Recenze bezdrátové nabíječky MIN PAD SQUARE Premium

Potřebujete nabíječku, ale nechcete se spokojit jen tak s něčím obyčejným? Pak zpozorněte. Dneska se totiž podíváme na docela unikátní záležitost. Čeká vás totiž recenze MIN PAD SQUARE, mimořádně zajímavé bezdrátové nabíječky, která dokáže zaujmout hned na první pohled. V čem tkví její kouzlo a dokáže poskytnout parametry srovnatelné se známějšími modely? To se budeme snažit zjistit.

Min Pad nabíječka

Co je MIN PAD?

Spojení stylu a praktičnosti. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat řada bezdrátových nabíječek MIN PAD. Ty jsou výtvorem značky MIN, která je taky nabízí ve vlastním internetovém obchodě Minshop.cz.

Značka MIN není žádný světový producent s obrovskou záplavou nejrůznějších výrobků chrlených čínskými továrnami. Jde o poměrně malou firmu s dílnou na kraji Prahy, která se plně věnuje několika výrobkům. Těm věnovala maximální péči. Vyvinula je zcela od základů a vyrábí je ručně v relativně malém množství.

Kouzlo dřeva hraje prim

Série MIN PAD nejsou jen obyčejné bezdrátové nabíječky. Jsou dřevěné. Nejde přitom o nějaký dekor na obyčejném plastu, nýbrž o skutečné a ryzí dřevo. Konkrétně o výběrové jasanové a dubové dřevo, ale i jiné dřeviny získávané z českých zdrojů. Dřevo je taky ručně olejované pro maximální odolnost a zdůraznění přirozené struktury materiálu. Firma si navíc dává záležet i na používání recyklovatelných, ekologických obalů.

Je jasné, že nabíječky MIN PAD jsou „hipsteřina“ přímo učebnicového rozsahu – a to v tom nejpozitivnějším slova smyslu.

Min Pad nabíječka

Spojení vysoce moderní elektroniky a prastarého, tradičního materiálu, jakým je dřevo, je bezesporu velmi zajímavé. Nesetkáváme se s tím příliš často, ačkoli jistě nejde o světové prvenství. I když jde o velmi elegantní a stylové provedení, samotné dřevo nestačí. Musí nás zajímat i ta praktická část – tedy elektronika.

Dále se však budeme konkrétněji věnovat jen jednomu modelu ze série MIN PAD, který jsme měli možnost otestovat – totiž MIN PAD SQUARE ve variantě Premium

Co umí MIN PAD SQUARE Premium?

Model nazvaný MIN PAD SQUARE se vyznačuje čtvercovým profilem, na což ostatně odkazuje název square – alternativou je nabíječka MIN PAD kruhového tvaru. Dále si jistě všimnete krásného tmavého dřeva. A to je právě podstatou prémiového zpracování. Zatímco standardní řady jsou z dubového či jasanového dřeva, zde si můžete vybrat mezi třešní a ořechem.

Třešňová verze má nádherně načervenalý nádech. Ořech je naproti tomu sytě a temně hnědý. Obě verze ovšem působí kouzelně a struktura dřeva je opravdu krásná. Vybrat si můžete i barvu látkového síťového kabelu.

V nabídce je bílý, černý, stříbrný – a dokonce i speciální kompostovatelný kabel ze slámy, který má béžovou či smetanovou barvu se zajímavou strukturou. Podle nás se k dřevěnému zpracování toto provedení materiálově výborně hodí. Kabel podtrhuje přírodnost a důraz na ekologické zpracování. Konektor využívá moderní standard USB-C.

Min Pad nabíječka

Rychlonabíjení

Nabíječky MIN PAD (všechny verze) dokážou zásobit váš telefon energií vskutku velmi svižně. Maximální výstupní výkon dosahuje až 15 W. To v současnosti představuje velmi vysoký standard. Na efektivitu nabíječky si tudíž nelze stěžovat.

Telefon se „chytne“ nabíjení v jakékoliv poloze, nikdy jsem nemusel hledat polohu, by se telefon začal nabíjet. Stačí položit a je to.

Nabíječka pak využívá bezdrátový nejrozšířenější standard Qi. Pochopitelně je nutné, aby váš mobilní telefon podporoval možnost bezdrátového nabíjení a zmínění standard Qi. Je rozhodně vhodné si to před pořízením nabíječky zkontrolovat, třeba zde na stránce kompability. Obecně by měly být kompatibilní novější a dražší verze telefonů značek Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, Sony, Nokia a mnohé další.

Min Pad nabíječka

Přednosti a úskalí bezdrátového nabíjení

Bezdrátové nabíjení je hitem poslední doby. Funguje na indukční bázi a umožňuje nabíjení zařízení jen jeho položením na nabíječku. V dnešním světě přesyceném kabely je to jistě úleva. Alespoň částečná. Síťový kabel, kterým připojíte nabíječku do zásuvky, pochopitelně zůstává. Přesto jde zajisté o pohodlnou variantu. I v tom smyslu, že nemusíte hledat správný kabel se správným konektorem.

Mobil zkrátka položíte na nabíječku a je to.

Nevýhodou je především stále poněkud pomalejší nabíjení. Výkon je při bezdrátovém indukčním přenosu zkrátka poněkud méně efektivní. Dalším záporem je fakt, že při nabíjení nemůžete telefonem manipulovat, což je při drátovém dobíjení možné.

Tyto faktory nejsou výsadou nabíječek MIN PAD, ale platí obecně. V rámci své kategorie je MIN PAD poměrně velmi rychlá a spolehlivá. Při rozměrech 11 x 11 cm ve verzi SQUARE je navíc i vysoce kompaktní.

Za zmínku stojí i fakt, že nabíječka nemá žádné LED diody ani jiné zdroje světla. Elektronika je nezřídka přeplácaná různými indikátory, které člověk obvykle vůbec nesleduje, ale v noci mohou zejména v ložnici rušit zbytečným světelným „smogem“. Toto řešení tudíž lze považovat za krok správným směrem a třeba volbou právě do ložnice.

Min Pad nabíječka

Shrnutí recenze

Hlavní výhody:

  • Poctivé ruční zpracování, vhodné do moderní domácnosti
  • Konstrukce z pravého dřeva
  • Můžete si nakombinovat materiály, barvy dřeva a nakonec i barvy kabelu
  • Výkon 15 W rozhodně nijak nezaostává mezi ostatními bezdrátovými nabíječkami

Nevýhody:

  • Vyšší cena (odpovídá však ruční výrobě)

Závěrečné hodnocení

Recenze bezdrátové nabíječky MIN PAD SQUARE Premium

Shrnutí recenze

MIN PAD SQUARE MIN PAD SQUARE je rozhodně velmi originální záležitost. Důraz je kladen na stylovost a ekologii. Materiálové zpracování z vysoce kvalitního dřeva tomu odpovídá. Potěší i fakt, že jde v podstatě o ruční malovýrobu. Nezaostávají ani technické a praktické vlastnosti. Nabíječka je kompaktní a velmi rychlá. Neotravuje zbytečnými diodami.

Nevýhodou pak je především cena. Ta činí 1890 Kč, což je opravdu docela hodně. Pokud dáte ještě o 100 Kč více, můžete si nechat vygravírovat na nabíječku vlastní text. Odpovídá to však vysoké exkluzivitě zpracování. Je jasné, že tato nabíječka není pro každého, ale může být krásnou a praktickou ozdobou moderní domácnosti a vizitkou skvělého vkusu svého majitele.

Overall
96%
96%
  • Celkové hodnocení: - 96%
    96%

Min Pad nabíječka

Min Pad nabíječka