6 důvodů proč si (ne)koupit hodinky Apple Watch

Hodinky Apple Watch Apple Watch jsou populární série chytrých hodinek od světoznámé značky Apple. Hodinky využívají operační systém watchOS, rovněž od Apple, a trh se smart doplňky válcují už od roku 2015. Nedávno (podzim 2021) vyšla již sedmá série těchto hodinek. Je tedy možná nejvyšší čas podívat se jim na zoubek a zhodnotit, co světu a lidem přinesly dobrého i zlého. Proč si koupit Apple Watch? Anebo bude lepší je raději nechat ležet? Právě těmito otázkami se dnes budeme zabývat. Máme pro vás 6 dobrých důvodů, proč si hodinky Apple Watch (ne)koupit…

Oblíbené modely hodinek Apple Watch

Název produktuObrázekHodnoceníCena (od)Recenze
1.Apple Watch Series 75 out of 5 stars (5 / 5)Nejnovější a nejvyšší verze hodinek Apple Watch je zároveň tím nejlepším od této značky.
📌 Cena: do 11500 Kč
Zjistit cenu
2.Apple Watch SE5 out of 5 stars (5 / 5)Nejlépe hodnocené chytré hodinky od Apple. Zároveň jasný vítěz v poměru ceny a výkonu.
📌 Cena: do 7500 Kč
Zjistit cenu
3.Apple Watch Series 65 out of 5 stars (5 / 5)Starší verze chytrých hodinek, která je stále nadmíru dobře hodnocena. Jejich koupě se stále ještě vyplatí.
📌 Cena: do 15000 Kč
Zjistit cenu
4.Apple Watch Nike5 out of 5 stars (5 / 5)Apple Watch Nike 7. generace ve speciální edici Nike jsou ideální sportovní hodinky.
📌 Cena: do 11500 Kč
Zjistit cenu

1. Můžete si v nich zaplavat

Vodotěsné hodinky nejsou žádný zázrak moderní techniky. Ale Apple Watch umí leccos – a navíc jsou ještě vodotěsné do 50 m. To z nich činí skvělého parťáka pro vodní sporty. A nejen vodní. Apple Watch jsou obecně vzato skvělým společníkem pro jakýkoli sport.

Mají totiž celou plejádu funkcí, které při sportu oceníte. Nabízejí zajímavé statistiky a analýzu aktivit. Pomocí GPS měří tempo, vzdálenost, dokonce i převýšení, měří taky tep, spálené kalorie a je toho ještě mnohem víc. Apple Watch vám mohou pomoci s motivací i sledováním výsledků. Nejspíš se můžete pohybovým aktivitám věnovat i bez nich, ale s nimi to bude zábavnější a možná u toho déle vydržíte nebo dosáhnete většího progresu.

2. Malý doktor na zápěstí

Velmi důležitou součást funkčního vybavení Apple Watch tvoří prvky kontroly zdravotního stavu. Tyto funkce velice dobře využijete při sportu, ale i v běžném životě. Možností je opravdu záplava. Novější série zvládají měřit saturaci kyslíkem, dokonce fungují jako malý EKG monitor, který je schopný sledovat stav srdce, odhalit arytmie apod.

Hodinky mají i indikátor pádu (a mohou případně přivolat pomoc). Umožní například sledování okolního hluku, aby chránily váš sluch. Pod dohledem můžete mít i svůj menstruační cyklus, hygienu a tak dále a tak dále.

Pokud máte o své zdraví strach nebo je jeho sledování zkrátka vaším koníčkem, Apple Watch patří v tomto ohledu k nejlépe vybaveným chytrým přístrojům.

Apple Watch Series 7

3. Prozkoumáte svůj spánek

Velkým hitem jsou u chytrých hodinek funkce sledování spánku. Apple Watch samozřejmě není pozadu. Pokud si hodinky tak oblíbíte, že je nesundáte ani v posteli, můžete se dozvědět leccos zajímavého.

Apple Watch sleduje, jak dlouho a jak dobře spíte. Aplikace vám zpracuje i statistiku a vyhodnotí vaše spánkové trendy. Můžete si sami nastavit spánkové cíle, kterých chcete dosáhnout. Zkrátka ani spánek už nemusíte ponechávat náhodě. Apple Watch má navíc ještě jednu fascinující funkci. Budík.

4. Jen tak je nerozbijete

Hned na úvod je třeba říct, že existují i daleko odolnější modely chytrých a sportovních hodinek. Bezesporu. Přesto se dá říct, že Apple Watch si vedou velmi dobře. Navíc se odolnost s každou sérií vyvíjí. Kromě prakticky úplné vodotěsnosti nabízí nová série i nejvyšší krytí proti prachu a vniknutí cizích těles IP6X. Stále pevnější je i přední sklo. U řady 7 je o polovinu silnější než u předchozí. Vpřed postupují i materiály.

Nevýhodou je, že existují poměrně obrovské rozdíly mezi jednotlivými sériemi a modely. To ovšem neplatí jen pro odolnost, ale i výbavu, funkce a všechny v podstatě všechny další faktory. Samozřejmě taky platí, že novější modely jsou i dražší.

Apple Watch Series

5. Přežijete i bez mobilu (možná)

Mezi důležité úkoly chytrých hodinek patří i schopnost suplovat mobilní telefon. Aspoň do jisté míry. Příjem notifikací je samozřejmost. Novější série zvládají i přijímání hovorů a přebírají další funkce. Díky mobilnímu připojení můžete mobil nechat klidně doma a s hodinkami vystačíte.

To vše ale platí jen v případě, že máte kompatibilní mobil iPhone. Na jiné operační systémy – třeba populární Android – Apple dlabe. Pokud chcete být „jablíčkář“ musíte to zkrátka dělat na plný výkon a se vším všudy. Nebo raději vůbec.

6. Sáhnete si až na dno… kapsy

A poslední bod. Nicméně rozhodně ne málo významný. Naopak, aspoň pro spoustu lidí, možná nejdůležitější. O co jde?

Apple Watch jsou drahé. Dokonce hodně drahé. Apple láká na precizní design, vynikající optimalizaci, perfektní kompatibilitu mezi vlastními výrobky a skvělé exkluzivní funkce, nástroje a aplikace. A samozřejmě především na slavnou značku a univerzálně známé logo. To jsou věci, za které zaplatíte fůru peněz.

Apple Watch jsou kvalitní a nabízejí hodně. Pokud však budete pečlivě hledat, dost možná najdete chytré hodinky s podstatně lepším poměrem ceny a kvality. Asi nebudou zvládat všechno to, co Apple Watch, ale budou mít třeba jiné přednosti.

Z podobné série: