Recenze 7 nejlepších herních stolů

Zatímco různé pracovní počítačové stoly pro kanceláře nabízejí často těžko pochopitelné a velmi neergonomické kreace, u herních stolů je situace obvykle odlišná – a to v dobrém smyslu slova. Designeři zjistili, že nejjednodušší varianta je pro pohodlné a zdravé používání počítače tou nejlepší možností.

Herní stoly se tak mohou někdy zdát co do výbavy a provedení strohé, nabízejí ale přesně to, co mají mít. Především je to dostatečně rozměrná plocha, na kterou je možné umístit obvykle i několik herních monitorů vedle sebe a samozřejmě i klávesnici a další případné vybavení.

Stoly jsou typicky opatřeny souvislou plochou vhodnou pro efektivní používání myši a obvykle disponují nějakým systémem pro přehlednou správu kabeláže. Tyto stoly jsou ideálním řešením pro zapálené hráče PC her, ale samozřejmě je stejně tak dobře oceníte i při práci nebo každodenním používání počítače. Proto jsme pro vás připravili žebříček sedmi nejlepších herních stolů ze současné nabídky.

Ačkoli jde o poměrně jednoduché vybavení, výběr správného modelu je důležitý. Zaměřit byste se měli nejen na rozměry a designové zpracování, ale i na kvalitu zpracování konstrukce, použité materiály a případně další prvky nebo vybavení. Kvalitní herní stůl se pro vás brzy může stát nepostradatelnou součástí interiéru domácnosti (nebo i kanceláře) a těžko uvěříte, že jste se bez něj kdysi mohli obejít.

V naší recenzi herních stolů najdete modely v různých cenových relacích pocházející od několika světově uznávaných výrobců, pokud si ale nebudete jisti volbou konkrétního typu, zkuste hledat inspiraci v našem průvodci výběrem. Dozvíte se v něm, na co se při výběru stolu zaměřit především. No a nakonec si nezapomeňte pořídit i kvalitní herní židli, protože bez ní, může být stůl jakýkoliv, ale zážitek z hraní her dotvoří až právě to, na čem sedíte.

Nejlepší herní stoly na trhu podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Arozzi Arena Gaming Desk
5 out of 5 stars (5 / 5)6 399 KčČíst recenze
2.MOSH
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9 590 KčČíst recenze
3.Sandberg Fighter Gaming Desk
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)6 390 KčČíst recenze
4.Arozzi Leggero
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)6 490 KčČíst recenze
5.Výškově nastavitelný stůl

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)14 990 KčČíst recenze
6.E-Blue EGT002
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)4 340 KčČíst recenze
7.Trust GXT 711 Dominus
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)4 199 KčČíst recenze

1. Arozzi Arena Gaming Desk

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Arozzi Arena Gaming Desk  Značka Arozzi je dobře známá především mezi fanoušky počítačových her, jelikož nabízí celou škálu různého počítačového příslušenství – a to například herní křesla a židle, mikrofony a v neposlední řadě právě herní stoly, které patří k vůbec nejlepším na trhu. Tato švédská značka je poměrně mladá, ale dokáže zaujmout velmi pěkným designem i kvalitou zpracování.

Stůl Arozzi Arena vám při hraní nebo práci na počítači nabídne maximální pohodlí. Základem je velmi prostorná plocha – délka stolu je 160 cm a šířka až 82 cm. Díky tomu můžete na tento stůl velmi prakticky uspořádat až tři monitory. I tak vám zůstane dostatek prostoru pro další periferii, jako je herní klávesnice, myš, ale taky například reproduktory, mikrofon a podobně.

Velkou výhodou je možnost nastavení výšky stolní desky v rozmezí 71 až 81 cm. Jde sice o pouhých deset centimetrů, ale i ty mohou znamenat opravdu zásadní rozdíl pro zdravé sezení a pohodlnou polohu klávesnice a myši vůči tělu. Vrchní část pracovní desky je celá pokrytá speciálním potahem z mikrovlákna, což z ní činí jednu velkou podložku pod myš. Tento potah je navíc snímatelný a pratelný, takže můžete snadno udržovat čistotu.

