Recenze 7+ nejlepších fitness (chytrých) náramků 2018

Fitness náramek Fitbit Charge 2 Řadíte se mezi moderní milovníky sportu? Pokud ano, ve vašem vybavení by rozhodně neměl chybět kvalitní fitness náramek.

Tato vychytávka se těší velké popularitě. Nejedná se o pouhý módní výstřelek, ale o chytrý a kompaktní přístroj, který vám dokáže poskytnout širokou škálu zajímavých informací. Jejich primárním účelem je zaznamenání fyzické aktivity během dne. Nasbíraná data lze později odeslat do mobilního telefonu, své zdraví tak můžete mít neustále pod kontrolou. Tento elegantní produkt tak ve většině případů dokáže splňovat roli osobního trenéra. Ty nejlepší fitness náramky nabízejí i možnost přečtení zprávy nebo různé tréninkové programy.

Pokud patříte mezi opravdu náročné uživatele, několik výrobců nabízí také chytré hodinky. Základním rozdílem je vyšší cena, ale i rozšířené možnosti reagovat na oznámení a celkově vyšší množství dostupných funkcí.

Jaký koupit fitness náramek, který bude naprosto vyhovovat vašim požadavkům? Nabídka i cenové rozpětí je opravdu široké a vybrat ten nejlepší produkt bez zbytečného utrácení není jednoduchou záležitostí. Abychom vám usnadnili nákup, sestavili jsme recenzi fitness náramků.

Nejlepší fitness náramky na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Samsung Gear Fit 2 Pro
5 out of 5 stars (5 / 5)4 599 KčPřečíst recenzi
2.Xiaomi Mi Band 2
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)590 KčPřečíst recenzi
3.Garmin vívosmart HR
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)4 113 KčPřečíst recenzi
4.Fitbit Charge 2
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)3 447 KčPřečíst recenzi
5.Huawei Band 2 Pro
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1 829 KčPřečíst recenzi
6.Garmin vívofit 4
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)1 990 KčPřečíst recenzi
7.Fitbit Flex 2
4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)1 686 KčPřečíst recenzi

1. Samsung Gear Fit 2 Pro – nejlepší fitness náramek na trhu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro  Samsung Galaxy Gear Fit 2 Pro je dost možná nejlepším fitness náramkem, který lze v současnosti zakoupit. Oproti staršímu modelu Gear Fit 2 nabízí verze Gear Fit 2 Pro zvýšenou voděodolnost (IP68) a možnost měření plavání. Jinak vypadají velmi podobně a využívají stejný displej s identickým uživatelským prostředím.

Potěší rozhodně prohnutý dotykový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,5“, který je sice přejatý ze staršího modelu, odolává ale zubu času a i v dnešní době těžko hledá konkurenci. Výdrž baterie se proti předchůdci taktéž nezměnila při méně intenzivním používání vydrží Gear Fit 2 Pro 3-4 dny, s vysokým jasem a využíváním GPS se dostane pouze na 1-2 dny. Nabíjení probíhá pomocí magnetické nabíječky.

Gear Fit 2 Pro nabídne mnoho funkcí. Z nadstandardních stojí za zmínku například záznam průměrné rychlosti, měření srdečního tepu, automatická detekce sportovní aktivity, spánku a nově také měření plaveckých výkonů. Přestože nabízí možnost upozornění na hovory i SMS, tak si přímo z něj nezavoláte, lze však hovor přijmout nebo odmítnout.

Gear Fit 2 Pro nabízí dobrou výbavu, jako například GPS nebo 4GB interního úložiště. Vyřešil zároveň i hlavní nedostatek minulé generace – voděodolnost. Největším mínusem tak zůstává výdrž na baterii.

Co potěší

 • kvalitní displej
 • velké množství funkcí
 • povedená upozornění
 • vodotěsnost (IP68)

Co zamrzí

 • slabší baterie
Zjistit přesnou cenu od 4 599 Kč

2. Xiaomi Mi Band 2 – nejlepší s poměrem cena / výkon

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Band 2  Chytrý sportovní náramek Xiaomi Mi Band 2 patří k nejoblíbenějším produktům v této kategorii. A není se čemu divit. Za necelou tisícikorunu se vám do rukou dostane elegantní pomocník s nízkou hmotností a širokou nabídkou zjišťovaných informací.

Samozřejmostí je funkce krokoměru, sledování kvality spánku nebo měření tepu (ovšem to jen na požádání). Zajímavou funkcí je způsob probuzení. Můžete nastavit přesný čas, případně si zvolit buzení ve fázi lehkého spánku.

Jak tvrdí specifikace, náramek je voděodolný, ale ne vodotěsný. Bez problémů si poradí se stříkající vodou a s krátkým výletem do hloubky maximálně jednoho metru. Některé diskuze upozorňují na absenci stopek.

Přístroj je vybaven kvalitním OLED displejem. Drobnou nevýhodnou je jediná možná hodnota jasu, což se projeví na přímém slunci – čitelnost zobrazených informací vyžaduje trochu snahy. Ovládání probíhá skrze dotykové tlačítko. Zobrazené informace v jednotlivých přehledech si nastavíte pomocí mobilní aplikace. Nasbíraná data se po 24 hodinách odešlou do chytrého telefonu (podívejte se na náš přehled nejlepších telefonů do 5000 Kč) a z náramku mizí. Důvodem jsou o něco menší rozměry displeje – analýza dat je mnohem příjemnější na velkém displeji smartphonu.

Výrobce láká na vysokou výdrž baterie, a to naprosto oprávněně. Kapacita 70 mAh se v kombinaci s malou spotřebou může pochlubit výdrží až 30 dní na jedno nabití. V porovnání s konkurencí se skutečně jedná o až neuvěřitelně vysoké číslo. V této oblasti by se dala vytknout jen jedna jediná drobnost. Při nabíjení je nutné přístroj oddělit od náramku.

Pravděpodobně jediným větším nedostatkem jsou notifikace. Model sice poskytuje možnost upozornění, ale ta má hned několik vad. Upozornění například na SMS zprávu proběhne prostřednictvím vibrace a ikonky na displeji. Hlásí pouze příchozí zprávu, více nezobrazí. Dalším háčkem je, že tato ikona asi po třech sekundách zmizí a přístroj nenávratně zapomene, o jaký druh upozornění se jednalo.

Co potěší

 • poměr ceny a výkonu
 • vysoká výdrž baterie
 • povedený design

Co zamrzí

 • upozornění na zprávy a příchozí hovory jen na 3 sekundy
 • měření tepu pouze na vyžádání
Přejít do obchodu od 590 Kč

3. Garmin vívosmart HR – kvalitní a vybavený náramek

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Garmin vívosmart HR  Garmin vívosmart HR posouvá pojem chytrý sportovní náramek na citelně vyšší úroveň. Mimo kvalitního základu nabízí velké množství zajímavých funkcí.

Například průběžné měření tepové frekvence prostřednictvím optického senzoru, dálkové ovládání hudebního přehrávače, nalezení ztraceného telefonu, základní informace o počasí nebo textová upozornění na zprávy a hovory. Prostřednictvím barometru a funkce „schody“ zjistí počet vystoupaných pater. Využití je možné i při pohybu do kopce. Za pozornost stojí také možnost nastavení cíle a upozornění na jeho splnění. O něco horší přesnost projeví při upozorňování na nečinnost.

Ve vybavení neschází ani krokoměr. Ten překvapivě nevyužívá GPS, i tak poskytuje přesné informace. Kromě klasické funkce monitorování spánku, nabízí i buzení vibracemi. Pokud jste ale zvyklí na buzení ve fázi lehkého spánku, máte smůlu. Tento náramek vyžaduje přesné nastavení času. Příjemným překvapením je vodotěsnost, výrobce udává hodnotu 5 ATM (až 50 metrů).

Co se týče baterie, při intenzivnějším využívání vydrží kolem 4 až 5 dní. Základem je černobílý dotykový displej, jeho dodatečné podsvícení je aktivováno dotekem. Celkový vzhled modelu nijak neoslní, na trhu rozhodně kolují vzhlednější konkurenti. Na druhou stranu, v oblasti vybavenosti dosahuje velmi vysoké úrovně.

Co potěší

 • velké množství užitečných funkcí
 • voděodolnost
 • dotykový displej
 • notifikace

Co zamrzí

 • neoslnivý vzhled
 • nepřesné upozornění na nečinnost
Přejít do obchodu od 4 113 Kč

4. Fitbit Charge 2 – pro náročnější uživatele

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Fitbit Charge 2  Jedním z výrobků vyšší třídy v naší recenzi chytrých náramků je Fitbit Charge 2. Se svým vybavením zaujme i náročnějšího uživatele. V přehledu funkcí neschází optický snímač tepové frekvence (ten zprostředkuje průběžné měření), upozornění na nízkou aktivitu nebo automatická aktivace režimu sport i spánek. Pomocí barometru zjistí počet vystoupaných pater. Umožňuje nastavení různých druhů sportů, u každého zobrazí odlišné hodnoty.

Samozřejmostí je i zobrazení notifikací prostřednictvím textu. Samotný náramek není vybaven GPS, ale dokáže využít data z mobilního telefonu. Další sledovanou schopností je voděodolnost. Přístroj sice odolá dešti i potu, ale při návštěvě sprchy nebo bazénu svého trenéra musíte odložit.

Na první pohled zaujme nejen funkcemi, ale i atraktivním vzhledem. Základem chytrého zařízení je na první pohled dotykový displej. Skutečně nereaguje na dotek, ale na otřes. Rozlišení je o něco menší, což ale není žádným limitujícím faktorem. Veškerý text lze snadno přečíst. Pokud vám nevyhovuje výrobcem nastavená hodnota jasu, můžete ji snadno změnit. Výrobce uvádí výdrž baterie 5 dní, počítejte ale s o něco menší hodnotou.

Společnost nabízí i další vychytávky pro zachycení sportovních aktivit. Nasbíraná data později můžete dohromady analyzovat prostřednictvím jediné aplikace. Pomocí Facebooku vyhledá přátele, kteří využívají stejnou aplikaci a umožní vzájemnou soutěž.

