémním zážitkem a potřebujete sebou nutně vzít outdoorovou kameru? Ale vyznat se v jejich nabídce je pro vás více než komplikované? Rádi vám poradíme, jak vybrat tu nejlepší outdoor kameru pro vás, která vás nezradí v kritické chvíli a spolehlivě zachytí všechna vše vítězství i prohry, které ke sportu patří. Naše recenze outdoorových kamer vám představí několik modelů, které stojí za vaši pozornost a detailně vysvětlí jejich přednosti i nedostatky. Na základě nich se pak můžete rozhodnout, která značka a model pro vás bude vyhovující. Vaši volbu podpoříme navíc testem outdoor kamer, který vám jednotlivé modely detailně představí, a vy se díky němu budete moci informovaně rozhodnout o tom, jakou koupit akční kameru vyhovující vám i vašim požadavkům.

GoPro kamera umístěná na kole

GoPro kamera umístěná na kole

Na jaké technické parametry se při výběru sportovní kamery zaměřit?

Při výběru outdoorové kamery nestačí soustředit se pouze na kvalitu pořizovaných videozáznamů, ale i na další faktory jakými jsou například způsob uchycení kamery, její ovládání, hmotnost, rozměry a podobně. Tyto vlastnosti by měly odpovídat využití, které pro kameru chystáte. Outdoorové kamery mají celou řadu využití.

Kromě sportovců si je pořizují i motocyklisté, kteří je využívají jako kamery na motocykl, jejichž záznam jim může při případné nehodě pomoci přinést rozhodující důkazy. Outdoorové kamery lze využít i jako kombinaci akční kamery a kamery do auta. Není tak nutné kupovat dvě zařízení. Účelem tohoto typu kamery tak je umožnit vám pořízení jakéhokoliv typu záznamu bez nutnosti kameru složitě nastavovat a měnit v průběhu aktivity parametry. Proto si pečlivě prostudujte naši recenzi outdoorových kamer a rozhodněte se pro koupi, až ve chvíli, kdy si budete jisti, že preferovaný model je pro vás ten pravý.

A na jaké parametry se při koupi sportovní kamery zaměřit?

 • Rozměry a hmotnost

Pro sportovní kamery jsou tyto vlastnosti naprosto klíčové. Nikdo se nechce tahat s těžkou neskladnou kamerou připevněnou na helmě. Proto jsou v kurzu lehčí a menší outdoorové kamery, které lze připevnit prakticky kamkoliv. V případě uchycení na helmu by kamera neměla překážet ve výhledu a při jakémkoliv použití by neměla sportovce zatěžovat.

Trochu méně je na tyto parametry kladen důraz při výběru akčních kamer na motorku či kolo, ale i přesto, jestliže z dopravního prostředku sesednete a půjdete do přírody, myslete na to, že zbytečná zátěž navíc vám případný výlet může jen znepříjemnit.

Závěr: Pří výběru sportovní kamery vsaďte na co nejmenší hmotnost i rozměry.
 • Rozlišení obrazu

Rozlišení obrazu prakticky vypovídá o tom, kolik pixelů má výsledný snímek. Samozřejmě platí, že čím je hodnota rozlišení vyšší, tím kvalitnější výstup z kamery dostanete. V současné době lze na trhu dostat kamery s rozlišením typu:

 • VGA (640 x 480 px) – To už se kvůli nekvalitě snímků příliš nedoporučuje.
 • HD (1 280 x 720 px) – Nejnižší rozlišení, které lze v současné době použít. Výhodné je, že výsledné snímky zaberou méně místa než u typů s vyšším rozlišením.
 • Full HD (1 920 x 1 080 px) – Současný standard, díky němuž lze pořídit kvalitní záznam. Pro sportovce minimum pro začátek.
 • 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 px) – Extrémně kvalitní záznam za cenu vysokých požadavků na úložnou kapacitu a přenosovou rychlost a samozřejmě i na vaše finance.
 • 4K (4 096 x 2 160 px) – Ještě kvalitnější obraz než u předchozího rozlišení. Hodí se na natáčení filmů promítaných na velkoformátových promítačkách, například v kinech. Využívají především extrémní sportovci spolupracující na natáčení profesionálně zpracovávaných dokumentů. Běžná zařízení tímto rozlišením obvykle nedisponují.
Závěr: Pro běžné využití ať již při sportu či při procházkách přírodou lze na začátek doporučit outdoorové kamery s rozlišením HD, eventuelně Full HD, které je pro záznam většiny zážitků plně dostačující. Chcete – li zainventovat do velice kvalitních snímků, doporučujeme zaměřit se na rozlišení 4K Ultra HD, počítejte ale s výrazně vyšší cenou než u předchozích dvou typů.
 • Snímková frekvence a datový tok

