RECENZE: Bezdrátová sluchátka Niceboy Hive Pins

Pronásleduje vás závislost na hudbě a hledáte sluchátka, která vás nebudou omezovat v pohybu a budete je moci nosit kdykoli a kdekoli? V dnešní recenzi se podíváme na velmi zajímavou záležitost.

Jde o bezdrátová sluchátka populární značky Niceboy, která dostala název HIVE Pins. Hned na začátek musím říct, že mají něco do sebe. Otázka však zní, jestli dostojí vašim nárokům a požadavkům. Pojďme se proto podrobně podívat na to, co umí, co od nich čekat – a co naopak spíš ne…

Niceboy HIVE Pins 1

Značka Niceboy

Tato mladá značka vznikla teprve v roce 2016. Dnes úspěšně působí už v osmi evropských zemích. Její sortiment tvoří spotřební elektronika. Koupit můžete kvalitní outdoorové kamery nebo herní příslušenství a jedním z hlavních pilířů této značky je audio technologie. Především reproduktory a sluchátka. Velké pozornosti a obliby se dočkaly například přenosné reproduktory ze série RAZE, ale taky pecková sluchátka řady HIVE. Novým přírůstkem do této rodiny jsou pak bezdrátová dotyková sluchátka HIVE Pins, která nás budou dnes zajímat a které jsem měl možnost několik týdnů testovat.

Obsah balení

Sluchátka Niceboy HIVE Pins momentálně koupíte běžně za 800 Kč, což je standardní cena. Narazit už však lze i na zvýhodněné akce, kde může cena klesnout i pod 800 Kč. Balení obsahuje kromě samotných sluchátek taky nabíjecí box, balíček s náhradními nástavci (špunty), nabíjecí USB-C kabel a samozřejmě návod.

Design a první dojem

Nutno říct, že sluchátka vypadají na první pohled pěkné – a totéž platí i pro box. Design je velmi čistý, minimalistický. Sluchátka mají řízné, elegantní linie se stylizovaným ovládacím „tlačítkem“ N. Dobíjecí krabička nezaostává. Je přitom dostatečně kompaktní a praktická.

Potěší, že samotná sluchátka nepůsobí úplně laciným dojmem, malé výhrady mám spíše k plastovému nabíjecímu boxu, ten trochu laciněji vypadá a v ruce to i cítíte. Celkově vzato jde ale vzhledem k ceně o velmi pěkný produkt.

Co to umí a pro koho to je?

HIVE Pins jsou bezdrátová, dotyková sluchátka. Jsou opatřeny vlastním napájením a zbavíte se závislosti na kabelech. V dnešní době už nejde o nic světoborného. Toto řešení oceníte při aktivnějším pohybu, kdy můžou dráty překážet. Nevýhoda tkví pochopitelně v tom, že sluchátka je nutné dobíjet.

Dotykové ovládání (přes N tlačítko na obou sluchátkách) umocňuje jakýsi komfort při používání, kdy není třeba vytahovat telefon nebo jiné zařízení z kapsy či batohu. HIVE Pins lze samozřejmě použít nejen pro poslech hudby, ale taky jako hands-free sadu pro příjem hovorů.

Niceboy Hive Pins

Výdrž a nabíjení

Jak jsou na tom sluchátka s výdrží? Samotné vydrží na jedno nabití hrát cca 3-4 hodiny, což vypadá na první pohled jako krátká doba. Ale pak tu máme nabíjecí box.

Ke 3-4 hodinám hraní je nutné připočíst možnost dobití v dobíjecím boxu, což je vlastně taková power banka s kapacitou 380 mAh. Dohromady se můžete dostat na velice pěkných 18 hodin hraní. To předčí příbuzné modely HIVE Drops či HIVE Podsie téže značky a obstojí i v porovnání s konkurencí. Potěší i USB-C rozhraní, které je naprosto běžné a dostupné.

