Jaké jsou nejlepší dětské chytré hodinky s GPS?

Nejlepší chytré hodinky pro děti Chytré hodinky jsou dnes poměrně hojně skloňované téma a oblíbená záležitost. Představují jakýsi prostřední článek mezi mobilním telefonem a obyčejnými hodinkami. Nabízejí spoustu funkcí, některé modely jsou zaměřené spíš sportovně, jiné více pracovně nebo civilně. Rozhodně jde o zajímavou a praktickou hračku pro milovníky smart technologií. Dnes se však zaměříme na specifický typ těchto zařízení. Věnovat se totiž budeme výběru nejlepších chytrých hodinek pro děti. Nejde jen o „zmenšeniny“ dospělých modelů s pěknými obrázky na řemínku. Smart hodinky pro děti mají specifický účel a koncept.

V našem článku vysvětlíme smysl používání těchto hodinek u dětí, abyste se mohli lépe rozhodnout, zda své ratolesti takovou pomůcku pořídit. Pokud zjistíte, že dětské chytré hodinky jsou přesně to, co jste hledali – pak čtěte dále a zjistíte, podle čeho vybrat nejvhodnější variantu. Pomoci vám ovšem mohou i testy a recenze chytrých hodinek pro děti, ať už uživatelské nebo odborné. Na internetu jich najdete opravdu habaděj, takže nemusíte nic kupovat naslepo. V první řadě je však rozumné zorientovat se v sortimentu a ujasnit si, co vlastně chcete.

Nejlepší chytré hodinky pro děti s GPS na trhu podle nás

Název produktuObrázekHodnoceníCena (od)Recenze
1.LAMAX WatchY25 out of 5 stars (5 / 5)Dětské hodinky, které mají všechny smart funkce, které očekáváte: GPS, telefonování přes SIM kartu, vodotěsnost i kompabilitu s iOS i Android. Navíc vypadají dobře a mají i velmi slušný displej. Nadprůměrná je také výdrž baterie (až 7 dní).
📌 Cena: do 2200 Kč
Zjistit cenu
2.Helmer LK 7074.9 out of 5 stars (4,9 / 5)Dětské chytré hodinky ve 4 barevných kombinacích. Mají bezpečnostní funkce, umožňují telefonovat skrze SIM, jsou funkčně nadprůměrně vybavené, lehké s snadno ovladatelné. Je třeba však počítat s levnějším zpracováním.
📌 Cena: do 1400 Kč
Zjistit cenu
3.Carneo GuardKid+ 4G4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)Spousta funkcí, možnost telefonování skrze vloženou SIM, GPS či trasování dítěte. Baterie sice vydrží cca 2 dny, ale jedná se o hodinky nabité vším, co vaše dítě ocení. Prodávají se ve dvou barevných kombinacích.
📌 Cena: do 2750 Kč
Zjistit cenu
4.Smartomat Kidwatch 34.7 out of 5 stars (4,7 / 5)Hodinky, které jsou dle hodnocení uživatelů v porovnání s konkurencí o něco hůže hodnocené. I tak dokáží nabídnout spoustu funkcí, GPS lokátor. Negativa v recenzích jsou nepřesné GPS a méně kvalitní zpracování.
📌 Cena: 2000 Kč
Zjistit cenu
5.Carneo TIK&TOK HR+ girl4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)Hodinky ocení zejména pohybově orientované slečny díky CARNEO FIT měří až 5 sportovních aktivit. Mají také skvělou výdrž baterie 4-5 dní.
📌 Cena: do 1800 Kč
Zjistit cenu

Jak vybrat chytré hodinky pro děti

V případě dětí slouží chytré hodinky primárně obvykle jako určitý „hlídáček“ – stěžejní službou tak bývá GPS lokace. To ale neznamená, že nic jiného vás nemusí zajímat. Při výběru se zaměřte na velikost, hmotnost i materiál hodinek, na kompatibilitu s mobilními operačními systémy, odolnost (i proti vodě a prachu), výdrž baterie a samozřejmě funkce – od volání až po sportovní funkce, hry, nebo dokonce fotoaparát. Záleží jen na vás, co svému dítěti dopřejete anebo co se domníváte, že by ocenilo nebo mohlo potřebovat.

Hlavní účel dětských chytrých hodinek – GPS lokace

Chytré hodinky pro děti jsou typicky určeny dětem zhruba ve školním věku. Tedy v době, kdy už jsou schopné pohybovat se po venku samy, ale zároveň jsou stále ve zranitelném věku, kdy mají rodiče tendenci chtít je soustavně chránit nebo sledovat.

Protektivní či úzkostný rodič pak může ocenit pomůcku v podobě speciálních chytrých hodinek, které dítě stopují doslova na každém kroku. U některých modelů najdete dokonce i funkci vzdáleného odposlechu, takže můžete poslouchat, o čem si dítě s kamarády povídá, k čemu se chystá, potažmo odhadnout, s kým je.

Podobnou související funkcí může být vyznačení bezpečných zón. Dříve rodiče řekli dětem, že smí nejdále tam a tam a dál už mohli jen důvěřovat. Chytré hodinky umožňují důvěru nahradit možností nastavení určitého prostoru, ve kterém se dítě může pohybovat. V případě, že ji překročí, dostane rodič upozornění na mobilní telefon. Pak může dítěti zavolat (pokud hodinky tuto funkci mají) nebo jinak zakročit.

Chytré hodinky pro děti značky Lamax

SOS tlačítko

Velmi šikovnou funkcí, které by kvalitní chytré hodinky pro děti jistě neměly postrádat, je SOS tlačítko. Dítě ho může zmáčknout v případě ohrožení, kdy není čas nebo možnost telefonovat.