Samozřejmě nechybí ani systém pro správu kabelů. Ten je šikovně ukrytý ve spodní straně desky a zajistí, že budete mít v kabeláži přehled a nebude se vám všude plést. Stůl je robustní a dobře zpracovaný, jeho celková hmotnost je necelých 40 kg.

Co potěší

 • Jeden z nejkvalitnějších herních stolů na trhu
 • Velmi dobré zpracování
 • Prostorný a efektivní, ale jednoduchý design

Co zamrzí

 • Vyšší hmotnost
Zjistit přesnou cenu od 6 399 Kč

2. MOSH s modrým LED podsvícením

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze MOSH s modrým LED podsvícením  Druhé místo testu herních stolů bude patřit velmi atraktivnímu modelu značky Mosh. Jde o designový stůl s ostře řezanými liniemi, který je navíc doplněn o barevné podsvícení. Podsvícení přitom vede po celé délce všech viditelných hran stolu. Jde tedy o záležitost pro skutečné fajnšmekry, kteří chtějí nejen funkční kus nábytku, ale záleží jim taky na stylu a požadují něco navíc.

Stůl Mosh poskytuje štědré rozměry 150x75x90 cm. Kromě podsvícení, jehož intenzitu je navíc možné regulovat pomocí ovladače, je stůl vybaven taky ergonomickým předním výřezem a v zadní části se nacházejí otvory pro přehledné vedení kabelů k periferním zařízením počítače.

A jak si Mosh vede jako celek? Tento stůl vás buď okouzlí na první pohled svým provedením a budete po něm toužit, anebo vás design a podsvícení zanechá chladnými – v takovém případě však stůl nenabízí mnoho navíc než jiné modely. Jde nicméně o řemeslně kvalitně zpracovaný kousek s promyšlenou ergonomií, jen cena je poněkud vyšší.

Co potěší

 • Velmi efektní provedení s osvícenými liniemi
 • Výběr různých barev podsvícení
 • Stylový design
 • Kvalitní provedení

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Bez možnosti úpravy výšky
Přejít do obchodu od 9 590 Kč

3. Sandberg Fighter Gaming Desk

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Sandberg Fighter Gaming Desk  Sandberg Fighter Gaming Desk je velmi elegantně a účelně zpracovaný herní stůl s možností nastavení výšky. Tento stůl je při délce 120 cm spíše menší, což z něj dělá vhodné řešení do omezenějších prostor. Může být dobrou volbou rovněž v případě, že nepoužíváte větší množství monitorů nebo jiných zařízení. Šířka stolu je 73 cm. Výšku lze nastavit v rozmezí 66 až 73 cm. Hmotnost činí 30 kg.

Deska stolu je vyrobena z MDF dřeva a je „obalena“ v kovové konstrukci. Na první pohled jde o bytelný výrobek, který snese i větší zátěž. Hrany stolu jsou zesílené a zaoblené a dočkáte se i bočního podsvícení. Zajímavě je řešená i správa kabelů – ty jsou vedeny průřezem do krytu, takže nejenže nezavazejí, ale nejsou ani na očích.

Sandberg Fighter Gaming Desk je stylový produkt, který ocení především zapálení herní nadšenci. Nevýhodou však mohou být úspornější rozměry, a to jak z hlediska maximálního množství zařízení, tak z hlediska pohodlí pro uživatele. Tento stůl je i výškou uzpůsoben spíše pro menší postavy. Větší osoba může mít problém i s přepážkou, která se nachází pod deskou.

Co potěší

 • Velmi elegantní design
 • Boční podsvícení
 • Solidní provedení

Co zamrzí

 • Menší rozměry
 • Přepážka pod deskou
Přejít do obchodu od 6 390 Kč

4. Arozzi Leggero

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Arozzi Leggero  Značku Arozzi už jsme si představili na prvním místě. Do naší recenze herních stolů se ale vešel ještě jeden produkt tohoto výrobce. Jde o model Leggero. Tento model představuje řešení, které osloví především minimalisty. Design je tak prostý, jak jen může být. Poměrně úsporné jsou taky rozměry stolu. Délka je pouze 114 cm a šířka i výška 72 cm.