Ovládání

Jak už víte, tato sluchátka se ovládají pomocí dotykových příkazů na těle pecek (zmíněné tlačítko N). V návodu se dozvíte příkazy:

 • Jeden stisk (kterékoli tlačítko) – pauza, přehrávání; zvednutí a položení hovoru.
 • Dlouhý stisk vpravo zesílení zvuku o stupeň, vlevo ztlumení. Dlouhý stisk zároveň umí odmítnout příchozí hovor.
 • Dvojstisk vpravo vás posune na další skladbu, vlevo vrátí na předchozí.
 • Trojstisk aktivuje hlasového asistenta.

Zdá se to jednoduché a praktické. V praxi to tak po většinu času i je. Ale rozhodně se nedá mluvit o dokonalosti nebo bezchybnosti. Občas vás ovládání pozlobí, když si třeba sluchátko upravujete v uchu.

Niceboy Hive Pins detail

Dosah

Pro komunikaci se zdrojovým zařízením využívají sluchátka rozhraní Bluetooth 5.0 a dosah je pěkných 10 m ve volném prostoru.

Zvuk

A jak je na tom zvuk – tedy faktor u sluchátek obvykle stěžejní? Sluchátka Niceboy HIVE Pins se nemají za co stydět. Vzhledem k cenové relaci je zvuk na překvapivě příjemné úrovni. Basy využívají technologii MaxxBass a v kombinaci s 13mm měniči se mohou projevit ve slušné síle.

Trochu hůře jsou na tom výšky. Rozhodně se však nedá mluvit o žádné katastrofě. Zvuk je totiž celkově velice čistý a reprodukce kvalitní při poslechu hudby i hovorech. Frekvenční rozsah reprodukce je 20 až 15 000 Hz, citlivost pak 102 dB. Horší kvalitu zvuku postřehnete spíše při vyšší hlasitosti. Na nejvyšší hlasitost se ve sluchátkách může objevit u některých typů písniček šum.

Odolnost

Jak si například sluchátka poradí v dešti? Stupeň krytí je podle návodu IPx5, jinde (u prodejců) se dočtete IPx4. Důležité je však, co je na balení a zde vidím IPx4. V každém případě by sluchátka měla odolat odstřikující vodě, tedy i nějakému dešti – rozhodně ale nejsou odolná proti ponoření do vody.

Cena Niceboy HIVE Pins

Cena bezdrátových sluchátek Niceboy HIVE Pins je přibližně 800 Kč. V některých eshopech se při zajímavých akcích dokážete dostat i pod hranici 800 Kč. Na trhu je také příbuzný model Niceboy HIVE Pins 2 ANC (v době psaní recenze je pořídíte od 1600 Kč). Nabízí vylepšené parametry, ale hlavně dokáží potlačit okolní zvuk na základě technologie ANC.

Hlavní výhody:

 • Kvalitní zvuk (basy) vzhledem k ceně
 • Stylový design
 • Výdrž baterie (pokud dobijete přes nabíjecí box)
 • Použití i jako Handsfree

Nevýhody:

 • Ovládání může trochu potrápit
 • Vyšší hlasitost není tak čistá

Závěrečné hodnocení

Recenze sluchátek Niceboy HIVE Pins

Shrnutí recenze

Niceboy Hive Pins detail Niceboy přišel s další povedenou záležitostí, která nevzbuzuje rozpaky, ale spíše radost a příjemný pocit uspokojení z dobrého nákupu v poměru ceny a výkonu.

Předem si musíme říct, že nejde špičku a nelze mít přehnaná očekávání. Tomu ovšem odpovídá taky hezká cenovka, která nepřekročí hranici 800 Kč. Kvalita zvuku (zejména basů) si zaslouží pochvalu, stejně tak design (až na nabíjecí box) a výdrž. Dotykové ovládání má holt ještě své mušky, ale nic kritického. Tato sluchátka tedy mohu s čistým svědomím doporučit. Pěkná hodnocení sbírají i od zákazníků a negativní ohlasy jsou spíš ojedinělé.

Overall
86%
86%
 • Celkové hodnocení - 86%
  86%