Telefonování

Dobré dětské hodinky by měly disponovat i funkcí telefonování, abyste s dítětem mohli v případě potřeby komunikovat. Hodinky, které jsou připevněné na ruce řemínkem, jsou v tomto smyslu jistě pohodlnější a praktičtější než mobilní telefony, které rády vyklouzávají z kapes, jsou těžké a rozměrné a snadno se rozbijí nebo poškodí. Hodinky dítě jen tak neztratí. Hodinky mají většinou i telefonní seznam. Dítě může hovory nejen přijímat, ale i vysílat. Odchozí hovory lze však omezit podle potřeby – důvod je kontrola výdajů, protože hodinky využívají mobilní telefonní a datové tarify, tedy placené služby. Tím se dostáváme k tomu, jak vlastně fungují.

Vložte SIM kartu…

Chytré dětské hodinky mohou nabízet i rozhraní jako Wi-Fi nebo Bluetooth, ale pro funkční použití sledovací funkce GPS je nutné mít datový tarif, který zajistí soustavný signál. Ten zajišťuje vložená SIM karta stejně jako u mobilního telefonu. Díky mobilnímu signálu je případně možné taky telefonovat.

Pozn.: Existují i dětské chytré hodinky bez SIM slotu a bez funkce GPS. Ty nenabízejí žádné trasovací možnosti pro rodiče. Jsou vybaveny například sportovními funkcemi, možností spárování s telefonem (příjem notifikací) přes Bluetooth nebo třeba drobnými hrami. Výhodou může být i často nižší cena a určeny bývají spíše pro větší děti.

Chytré hodinky pro děti

Důležité parametry a funkce dětských smart hodinek

Rozměry, hmotnost a materiál

Pokud si dítě nemůže hodinky vyzkoušet, zaměřte se na velikost těla hodinek i délku řemínku, abyste se ujistili, že budou sedět. Hmotnost je taky velmi důležitá. Hodinky by neměly na ruce překážet a ideální je, pokud o nich dítě prakticky neví.

Lehké modely se pohybují v rozmezí 150 až 200 g. Dost hodinek má však i přes 200 g, nabídnou třeba více funkcí nebo větší odolnost díky odolnějšímu zpracování. Materiály přitom nejsou zvlášť rozmanité, používá se plast a nejčastěji silikon či textil na řemínek. Přesto se kvalita a odolnost jednotlivých modelů zásadně liší. Pomoci vám mohou testy chytrých hodinek pro děti.

Displej

Úhlopříčka 1,3 až 1,44 patří u dětských modelů k nejžádanějším. Existují i menší, nebo naopak větší varianty např. pro velmi malé (nižší úhlopříčka), či naopak starší děti nebo větší možnosti.

Kompatibilita

Standardem je kompatibilita s mobilními operačními systémy iOS i Android. Podstatné je, aby hodinky uměly komunikovat s rodičovským telefonem.

Výdrž baterie

V průměru se výdrž pohybuje v rozsahu 3-5 dní. Záleží na způsobu a intenzitě používání. Hodinky často nabízejí různé úsporné režimy či automatické vypínání mimo pohotovostní dobu pro úsporu baterie.

Svítilna

Nejde o zcela běžnou funkci a pravděpodobně ani nijak nezbytnou, musíte taky počítat s tím, že používání svítilny výrazně zatíží baterii. Hodinky bez ní tak mohou být většinou zřejmě zcela dostačující.

Fotoaparát

Spíše méně často se na hodinkách objevuje i fotoaparát. Kvalita nebývá nijak skvělá, odpovídá minimálním rozměrům čočky a jednoduššímu čipu. Přesto možná dítě tato funkce potěší.

Odolnost

Kromě odolnosti zpracování a použitých materiálů je dobré zaměřit se i na tzv. stupeň krytí. Značí se písmeny IP a číslicemi a hodnotí ochranu před vodou a prachem. Krytí IP65 je velmi slušný standard pro úplné krytí před prachem a proti tryskající vodě.

Sportovní a speciální funkce

Hodinky mohou nabízet i funkce jako krokoměr, měření tepu, gyroskop, budík, barometr, akcelerometr, výškoměr, sledování spánku či dokonce hydratace, měření kalorií a další. Součástí vybavení mohou být i jednodušší hry.

Ceny chytrých hodinek pro děti

Jak moc se budete muset prohnout, pokud chcete dítěti pořídit chytré hodinky?

Chytré hodinky do 1000 Kč

Levný základ začíná u dětských modelů na cca 700 až 800 Kč. Počítejte s jednodušším zpracováním a jen základními funkcemi.

Chytré hodinky do 2000 Kč

V rámci dětských modelů jde o oblíbenou a nejlépe „zásobenou“ kategorii, ve které si nejspíš vybere většina středně náročných rodičů a dětí. Dobrý poměr ceny a kvality a větší funkční výbava.

Chytré hodinky nad 2000 Kč

Hodinky pro náročnější rodiče nebo spíše starší děti, které ocení i vysokou funkční výbavu. Počítat lze i s vyšší odolností, elegantnějším designem apod.

Oblíbené značky chytrých hodinek pro děti

Které značky chytrých hodinek pro děti stojí za pozornost?

  • Lamax – Za zmínku stojí např. kvalitní a velmi populární model WatchY2. Spíš pro náročnější zájemce.
  • Helmer – Hodinky LK 707 patří rovněž k žádaným a jsou k dostání za solidní cenu od cca 1300 Kč. Super poměr ceny a kvality.
  • Carneo – Značku zastupuje především model GuardKid+. Výborné vybavení i zpracování.
  • Smartomat – Model KidWatch 3 nabízí velmi pěknou výbavu za odpovídající cenu.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nových dětských chytrých hodinek. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších chytrých hodinek pro děti na trhu.

Kam dál?