Nejlepší chytré hodinky od Xiaomi | Test, recenze a jak vybrat

Chytré hodinky od Xiaomi Smart watch neboli chytré hodinky jsou fenoménem, který se objevil v minulé dekádě. Spousta lidí si na jejich služby během těch několika let zvykla natolik, že se bez nich cítí jako bez ruky. Není se co divit. Tento šikovný a skladný asistent má spoustu funkcí. Dokáže usnadnit a zpříjemnit práci s mobilem. Nabízí různé zajímavé sportovní, motivační a zdravotní aplikace, režimy a programy. Od sledování spánku či tepové frekvence až po různé statistiky a měření výkonu, navigaci a pokročilé funkce.

Sortiment chytrých hodinek ovšem dosahuje značné šíře. Jak si tedy vybrat? Mezi nejpopulárnější značky nejen chytrých hodinek, ale i chytré elektroniky obecně, rozhodně patří čínská značka Xiaomi. V dnešním článku se proto zaměříme právě na tuto značku a poradíme vám, jak si vybrat nejlepší chytré hodinky Xiaomi.

Nejlepší chytré hodinky od Xiaomi podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Xiaomi Watch S1
5 out of 5 stars (5 / 5)do 5500 Kč Číst recenze
2.Xiaomi Watch S1 Active
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)do 3500 Kč Číst recenze
3.Xiaomi Mi Watch
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)do 3000 Kč Číst recenze
4.Xiaomi Redmi Watch 2 Lite
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)do 1500 Kč Číst recenze
5.Xiaomi Mi Watch Lite
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)do 1500 Kč Číst recenze

1. Xiaomi Watch S1 – nejlepší Xiaomi hodinky na trhu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Xiaomi Watch S1  „Chytré hodinky podporující běžné funkce i fitness aktivity. 1,43“ AMOLED HD displej se safírovým sklem. 12denní výdrž baterie. Hodinky umožňují bezdrátové nabíjení.19 profesionálních tréninkových režimů a 100 podporovaných cvičení. Dvoupásmová technologie pro rychlé určování polohy. Zobrazování řady zdravotních hodnot (srdeční frekvence, spánek, saturace krve). Hodinky jsou voděodolné do 5 ATM (cca 50 m). Podpora technologie Bluetooth, NFC, integrovaná Alexa. Hmotnost bez řemínku 52 g. Rozměry 46,5 x 46,5 x 10,9 mm“

Zjistit přesnou cenu

2. Xiaomi Watch S1 Active – nejlepší poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Xiaomi Watch S1 Active  „Chytré hodinky – pro muže i ženy, s ovládáním v češtině, AMOLED displej, GPS, NFC platby skrze Mi Pay, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, barometr, hledání telefonu, režim spánku/nerušit a navigace, vhodné na běh, cyklistiku, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), max. výdrž baterie 288 h, SOS tlačítko, materiál pouzdra ostatní kovy“

Zjistit přesnou cenu

3. Xiaomi Mi Watch – nejprodávanější a dobře hodnocené Xiaomi hodinky

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Watch  „Chytré hodinky podporující běžné funkce i fitness aktivity. 1,39“ AMOLED HD displej s odolným sklem Corning Gorilla Glass 3. 16denní výdrž baterie, 17 profesionálních tréninkových režimů a 100 podporovaných cvičení, voděodolné do 5 ATM (cca 50 m), algoritmus pohybu First beat, řada sledovaných zdravotních hodnot (srdeční frekvence, spánek, stres, energie těla), dálková spoušť pro fotoaparát a nativní podpora emotikonů. Bluetooth BLE 5.0. GPS, GLONASS, BDS, GALILEO. Hmotnost 32 g. Rozměry 45,9 x 53,3 x 11,8 mm.“

Zjistit přesnou cenu

4. Xiaomi Redmi Watch 2 Lite – nejlepší levné hodinky Xiaomi

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Xiaomi Redmi Watch 2 Lite  „Chytré hodinky – pro muže i ženy, s ovládáním v češtině, TFT displej, dotykový displej, GPS, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, hledání telefonu, ovládání přehrávače hudby v mobilu, předpověď počasí, režim spánku/nerušit, vlastní ciferníky a navigace, vhodné na běh, cyklistiku, jógu, max.“ výdrž baterie 240 h, materiál pouzdra plast

Zjistit přesnou cenu

5. Xiaomi Mi Watch Lite

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Watch Lite  „Chytré hodinky – pro muže i ženy, s ovládáním v češtině, TFT displej, GPS, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, barometr, hledání telefonu, přehrávač hudby v hodinkách a předpověď počasí, vhodné na běh, cyklistiku, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), max. výdrž baterie 216 h, materiál pouzdra plast.“

Zjistit přesnou cenu

O značce Xiaomi

Xiaomi je značka, která bude většině lidí dobře známá. Jde o jednoho z největších výrobců mobilních telefonů v posledních letech. Značka vznikla teprve v roce 2012, avšak brzy se stala úhlavní konkurencí zavedených značek jako Samsung nebo Apple. Právě tyto tři značky se v posledních mnoha letech pravidelně vyskytují na třech stupních vítězů, akorát si různě vyměňují pořadí.