Deska stolu je z MDF dřeva a podobně jako u předchozího modelu Arozzi je opatřena odnímatelným potahem z mikrovlákna. Přítomen je i efektivní „cable management“. Tento stůl je v podstatě zmenšenou a zjednodušenou verzí modelu „Arena“ – cena však bohužel zůstala v podstatě stejná, což je nejzávažnější nedostatek.

Co potěší

 • Kvalitně zpracovaný stůl

Co zamrzí

 • Strohý design
 • Bez nastavení výšky
 • Cena
Přejít do obchodu od 6 490 Kč

5. Výškově nastavitelný stůl – PRO

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Výškově nastavitelný stůl – PRO  Páté místo našeho testu herních stolů nás posouvá do vyšší cenové kategorie. Tentokrát se podíváme na velmi sofistikovaný model, který je dokonce opatřen elektrickým ovládáním. Důraz je v případě stolu (resp. rámu) PRO kladen především na možnosti nastavení a přizpůsobení. Měnit můžete výšku i šířku stolu – a to v poměrně značném rozsahu.

Výšku můžete nastavit v rozsahu 65 až 130 cm. A k čemuže je takové rozpětí dobré? Stůl je speciálně navržen s ohledem na zdravotní prospěchy pro uživatele. Výšku stolu můžete pohodlně a snadno měnit i několikrát denně a střídat tak více poloh, případě můžete u práce nebo hraní po určitou dobu i stát. Elektrický pohon umožňující úpravu výšky má zdvih až 100 kg. Snadno si tedy poradí i s plnou stolní deskou. Nastavení šířky je taky velmi praktické a rozpětí je 120-200 cm.

Výškově nastavitelný stůl PRO nabízí velmi vysokou variabilitu. Jde o vysoce kvalitní evropský výrobek zohledňující komfort, praktičnost i zdravotní potřeby. Nevýhodou je však fakt, že jde pouze o „polotovar“ – tedy o rám bez desky. Dalším úskalím je značně vysoká cena.

Co potěší

 • Velká variabilita
 • Elektrické ovládání
 • Stůl pro zdravější práci nebo zábavu

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Pouze rám
Přejít do obchodu od 14 990 Kč

6. E-Blue EGT002

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze E-Blue EGT002  Předposlední místo obsadil stůl E-Blue EGT002, který nabízí poněkud rozpačitou designovou kreaci zahrnující podsvícení boků. Rozměrově jde spíše o menší stůl o délce 125 cm, šířce 80 cm a výšce pouze 62 cm s ergonomicky vykrojenou deskou pro pohodlnější pozici rukou při hraní nebo práci.

Stůl je vcelku robustně zpracován a někomu se snad může zalíbit i podivné zpracování boků. Jinak zůstává hlavní výhodou tohoto modelu poměrně nízká cena.

Co potěší

 • Podsvícené boky

Co zamrzí

 • Podivný design
 • Menší rozměry
 • Minimální výbava
Přejít do obchodu od 4 340 Kč

7. Trust GXT 711 Dominus

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Trust GXT 711 Dominus  Herním a počítačovým nadšencům jistě není třeba značku Trust představovat. Tento výrobce nabízí celou škálu PC příslušenství (např. chladící podložky pod notebook) a vybavení a těší se velké oblibě díky dobrému poměru ceny a kvality. V případě stolu GTX 711 nejsou ale velké ovace na místě. Přesto může představovat zajímavou – a především cenově dostupnou variantu.

Trust GTX 711 Dominus nabízí délku 116 cm a dostatek prostoru až pro dva monitory. Deska je ergonomicky tvarovaná a vyrobená z polyuretanu, povrch umožňuje snadné používání myši. Konstrukce je kovová. Celkově stůl váží pouze 19 kg a působí trochu „malátně“. Na druhou stranu umožňuje určitou úpravu výšky pomocí změny polohy nožek. Specialitkou tohoto modelu je držák na headset a taky na pití.

