Nejlepší herní podložky pod myš | Poradíme, jak vybrat

Nejlepší herní podložky pod myš Podložka pod myš patří mezi tradiční drobnou počítačovou periferii. Zejména dříve představovala prakticky nepostradatelnou součást počítače. Dnes už se bez ní leckdo obejde. Přesto se nedá říct, že by podložkám odzvonilo. Zvlášť při některých činnostech může kvalitní podložka přinést uživateli značné benefity. Typickým příkladem budiž hraní her. Jistě, hrát můžete i bez podložky, třeba na koleni. Ale náruživější pařani si nad takovým jednáním jistě leda pohrdlivě odfrknou. Pořádná podložka prostě patří k hráčské kultuře. Stejně jako herní myš, monitor, nadupaný komp nebo herní židle. Ani u podložky přitom jen o samoúčelný designový výstřelek, který má ukázat náležitost k určité „subkultuře“. Toto vybavení má i praktický účel. Jaký? A jak vybrat nejlepší podložku pod herní myš – takovou, která obstojí vůči velkým hráčským nárokům? Tím se budeme dneska zabývat.

V našem průvodci najdete vše, co jste chtěli vědět o herních podložkách, jejich smyslu, materiálech, funkcích, velikostech i jiných parametrech. Neošidíme vás ani o populární žebříček, který možná lépe než velké množství slov představí, jak má špičková herní podložka vypadat. Do výběru jsme zařadili TOP kousky ze současné nabídky. To ale neznamená, že všechny stojí majlant. Vybírali jsme pečlivě a hledali co nejlepší poměr ceny a kvality. O kvalitách konkrétních modelů pak mohou více napovědět i nejrůznější testy a recenze herních podložek pod myš.

Jaké jsou tedy nejlepší herní podložky pod myš podle nás

  1. Corsair MM700 RGB Extended
  2. SteelSeries QcK Large
  3. Razer Sphex V2
  4. ROCCAT Taito Control Mini
  5. Logitech G440 Hard Gaming Mouse Pad
  6. Logitech G240 Cloth Gaming Mouse Pad

Porovnání nejlepších herních podložek pod myš na trhu

Název produktuObrázekCena (od)Recenze
1.Corsair MM700 RGB Extended

5 out of 5 stars (5 / 5)
Herní podložka pod myš a klávesnici - materiál: textil, podsvícení, černá Zjistit cenu
2.SteelSeries QcK Large

4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
Nejprodávanější herní podložka pod myš - materiál: textil a guma, rozměry 45×40×0,2cm, černá Zjistit cenu
3.Razer Sphex V2

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
Herní podložka pod myš - materiál: plast, rozměry 35,5×25,4×0,05cm, černá Zjistit cenu
4.ROCCAT Taito Control Mini

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
Herní podložka pod myš - materiál: textil, rozměry 27,5×22×0,35cm, černá a modrá Zjistit cenu
5.Logitech G440
Hard Gaming Mouse Pad


4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
Herní podložka pod myš - velikost M, materiál: plast, rozměry 34×0,3×28cm, černá Zjistit cenu
6.Logitech G240
Cloth Gaming Mouse Pad


4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)
Herní podložka pod myš - velikost M, materiál: textil, rozměry 34×0,1×28cm, černá Zjistit cenu

Jak vybrat herní podložku pod myš

Perfektní design, kvalitní zpracování, optimální velikost, precizní povrch. Od herní podložky pod myš bychom měli chtít jen to nejlepší. Dá se očekávat, že to nenajdeme mezi úplně nejlevnějšími kancelářskými podložkami, které jsou k dostání za pár korun nebo jako reklamní předmět. Přesto můžete najít velice dobré kousky i mezi dostupnějšími modely. Stačí vědět, co chcete a jak to najít.

K čemu jsou podložky pod myš dobré?

Zlatá éra podložek skončila tehdy, kdy jsme odnesli své „kuličkové“ myši do kontejnerů a muzeí. Pro tyto pravěké nástroje byla hladká a čistá podložka zajišťující pořádnou trakci nutností. Současné bezdrátové myši si obvykle poradí i na hladkém stole nebo daleko improvizovanějších površích. To ovšem neznamená, že za těchto okolností jedou na plný výkon…

Zvláště optické myši mohou být zejména na příliš hladkém nebo lesklém povrchu poněkud dezorientované. Přitom jde o převažující typ myši. Světla se od povrchu odráží příliš a senzor dostává matoucí signály. K běžné činnosti může byt i tento stav relativně dostačující. Tu a tam vám holt kurzor trochu uhne nebo vám dá víc práce namířit na správnou ikonu. Dá se s tím žít.

V herním prostředí je ovšem něco takového takřka neúnosné. Zvlášť pokud se hraní věnujete opravdu rádi, vášnivě a naplno a jde vám o milisekundy a mikrometry. K čemu je vám herní myš, která zvládne 26 000 DPI, když je nemůžete pořádně využít.

Podložka je tedy stále potřebnou pomůckou, ba nezbytností, při práci s myší náročné na přesnost a preciznost. Podložka musí být pak logicky sama o sobě kvalitní, aby dokázala z myši vytěžit maximum. Pokud jste dosud hráli s lacinou podložkou, nebo dokonce zcela bez ní, připravte se na úplně nový rozměr hry po pořízení pořádné podložky. Těch v průměru pár stovek investice za to určitě stojí.

A pozor! Nejen hráči by měli na kvalitu podložky zvlášť dbát. Týká se to i dalších činností. Typicky např. grafiků, kteří potřebují pracovat s maximální přesností. Dobrou podložku ale oceníte při jakékoli práci (a hlavně náročnější práci) na počítači.

