Vyzkoušel jsem bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds SM-R170 (RECENZE)

Nové buds Samsung Galaxy Buds SM-R170 jsou stále ještě poměrně žhavou novinkou ve světe sluchátek. Ti z vás, kteří si předobjednaly Samsung Galaxy S10 je dostaly dokonce zdarma. Nejsou však limitovány na tento konkrétní model a skvěle fungují jak u jiných androidů, tak dokonce i produktů od značky Apple.

Dnes si posvítíme v recenzi na tento model, kde vám popíši vlastní zkušenosti z několika měsíčního používání. Sluchátka jsem nedostal k otestování, nýbrž jsem si je sám pořídil a pořádně proklepnul.

Jak vypadají?

Samsung Galaxy Buds SM-R170 jsou vyrobeny z plastu a přicházejí ve stejně plastovém obalu, který funguje zároveň jako dokovací stanice pro jejich nabíjení.

Samsung-galaxy-buds-dokovaci-stanice

První věc, které si při otevírání všimnete je, že obal klade při otevírání jemný odpor. Je to tím, že je pro jednodušší zavírání doplněn magnety. Samsung Galaxy Buds SM-R170 z něj bez větší obtíží vytáhnete.

V obalu je označení pro levé a pravé sluchátko, takže si nemůžete splést, které je které. Na vnější straně obalu poté naleznete drobné světélko, které vám signalizuje jak nabité zrovna vaše buds jsou.

Samsung Galaxy Buds SM-R170 jsou stylizovány do aerodynamického tvaru zaobleného trojúhelníku, který dokonale sedne do ušních otvorů. Pro ještě lepší optimalizaci a přizpůsobení sluchátek vašim uším jsou součástí balení špunty o různé velikosti, takže se nemusíte bát, že vám vypadnou.

Jak fungují?

Velmi příjemnou věcí je možnost ovládat buds pomocí doteku. Klepnutím zesílíte, dvojitým poklepáním pustíte píseň.

Samsung Galaxy Buds SM-R170 se pyšní velmi působivou funkcí, kdy rozeznají, pokud si je vložíte do ucha. Bohužel se však nevypínají poté, co si je z ucha vyjmete, jako některé konkurenční produkty s logem nakouslého jablka.

Samsung-galaxy-buds

Nabité poté průměrně vydrží zhruba šest hodin. Dobíjecí stanice vám je poté nabije na dalších šest hodin. Na denní užívání vám tedy vydrží poměrně obstojně.

Skvělým doplňkem při užívání Samsung Galaxy Buds SM-R170 je aplikace Galaxy Wearable. Pomocí ní si totiž můžete svá sluchátka přizpůsobit svým vlastním potřebám.

Můžete si tak nastavit silnější basy, nebo průraznější soprány. Z aplikace poté můžete permanentně nastavit například také „ambient mode“. Můžete si také nastavit, jak moc chcete slyšet vnější ruchy a do jaké míry je mají Samsung Galaxy Buds SM-R170 filtrovat.

Pokud své Samsung Galaxy Buds SM-R170 ztratíte, pomocí této šikovné aplikace je můžete velice snadno a bez větších obtíží i lokalizovat. Sluchátka v sobě mají také zakomponovaný bulit-in mikrofon.

Samsung-galaxy-buds-velikost

Jaké mají plusy?

Za velké plusy Samsung Galaxy Buds SM-R170 považuji to, jak skvěle drží v uších. Rád sportuji a s oblibou běhám a na rozdíl od jiných sluchátek nevypadávají Samsung Galaxy Buds SM-R170 ani při skákání přes švihadlo. A to už něco znamená.

Ale vyvarujte se vody. Tu tyhle jinak skvělá sluchátka mají asi tak v lásce jako průměrná domácí kočka. Jsou ale dostatečně voděodolné, aby obstály i při velmi náročných „workoutech“. Stačí použít IPX2 špunty, které jsou součástí balení.

Samsung Galaxy Buds SM-R170 si skvěle poradí i s komplexními písněmi jako je klasická symfonie s tóny o různých frekvencích a nástrojích. Nemusíte se tak obávat, že se jednotlivé frekvence do sebe smísí a výsledkem bude kakofonie nekvalitních a neposlouchatelných paskvilů.