Co potěší

 • velké množství funkcí
 • moderní vzhled
 • propojení s dalšími přístroji

Co zamrzí

 • bez vlastní GPS
 • není vodotěsný
Přejít do obchodu od 3 447 Kč

5. Huawei Band 2 Pro – nejlepší fitness hodinky

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Huawei Band 2 Pro  Huawei Band 2 Pro by šlo označit, jako nejlepšího ze základních náramků. Zdaleka nenabídne tolik funkcí nebo velký barevný displej, jako například Samsung Galaxy Gear Fit 2 Pro, na druhou stranu vydrží až 3 týdny používání. Oproti ostatním levnějším náramkům nabízí GPS, která ale dramaticky snižuje výdrž.

Použitý AMOLED displej sice zaručuje dlouhou výdrž, je ale hůře čitelný na přímém slunci. Dalším ze zklamání je nevyměnitelný pásek, musíte si tak dobře rozmyslel barvu při výběru. Jedním z nepříliš povedených kroků je i kolébka, která je jedinou možností napájení.

Naopak mezi silné stránky patří přehledná aplikace od Huawei. Náramek vypadá velmi dobře a dokáže na rozdíl od Garmin Vivofit 4 ukázat i notifikace. Důležitou vlastností je i voděodolnost až do 50 m, díky které se s ním nemusíte bát jít plavat.

Za cenu okolo 2 000 Kč tak nenabízí mnoho funkcí, ale co umí dělá dobře. Alternativou může být náramek dceřiné firmy Honor Band 3 s trochu odlišným designem, bez GPS a za cenu o 300 Kč nižší.

Co potěší

 • dobrá výdrž baterie
 • notifikace
 • přehledná aplikace od Huawei
 • povedený design
 • integrovaná GPS

Co zamrzí

 • hůře čitelný displej na slunci
 • nemožnost uživatelský vyměnit pásek
 • nabíjení pouze přes kolébku
 • vyšší cena (vzhledem k funkcím)
Přejít do obchodu od 1 829 Kč

6. Garmin vívofit 4 – stylový základ

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Garmin vívofit 4  U Garmin Vivofit 4 potěší především dlouhá výdrž baterie, která je dle výrobce až 1 rok. Což ve srovnání s ostatními náramky, které vydrží řádově dny až týdny téměř neuvěřitelná hodnota. Zároveň potěší i relativně nízká cena okolo 1 900 Kč.

Stejně jako jeho předchůdce Garmin Vivofit 3 je napájen netypicky, knoflíkovými bateriemi (SR43), jako například u klasických hodinek. Potěší i vyměnitelné náramky. Oproti svému předchůdci nabídne barevný displej s funkcí always-on, který je největším rozdílem oproti minulé generaci.

Nabídne spíše základnější funkce, jako sledování kroků ale třeba i předpověď počasí, stopky nebo pomůže s hledáním telefonu (pokud je sním spojen přes Bluetooth). Bohužel Garmin Vivofit 4 chybí notifikace, GPS a měření tepu.

Co potěší

 • roční výdrž baterie
 • vzhled
 • vodotěsnost
 • cena

Co zamrzí

 • málo funkcí
 • absence notifikací
Přejít do obchodu od 1 990 Kč

7. Fitbit Flex 2

Naše hodnocení: 4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)

 Recenze Fitbit Flex 2  Fitbit Flex 2 vypadá jako obyčejný náramek. Tento dojem je dán především faktem, že není vybaven displejem, ale pěti LED diodami. Na první pohled se zdá, že se může jednat o základní nedostatek, ale opak je pravdou. Proto ani Fitbit Flex druhé generace nesmí chybět v naší recenzi fitness náramků.

Za cenu výrazně nepřesahující dva tisíce se vám do rukou dostane přístroj s vesměs průměrným vybavením. Zvládá sledování počtu kroků, spálených kalorií nebo kontroly spánku. Vibrace vás upozorní na přicházející hovor či příchozí SMS, také je můžete využít pro šetrné probuzení. Dále si můžete nastavit denní plán. Diody ukazují, jakou část máte splněnou, na dokončení upozorní vibrace.

Příjemným překvapením je vodotěsnost do 50-ti metrů. Svou aktivitu tak můžete zaznamenávat i v bazénu, ale získání přesných informací při plavání vyžaduje o něco pečlivější nastavení v mobilní aplikaci. Aktivní uživatelé využijí také možnosti spojit se s přáteli a sdílet s nimi informace. Tato funkce má za úkol v první řadě motivovat.

Další podstatnou informací je výdrž baterie. Při intenzivním využívání dosahuje 5 dní, vypnutí oznámení tuto hranici navýší i o další 3 dny.

Co potěší

 • nenápadnost
 • výdrž baterie
 • vodotěsnost
 • upozornění

Co zamrzí

 • absence displeje
 • průměrné funkce
Přejít do obchodu od 1 686 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového fitness náramku. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího chytrého fitness náramku.