Tyto dva parametry velice úzce souvisí s předchozím rozlišením. Snímkovací frekvence jednoduše omezuje maximální počet snímků pořízených za jednu sekundu a samozřejmě platí, že čím vyšší je tato hodnota, tím větší plynulost lze od pořízeného záznamu očekávat.

Zejména u sportovních kamer je dobré se na tento údaj zaměřit, protože je často od kamery vyžadován záznam rychlého pohybu, který by modely s nižší snímkovací frekvencí nemusely být schopné pořídit. Hodnota snímkovací frekvence se udává v počtu snímků za sekundu (FPS – frame per sec). Nejvhodnější hodnoty se pro akční kamery pohybují okolo 50 FPS, rozhodně nechoďte níže než 40 pod FPS. Pro pořizování zpomalených záběrů se dokonce doporučují hodnoty nad 120 FPS. Opět ale musíte počítat s tím, že čím vyšší počet snímků za vteřinu kamera pořídí, tím větší budou výsledné záznamy.

Datový tok říká kolik snímků je kamera schopná zpracovat za sekundu, udává se v jednotkách MBit/s a je velice úzce provázán se snímkovací frekvencí. Pokud totiž kamera nebude schopna zpracovat sejmutý počet snímků za sekundu, rázem se tento parametr stane nepodstatným. Vyšší hodnoty datového toku znamenají lépe vykreslené kontury, větší množství barev a samozřejmě ostřejší obraz. I v tomto případě je vysoká hodnota datového toku spojena se zvýšenými nároky na datové úložiště. Za plně postačující hodnotu lze u většiny běžných outdoorových kamer považovat 20 Mbit/s. Na trhu jsou k dispozici i zařízení s hodnotou datového toku 10 Mbit / s, s těmi už ale plně prokreslený kvalitní záznam nepořídíte.

Závěr: Pro pořízení dostatečně kvalitních záznamů většiny sportovních výkonů volte kamery se snímkovací frekvencí alespoň 50 FPS a datovým tokem minimálně 20 MBit/s. Samozřejmě čím více, tím lépe. U vyšších hodnot ale musíte počítat s potřebou většího datového úložiště a v neposlední řadě i s vyšší cenou.
 • Interpolace

I tento parametr souvisí s těmi výše zmíněnými. V případě interpolace jde o dopočítávání a dokreslení chybějících obrazových bodů s využitím softwaru. Velmi často jsou touto technologií vybaveny levnější modely kamer s nižším rozlišením, které vyžaduje úpravu. Výsledek ale v mnoha případech vůbec nestojí za to. Tato technologie pracuje tak, že se záznam pořízený v nižším rozlišení se roztáhne a dopočítají se chybějící obrazové body. Konečný výsledek je častokrát horší než původně pořízený snímek, někdy se ale povede původní video vylepšit. Velice záleží na typu kamery.

Závěr: Bude-li vám prodejce vychvalovat možnost interpolace, zbystřete. Pravděpodobně se jedná o nekvalitní kameru, jejíž záznamy tato technologie stejně příliš nevylepší. Chtějte znát spíše přirozené rozlišení hlavního čipu a na základě toho se o koupi rozhodněte.
 • Stabilizace a zoom

Úkol stabilizace spočívá v omezení otřesů záznamu. Tento parametr je důležitý především u klasických kamer, u outdoorových jej ale také najdeme. Ve sportovních kamerách se používají 2 druhy stabilizace obrazu:

 • Digitální (elektronická)

Základem elektronické stabilizace obrazu je provádění výřezu pořizovaného obrazu a odstraňování rušivých pohybů. Jak je již z popisu patrno, jde o méně účinný a levnější typ.