Co potěší

 • Nízká hmotnost
 • Nízká cena

Co zamrzí

 • Subtilnější konstrukce
 • Malé rozměry
Přejít do obchodu od 4 199 Kč

Jak vybrat herní stůl?

Už víte, jaký herní stůl koupit? Pokud ne, zkuste najít inspiraci na následujících řádcích, kde se pokusíme shrnout možnosti a výhody tohoto typu vybavení.

Jaké výhody by měl herní stůl přinést?

 • Prostor – Zásadním účelem herního nebo jiného počítačového stolu je samozřejmě poskytnutí dostatečného prostoru pro veškeré potřebné zařízení. Stůl by měl být v každém případě dost velký, aby pojmul vše, co používáte (monitory, reproduktory, mikrofon, klávesnici apod.), a abyste tak měli vše po ruce a na jediném místě.
 • Ergonomie, zdraví – I toto jsou velmi významné faktory. Stůl by měl být řešen tak, aby poskytoval výhled na monitor v optimálním úhlu a umožňoval pohodlnou práci s myší a na klávesnici. Ideální je možnost výškového nastavení.
 • Přehlednost – Stůl by vám měl umožnit přehledné uspořádání všech zařízení, ale taky kabeláže. Různé poličky a zásuvky nejsou v tomto případě příliš žádoucí a většina herních stolů sestává pouze ze základní desky. Praktickou součástí však může být nějaký šikovný systém pro správu kabeláže.
 • Styl – Ani tento bod není zanedbatelný. Herní kultura je spojena se specifickými a výraznými designovými prvky. Herní stoly se tomuto stylu obvykle přizpůsobují. Do kanceláře ale možná raději zvolíte některý méně výstřední model.

Tvar a velikost

Co se týče tvaru, v případě herních stolů patří k nejoblíbenějším klasické rovné řešení. Pokud ale potřebujete prostoru více, praktické mohou být i rohové stoly ve tvaru L. Některé mohou navíc umožňovat rozšíření podle potřeby.

Mezi věci, které mohou být spíše na obtíž, patří různé poličky, přihrádky na klávesnici, podstavce na monitory apod. Ty mohou paradoxně často zhoršovat ergonomii a přehlednost, ačkoli úmyslem byl pravý opak.

Materiály

Herní stůl by měl být odolný a snést i vyšší zatížení. Konstrukce je proto obvykle zpracována z kovu. Deska stolu ale může být z různých materiálů. Často je to MDF dřevo nebo plast. Obě varianty jsou odolné a bez nároků na údržbu. S materiály, jako je masivní dřevo nebo sklo, se setkáte spíše u kancelářských variant počítačových stolů. Masiv je velmi odolný a má vysokou životnost, ale je taky drahý, těžký a vyžaduje určitou péči. Sklo je elegantní, ale poněkud nepraktické.

Možnosti a vybavení

Herní stoly jsou obvykle řešeny jednoduše, ale mohou nabízet několik praktických nebo efektních prvků. Pojďme se podívat na nejčastější.

 • Podsvícení – Podsvícení je čistě otázkou stylu uživatele. Herní fanoušci tuto možnost často ocení, ale praktický přínos lze hledat jen těžko.
 • Nastavení výšky, šířky – Nastavitelnost je už jiná káva. Především možnost úpravy výšky může být velmi vhodná, protože každý člověk má jinou anatomii a jiné potřeby a herní stůl by měl co nejlépe odpovídat potřebám uživatele a poskytnout mu maximální komfort. Možnost rozšíření se může hodit, pokud budete časem rozšiřovat repertoár zařízení.
 • Správa kabelů – Většina herních stolů nabízí „cable management“, což jsou prvky umožňující přehledné a obvykle i skryté vedení kabeláže.
 • Držáky – Setkat se můžete zejména s držáky na herní sluchátka nebo headsety.
 • Plocha pro myš – Povrch herních stolů bývá obvykle upraven tak, aby bylo možné používat herní myš i bez speciální podložky. Díky tomu se nemusíte omezovat na malou plochu.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového herního stolu. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího herního stolu.
  1. Adam Rasochál

  Přidejte váš komentář

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..