Xiaomi se dokázala raketově prodrat mezi elitu světa moderní elektroniky díky svěžímu přístupu, silnému tahu na inovace a používání nejmodernějších technologií a vychytávek. A taky díky špičkovému poměru ceny a kvality.

logo Xiaomi

Xiaomi je dobrá značka. O tom není sporu. Důkazem jsou nejen žebříčky prodejů, ale taky testy a recenze chytrých hodinek Xiaomi, mobilních telefonů, ale třeba i robotických vysavačů a pokročilých domácích spotřebičů a pomůcek, elektrokoloběžek, IT příslušenství a další elektroniky této značky.

Jaký je rozdíl mezi chytrými hodinkami a fitness náramky Xiaomi?

Značka Xiaomi nabízí jak chytré hodinky, tak i chytré (neboli fitness) náramky. Náramky z řady Xiaomi Smart Band patří dlouhodobě k vůbec nejprodávanějším na trhu. Ale jaký je vlastně rozdíl mezi chytrými hodinkami a náramky?

V zásadě tyto kategorie do značné míry splývají. Fitness náramky bychom mohli s nadsázkou označit za jakousi „lite verzi“ hodinek. Jsou velmi lehké, mají minimální rozměry – a zpravidla nabízejí taky spíše základní a především sportovní funkce.

Chytré hodinky by měly být poněkud univerzálnější a nabízet zejména optimální kompatibilitu a součinnost s mobilním telefonem. K tomu mohou být vybaveny širším spektrem funkcí.

Nutno říct, že zvláště dnes už tato ryze rámcová kategorizace rozhodně neplatí bezezbytku. Řada náramků již umožní komunikaci s mobilem. Nabízejí i celou plejádu často pokročilejších funkcí. Je to i případ moderních náramků Xiaomi jako jsou různé varianty Xiaomi Smart Band 7. Aby to nebylo málo zmatené, setkat se lze i s pojmy jako sporttester či sportovní hodinky. Nemá smysl snažit se dále nějak striktně tyto kategorie definovat. Pojďme se raději podívat na nabídku značky Xiaomi v celé šíři spektra.

Xiaomi Band a Redmi Band

Jde o názvy hlavních sérií chytrých fitness náramků značky Xiaomi. Najdete zde celou škálu řad a modelů. Modely z řad Xiaomi Mi Band, např. Mi Band 3, 4 nebo 5 patří k velmi dostupným náramkům. Pořídit je můžete už asi od 300 Kč do cca 800 Kč.

Nabízejí samozřejmě základní sadu funkcí, jako je krokoměr, měření tepu, monitoring spánku či výpočet orientační spotřeby kalorií. Avšak nechybí ani řada dalších funkcí, včetně Bluetooth spárování s mobilem a příjmu notifikací. Součástí vybavení může být např. i gyroskop, akcelerometr a solidní je i odolnost. Přístroje jsou vodotěsné (5 ATM). Jsou tedy vhodné pro plavání.

Naopak nejvyšší vybavení nabízí již zmíněná řada Xiaomi Smart Band 7. Ta je zároveň nejprodávanější v rámci kategorie chytrých náramků. Stojí od 1000 Kč výše. Model Xiaomi Smart Band 7 Pro už vyjde na cca 2000 Kč.

Nabízí však designový analogový ukazatel času a špičkové vybavení včetně 110 fitness programů, navigace (GPS, Glonass, Gallileo a další) nebo pokročilých zdravotních programů. Sem patří např. měření saturace kyslíkem, monitoring dechu a další. Jde tedy o model vhodný i pro náročnější uživatele.

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

Tato série je jakousi branou do kategorie chytrých hodinek. V angličtině bychom je mohli označit za „entry-level“ nebo trochu explicitněji jako „low-cost“. Jde o populární a velmi dobře hodnocenou sérii. Nechybí většina funkcí, které nabízí výše zmíněný fitness náramek Smart Band 7 Pro. Včetně měření saturace kyslíkem, více než 100 fitness programů, navigace, ale ani voděodolnost 5 ATM.