 • Optická (mechanická)

Mnohem účinnější je stabilizace optická. V jejím případě se jedná o snímání chvění kamery a následný pohyb fotografického čipu v protifázi vůči chvění. Tento model stabilizace je výrazně účinnější než předchozí, je také ale výrazně dražší. Počítat je třeba také s větším objektivem a tedy vyšší celkovou hmotností kamery.

Jestliže jste pořídili levnější model kamery a nyní věšíte hlavu, že díky absenci kvalitní stabilizace je obraz roztřesený i při chůzi, zbystřete. Kromě interní stabilizace existuje na trhu ještě zařízení pro dodatečnou externí stabilizaci ve 3 osách, zkráceně gimbal. Pomůže vám při chůzi, běhu, jízdě na kolečkových bruslích i při natáčení akčních scén. Stačí jednoduše uchytit kameru do držáku zařízení a užívat si. Gimbal se postará o dodatečnou stabilizaci. Jeho napájení je zajišťováno prostřednictvím baterie, kterou doporučujeme před použitím plně nabít. Vydrží sice pracovat v průměru až 12 hodin, ale člověk nikdy neví.

Závěr: Máte-li možnost a finance, investujte raději do optické stabilizace, která obraz udrží pozorovatelný mnohem efektivněji. Zakoupili-li jste již levnější model kamery bez stabilizace, poohlédněte se po zařízení pro dodatečnou stabilizaci neboli gimbalu.
 • Možnost pořizování audiozáznamu

Vzhledem k tomu, že většina sportovních výkonů, které si jejich aktéři přejí snímat kamerou, probíhá za velmi vysoké rychlosti, je snímání audio záznamu sportovní kamerou velmi složité. V mnoha případech je tak výhodnější přidat zvukovou stopu k videu až po jeho pořízení. Někteří uživatelé si ale akční kameru pořizují právě kvůli snímání videa i se zvukem. Není nic bláznivějšího než se vrhnout z mostu plnou rychlostí a natáčet přitom svůj výraz včetně akustických projevů. I tento typ zákazníků však současný trh uspokojí. K dispozici jsou kamery se zabudovaným mikrofonem, případně s konektorem pro jednoduché připojení externího mikrofonu.

 • Kapacita baterie

Většina baterií v outdoorových kamerách je koncipována na 1 až 2 hodiny výdrže. Že to není mnoho, o tom by mohl vyprávět nejeden extrémní chodec či biker, který na akci stráví několik hodin, ne-li celý den. V případě, že plánujete natáčet kamerou opravdu dlouhé akce, popřemýšlejte nad záložní baterií v kombinaci s powerbankou, které si přibalíte sebou.

 • Další funkce

Zejména u dražších modelů najdeme možnost připojení pomocí Wi-fi či Bluetooth technologie. Jejich výhoda spočívá především v možnosti spárovat kameru s chytrým telefonem nebo tabletem a sledovat pořízené záznamy přímo na jeho displeji. Nevýhodou některých outdoorových kamer totiž je, že nedisponují displejem pro zobrazení pořízených záznamů. Někteří z uživatelů využijí možnost připojení k Wi-fi pro sdílení právě pořízených videí na sociálních sítích. Některé kamery vládnou i funkcí GPS, která umožňuje uložit souřadnice absolvované trasy, což se hodí zejména při závodech či strmých sjezdech.

Akční kameru můžete umístit i na auto

Akční kameru můžete umístit i na auto

Cena sportovních outdoorových kamer

V současné době lze i špičkové modely pořídit za pár korun, což umožňuje nepořizovat za každou cenu to nejlevnější, ale dát si opravdu na výběru záležet a pořídit to, co konkrétnímu uživateli nejvíce vyhovuje. Podíváme se na jednotlivé cenové kategorie detailněji a ve všech případech zvážíme hodnotu poměru ceny a výkonu. Výsledkem naší recenze outdoorových kamer pak bude souhrn toho, co lze za konkrétní finanční prostředky pořídit. Máte vybrán konkrétní typ sportovní kamery, ale máte jistotu, že to bude pro vás ono? Podívejte se na náš test outdoor kamer a nechte si svůj výběr potvrdit či poupravit.

 • Cenová hladina do 1 500 Kč

I v absolutně nejnižší cenové kategorii lze sehnat solidní typy kamer s Full HD rozlišením a se slušnou výbavou. Obvykle se jedná o levnější varianty outdoorových kamer výrobců známých značek. Najdeme zde, jak kamery značky Xiaomi, tak Niceboy či Lamax. V této cenové kategorii nelze očekávat žádné speciální funkce navíc, fotografické čipy mají často pouze digitální zoom. I tak lze ale za slušnou cenu pořídit poměrně dost muziky.

 • Kategorie cen od 1 500 do 4 000 Kč

Už na spodní hranici této cenové hladiny pořídíte velice slušné kamery s Full HD nebo 4 K rozlišením s plnou výbavou, optickou stabilizací obrazu, solidní snímkovací frekvencí a odpovídajícím datovým tokem. Na horní hranici tohoto cenové ho rozpětí naleznete kamery prestižních výrobců, jako například Garmin, Sony či GoPro. Na spodní hranici této kategorie seženete modely nejprodávanějších kamer na motorku značky Niceboy. Většina kamer je při těchto cenách vybavena i Wi-fi modulem, svá videa tedy můžete ihned sdílet s kýmkoliv.

 • Cenové rozpětí od 4 000 Kč a vyšší

Nejste-li omezeni cenou, čekají na vás nejlepší outdoor kamery s neuvěřitelnými parametry. Namátkou jmenujme například zařízení se snímkovací frekvencí až 200 FPS umožňující zachycení zpomalených záběrů. Rozlišení 4K je standardem, stejně tak téměř nekonečná odolnost samotného těla kamery i bez nutnosti použít ochranné pouzdro.

Cílem naší recenze bylo především představit vám nejlepší typy současných sportovních kamer a ukázat vám jak vybrat outdoorovou akční kameru. Snad se nám to alespoň trochu povedlo a nyní již konečný výběr necháváme na vás.

Sportovní kamera vydrží i ve sněhu

Sportovní kamera vydrží i ve sněhu

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

Jaká by měla být outdoorová kamera na motorku?

Při jízdě na motorce od kamery obvykle očekáváme především dlouhou výdrž a odolné tělo. Prakticky je možno zakoupit běžnou outdoorovou kameru, která poslouží jako snímač jízdy na motorce a v případě potřeby vás vytáhne ze šlamastiky. Ve chvílích volna pak lze s touto kamerou absolvovat i akčnější zážitky. Při její koupi se kromě odolnosti konstrukce zaměřte především na její rozlišení, kvalitu snímkování a datového toku, výsledné snímky by kvůli poskytnutí možných důkaz měly být co nejdetailnější.

Mají akční kamery nějakou stabilizaci a jak dosáhnout lepšího výsledku? (něco o málo o stabilizátorech, gimbalech)

Součástí většiny modelů outdoorových kamer je i digitální či optická stabilizace. Digitální stabilizace je realizována prostřednictvím softwaru a její výsledky nejsou nijak skvělé. Druhý typ je o poznání kvalitnější a obraz jím stabilizovaný je ve srovnání s originálem výrazně lepší. Jestliže vaše akční kamera žádným z výše zmíněných typů stabilizace nedisponuje, nevěště hlavu, stabilizaci lze vaší kameře dodat pomocí externího zařízení, tak zvaného gimbalu. Do jeho držáku kameru jednoduše pevně upnete a můžete si užívat výsledků kvalitní 3osé stabilizace.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové outdoorové kamery. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší akční kamery na trhu.