Built-in mikrofon funguje také velmi kvalitně a obstojně a sluchátka jsou schopna zachytit váš hlas i v rušnějších prostředích. Na heavymetalový koncert si je ale neberte.

Velkým plusem je také sražená cena. Mobilní příslušenství se celkově vyplatí vždy nakupovat, až po nějaké době poté, co jejich cena klesne. Stejně jsem tomu se svými Samsung Galaxy Buds SM-R170 udělal i já a musím říct, že se to rozhodně vyplatilo.

Aktuálně je koupíte již za nějakých 2500 Kč, což je signifikantní pokles oproti původní ceně, za kterou se prodávaly. Nicméně některé ještě levnější produkty nejsou v porovnání se Samsung Galaxy Buds SM-R170 o tolik horší a chcete-li ještě více ušetřit, zakupte si raději je.

Z vlastní zkušenosti mohu takhle doporučit například sluchátka Creative Outlier, které se chlubí o zhruba dvě hodiny větší výdrží. Můžete také zakoupit i estetičtější sluchátka za levnější cenu. Mě však design Samsung Galaxy Buds SM-R170 vyhovoval a myslím si, že se Samsungu velmi dobře podařilo snoubit estetičnost a kvalitu.

Samsung-galaxy-buds-detail

Jaké mají mínusy?

Oproti konkurenčním earbudům nemají Samsung Galaxy Buds SM-R170 zas až tak velký rozsah v rámci hlasitosti. V exteriérech se také můžou vyskytnout jemné zádrhely v rámci bluetooth konekce.

Samozřejmě každého jistojistě zajímá jak si Samsung Galaxy Buds SM-R170 obstály v porovnání s AirPods. Pokud porovnám Samsung Galaxy Buds SM-R170 s AirPods Pro, které jsem měl nedávno díky kamarádovi „jablkáři“ možnost si vyzkoušet, tak AirPods Pro vychází o něco lépe u izolace okolních ruchů.

Čím také Apple dominuje je důmyslná funkce, díky níž se AirPods automaticky přizpůsobují tomu, v jak moc hlučném prostředí se zrovna nacházíte. Pokud vlastníte Iphone zakupte si rozhodně AirPods, protože (jak to u produktů od značky Apple bývá) Iphone nejlépe sladíte s příslušenstvím, které je od stejného výrobce. Nicméně v porovnání se Samsung Galaxy Buds SM-R170 mají AirPods z mojí zkušenosti horší baterii.

Jaké jsou alternativy?

Vzhledem ke zmíněným parametrům se jako alternativní volba jeví v zásadě modely Apple AirPods 2019, Jabra Elite Active 65t či JBL Under Armour True Wireless Flash.

Závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy Buds SM-R170

Shrnutí recenze

Samsung-galaxy-buds-bile Se vším všudy jsem se svými Samsung Galaxy Buds SM-R170 velmi spokojen. Tyhle sluchátka jsou rozumnou ekonomickou volbou. Nejsou příliš drahé a ve své cenové kategorii patří k nejlepším modelům, která si můžete zakoupit. Velmi jsem si je oblíbil na ježdění do práce a v posilovně tvoříme nerozlučnou dvojku. Samozřejmě nejsou a nikdy ani nebudou takovým symbolem statutu, jako jsou AirPods. To ale nevadí. Nemusejí být. Jejich funkčnost, spolehlivost a skvělá výdrž totiž hovoří za ně. Pokud máte android, neváhejte a kupte si je. A pokud ne, zvažte to také. Nebudete toho litovat. Celá recenze

Overall
90%
90%
 • Celkové hodnocení: - 90%
  90%

Výhody

 • pěkné basy a slušný zvukový výkon
 • komfortní nošení (nepadají ani při skákání)
 • stylový design a pěkná konstrukce
 • poměrně slušná konektivita a párování
 • výdrž baterie (6 hodin)
 • skvělé potlačení okolního zvuku
 • dokovací stanice (dobije dalších 6 hodin)

Nevýhody

 • menší rozsah hlasitosti
 • pouze odolnost IPX2

Podívejte se také na můj žebříček nejlepších bezdrátových sluchátek zde.