Redmi Watch 2 Lite přitom pořídíte kolem 1300 Kč. Rozdíly oproti zmíněnému náramku zde pochopitelně jsou. Vyžadovali by však pečlivější porovnání. Nedá se však mluvit o přímo diametrální odlišnosti. Hodinky Watch 2 Lite jsou například cca o 15 g těžší a mají o něco menší displej.

Xiaomi Watch S1

Za vrcholnou sérii chytrých hodinek Xiaomi bychom jistě mohli považovat řadu Xiaomi Watch S1. Jde přitom zároveň o jedny z nejprodávanějších chytrých hodinek od Xiaomi i celkově. Tyto hodinky jsou k dostání v řadě variant. Cena se nejčastěji pohybuje mezi cca 3 až 6 tisíci Kč. Jde tedy již o mírně dražší hodinky. Tomu odpovídá i celková vybavenost a zpracování.

Základem jsou hodinky se silikonovým (resp. fluoroelastomerovým) páskem, ale můžete zvolit i pásek z pravé kůže. Hodinky mají safírové sklo a nerezové pouzdro. Displej má velikost 1,43 palců, jde o AMOLED displej s HD rozlišením.

Hodinky nabídnou 117 sportovních režimů či 200 variant ciferníků. Nechybí ani velmi pokročilé funkce a režimy. Velmi potěšující je i výdrž baterie, která při běžném používání dosahuje až 12 dní. Nabíjení je možné klasicky i bezdrátově. Tyto hodinky už tedy ocení i nároční zájemci. Přestože rozhodně nejde o nejvybavenější ani nejdražší chytré hodinky na trhu.

V čem se chytré hodinky Xiaomi liší od konkurence?

Xiaomi se drží se svými hodinkami levnější části spektra. Rozpětí od cca 300 Kč po 6000 Kč lze stále považovat za „low-end“. Mezi hlavní konkurenty patří značky jako Niceboy či Armodd nebo Fitbit. Naopak prestižnější značky jako Garmin zde teprve začínají. Špičkové hodinky této značky vycházejí na desítky tisíc, nejdražší kolem 50 tisíc Kč.

Xiaomi však nabízí hodinky spíše pro běžné až středně náročné uživatele, kteří hledají komfort, velmi pěknou výbavu a solidní kvalitu za velmi příznivou cenu. Xiaomi patří ve své kategorii jednoznačně k lídrům a při dané ceně dokáže často nabídnout technologie a funkce, na které se cenově srovnatelná konkurence „nezmůže“.

Jak dlouho vydrží baterie hodinek Xiaomi?

Samozřejmě záleží na konkrétním modelu, ale výdrž chytrých hodinek Xiaomi bývá obecně velmi dobrá. U oblíbených modelů se pohybuje kolem 10-12 dnů. To lze považovat za příznivý, byť nikoli bezkonkurenční či rekordní výkon. Některé srovnatelné značky nabízejí výdrž u některých modelů i 20 dní. Jiné naopak zůstávají i hluboko pod hranicí 10 dní. Xiaomi lze považovat za lepší průměr.

Jakou velikost displeje nabízejí Xiaomi chytré hodinky?

Největším displejem disponují modely Redmi Watch 2 Lite, které nabídnou 1,55 palcovou velikost. Nejoblíbenější a nejvýkonnější hodiny Watch S1 mají displej o velikosti 1,43 palců. Nabízejí tedy spíše středně velké displeje s porovnání s konkurencí. Hodinky jsou však díky tomu velmi lehké, pohodlné a nenápadné. Hmotnost je často jen lehce nad hranicí 30 g (u S1 je vyšší, konkrétně 52 g).

Jsou hodinky Xiaomi kompatibilní s mobilními systémy Android?

Ano. Xiaomi nabízí standardně kompatibilitu jak s operačními systémy Android, které jsou u nás mimořádně rozšířené, tak i s operačními systémy iOS od Apple, kterými disponují telefony iPhone. Přesto si vždy zkontrolujte kompatibilitu s konkrétní verzí vašeho systému.

Jsou hodinky Xiaomi vodotěsné?

Ano, standardem je u všech modelů chytrých hodinek Xiaomi vodotěsnost 5 ATM (50M). Toto označení znamená, že hodinky jsou plně odolné proti dešti. Můžete se s nimi například i sprchovat, a dokonce s nimi i plavat nebo se koupat. Avšak neměli byste se s nimi potápět. Těsnění snese ponor do hloubky cca 0,5 metru.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nových chytrých hodinek Xiaomi. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších chytrých hodinek od Xiaomi.