Recenze Lamax MusiCan1 – levný a dobrý bezdrátový reproduktor

Lamax MusiCan1 je bezdrátový bluetooth reproduktor, který pořídíte za necelých 1000 Kč. Po více jak 5 měsíců jej mám doma a proto je nejvyšší čas si sepsat jeho recenzi. Už teď mohu prozradit, že výkonem mě velmi mile s ohledem na svoji cenu překvapil.

recenze Lamax MusiCan1

Jak Lamax Musican1 vypadá a jak je zpracován?

Lamax Musican1 má tvar klasické tuby, jak jsme zvyklí u většiny nynějších modelů bezdrátových reproduktorů na trhu. Výhodou je poutko, za které se dá reproduktor pověsit (ať už na batoh nebo do prostoru) a oproti například JBL reproduktorům jej pokládáte na vysoko, takže třeba i na stole působí velmi stabilně.

Parametry příliš nevybočuje. Jeho rozměry jsou 70 × 68 × 197 milimetrů, psaná hmotnost 398 g (na mé váze dokonce 384 g) a pokud jej chcete často tahat sebou, jakože je k tomu stvořený, tak každý gram dolu je výhodou.

Za zmínku pak stojí také krytí IPX4, což značí, že je odolný vůči stříkající vodě ze všech směrů. Déšť by tak neměl být pro tenhle reproduktor žádnou překážkou.

Ovládací tlačítka Lamax MusiCan 1

Celkové zpracování je pak velmi kvalitní, standardní pogumovaný ovládací panel s 5ti tlačítky, které slouží klasicky na hlasitost i posouvání songů, pogumované těsnění pak skrývá konektory. Jsem si jist, že tenhle reprák přežije i občas hrubší zacházení či náročnou cestu v batohu.

K dostání je v šedé a také tyrkysové barvě.

Co se povedlo?

Slušně hraje

Pokud kupujete bezdrátový reproduktor chcete hlavně aby dobře hrál. U Lamax MusiCan1 jsem byl pozitivně překvapen. Hraje totiž velmi dobře a má i slušnou hlasitost.

Jakmile přidáte až skoro na úplné maximum, tak teprve tam dochází k výraznějšímu zkreslení, což je i u mnohem dražších modelů, ale v klasických polohách sem neslyšel nejmenší problém. Pokud by snad někoho zajímalo, tak frekvenční rozsah je 150–18 000 Hz.

Aktuálně jej koupíte za necelých 700 korun a dostanete stereo reproduktor o výkonu 12W s dvěma měniči (2 x 6 wattů).

Konektivita

Co mi delší dobu u bezdrátových reproduktorů chybělo dostanete k mému překvapení u tohodle modelu za pár set korun. V rámci konektivity nemusíte připojit pouze mobilní telefon skrze technologii Bluetooth (s dosahem 10 metrů), ale pod ochranou vrstvou z gumy máte konektory na USB flash disk a SD kartu. Reproduktor podporuje MP3 a WAV formáty.

Hudbu si tak můžete uložit na flash disk a nemusíte si vybíjet mobilní telefon. Mimo jiné je tu i možnost chytit rádio, skrze v obalu přiložený microUSB kabel. Osobně jsem nevyužil, ale hudbu lze prý přehrávat i ze zdrojů připojených skrze analogový 3,5mm audio konektor.

Lamax MusiCan1 má v sobě zabudovaný mikrofon, takže může sloužit i jako handsfree k mobilu, což jsem osobně nezkoušel, ale mnoho z vás to jistě ocení.

konektory Lamax MusiCan1

Baterie

Baterie je na slušné úrovni. Papírově vydrží až 8 hodin hraní, reálně záleží na tom, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. Dobrých 6 hodin však zvládne bez problémů.

Kapacita baterie je 1200 mAh a je nabitá za přibližně 3 hodiny. O tom, zda je nabito vás upozorní klasicky LED dioda.

Co se nepovedlo?

Vlastně marně hledám nějakou větší nevýhodu. Při koupit samozřejmě musíte brát v potaz cenu produktu. Je jasné, že třeba takový JBL Charge 4 nabídne vyšší výkon, asi i lepší a hlasitější zvuk, ale jeho cena je 3x vyšší.

Základní parametry Lamax MusiCan1

 • Výdrž přehrávání (h): 8 h
 • Doba nabíjení (h): 3 h
 • Max. výstupní výkon (W): 12 W
 • Kapacita baterie: 1200 mAh
 • Odolnost: IPX4
 • Verze Bluetooth: 4.2

Závěrečné hodnocení

Recenze Lamax MusiCan1

Shrnutí recenze

recenze Lamax MusiCan1 Lamax MusiCan1 je levný reproduktor, který ale nabídne velmi dobrý zvuk i hlasitost pro běžné poslouchání hudby. Dokážu si jej velmi dobře představit například u táboráku v lese, na vodě ve stanu nebo na stole při grilovací párty a nebo ještě lépe v pokoji nějakého teenagera. Několika násobně dražším bezdrátovým reproduktorům se sice nevyrovná, ale má skvělý poměry ceny a výkonu.

Overall
93%
93%
 • Celkové hodnocení: - 93%
  93%

Výhody

 • Velmi dobře hraje
 • Kvalitní odolné zpracování
 • Přehrává hudbu z flash disku a SD karty
 • Má slušnou výdrž baterie

Nevýhody

 • Nic zásadního