Velikost

Zásadní rozdíl mezi běžnou či kancelářskou podložkou a herním modelem bude v rozměrech. Základní podložky jsou poměrné malé, úsporné. Jde o čtverečky nebo obdélníčky, které mají třeba jen cca 20 až 25 cm dlouhé strany. Na klikání v Excelu to stačí.

Herní podložky jsou větší. Proč? Důvod je celkem zřejmý. To poslední, co hráč chce, je, aby mu v náročné akci ruka sjížděla mimo podložku. Pole působností zkrátka musí být dostačující. Jaká je vhodná velikost?

Naprostá většina lepších a herních podložek má nejdelší stranu od 32 cm výše. Běžné jsou spíše rozměry 35 ale i 40 a více cm (opět nejdelší míněna nejdelší strana). Ale pozor, běžné jsou i modely o délce 80 nebo 90 cm (někdy i více). Správně namítáte, že v takovém případě už jde o podložky pod myš i klávesnici zároveň. Zaberou velkou část stolu a vytvoří kompaktní prostor pro manévrování. Navíc vypadají dobře. Pro náročnější herní použití lze tuto variantu určitě doporučit minimálně ke zvážení.

Tloušťka: Tvrdé vs. měkké herní podložky

Je důležitý i tento údaj, nebo na tloušťce nezáleží? V zásadě se zřejmě nedá říct, že by tloušťka sama o sobě hrála roli. Za standard se považuje tloušťka 2-3 mm. Některé podložky mohou mít 4-5 mm. Záleží ale spíše na konkrétním materiálu a vlastnostech, které z tloušťky mohou plynout. Například se tento parametr může projevit (u některých materiálů) na tvrdost. A ta už hraje roli.

Výhodou tlustší a měkčí podložky (např. více než 3 mm) může být jednak větší pohodlí pro ruku a poněkud příjemnější pocit, ale taky větší schopnost vyrovnat případné nerovnosti podkladu. Na druhou stranu se dá říct, že pevnější, tvrdší podložka je pro samotné hraní výhodnější. Poskytuje myši lepší odezvu, dosáhnete vyšší přesnosti a lepšího skluzu a preciznosti při velmi rychlé hře. Pevnější povrch se taky lépe čistí.

Dá se říct, že podložky tlusté 2 nebo 3 mm jsou poměrně univerzální, osvědčené a měly by obecně vzato většině hráčů vyhovovat. Paušalizace je ale v tomto případě ošemetná, neboť velmi záleží i na materiálu.

Materiálové zpracování

Možnosti materiálových zpracování jsou překvapivě mimořádně rozmanité. Setkat se můžete s nejrůznějšími provedeními podložek. Navíc je potřeba odlišit povrch a podklad. Zatímco spodní, tedy podkladový materiál, je nejčastěji na bázi gumy – která zajistí pevné a protiskluzné položení – ta pravá zábava začíná na povrchu.

Klasiku představují textilní podložky. Setkat se můžete i s mikrovláknem/mikrostrukturou, která zajistí velmi plynulý skluz. Textilie jsou obecně poměrně osvědčené, mohou nabídnout velmi dobré vlastnosti. Patří k nejběžnějším řešením. Výhodou je i velké cenové rozpětí od velmi levných po poměrně drahé a precizní modely.

Ale jsou i jiné možnosti. Pomineme pěnu coby velmi levnou variantu vhodnou spíše pro kancelářské podložky a přesuneme se výše.

Mezi velmi zajímavá řešení patří plastové podložky. Nemluvíme teď o nějakém laciném plastu, ale vícevrstvých, sofistikovaných materiálech, které zajistí vynikající odolnost, perfektní rychlost a snadnou údržbu. Ještě vyšší ligu pak představuje hliník. Používá se letecký hliník s dokonalým povrchem. Tento špičkově odolný materiál poskytne famózní rychlost i přesnost. Počítejte ovšem s vyšší cenou. Určitou nevýhodou plastových a tím více hliníkových podložek je pak například hmotnost. Ta na druhou stranu může zvýšit pocit stability.

K výrobě podložek se používají i další materiály. Například silikon či neopren. Z poněkud kurióznějších možností lze jmenovat třeba i dřevo, korek, nerez či sklo.

Funkce a design

Design je spíše věcí osobního vkusu. U herního vybavení na něj bývá kladen velký důraz, je většinou výrazný, specifický a patří k němu i jedna typická funkce. Podsvícení.

Podsvícené podložky jsou obvykle napájeny USB kabelem a nabízejí RGB LED podsvícení s výběrem více barev nebo režimů. Jistě zajímavé řešení pro dotvoření atmosféry herního koutku.

Ceny herních podložek pod myš

Kolik se dá utratit za kvalitní herní podložku pod myš? Počítejte s tím, že do 100 Kč pořídíte jen obyčejné kancelářské podložky. Může to být lepší než nic, ale náročnější hráči nebo hráčky budou jistě chtít něco víc. Kolem 300 až 600 Kč se pohybuje většina nejprodávanějších herních podložek. Nabídnou atraktivní design, kvalitní zpracování a materiály, třeba i podsvícení.

Od 600 Kč výše už se můžete poohlížet po opravdu nóbl modelech – např. podložkách z exkluzivnějších materiálů, jako je letecký hliník apod.

Nejlepší značky herních podložek pod myš

Byla by chyba nezmínit aspoň některé silné značky, které jsou u herních nadšenců preferované a osvědčené. Z těch dražších lze jmenovat například značky jako Fadee, Razer, Asus Rog či Corsair nebo SteelSeries. Ze spíše dostupnějších stojí za zmínku C-Tech, Genesis nebo třeba ConnectIT.

Nejprodávanější podložky pod myš na trhu

Nejprodávanější podložky pod myš dle portálu Heureka.cz

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového handsfree. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího handsfree do auta či ucha na trhu.