Nejlepší bezdrátové nabíječky pro mobilní telefony podle testů a recenzí

bezdratová nabíječka Alza Power Bezdrátové nabíjení chytrého telefonu či tabletu se vyskytovalo dlouho jen v oblasti snů výrobců chytré elektroniky. Současná doba však i tento sen proměnila ve skutečnost a tak si dnes již každý může pořídit kvalitní bezdrátovou nabíječku na mobil a užít si pohodlí i při obnovování pracovních sil svého věrného společníka. Bezdrátově lze nabíjet téměř všechny chytré telefony, dokonce i ty, které tento způsob obnovy energie přímo nepodporují. Prostřednictvím standardu Qi je možné je to naučit.

Ty nejlepší bezdrátové nabíječky disponují mimo jiné funkcí rychlonabíjení, díky které šťávu svému telefonu doplníte v extrémně krátkém čase ve srovnání s klasickou drátovou nabíječkou. Bezdrátové nabíječky však nabízí i další chytré možnosti. Abychom vám pomohli se v nich zorientovat, připravili jsme pro vás recenzi bezdrátových nabíječek, ve které vám vysvětlíme základní parametry, kterými se při výběru bezdrátové nabíjecí stanice pro mobily řídit a které byste rozhodně neměli opomenout. V testu vám potom představíme několik nejlepších modelů, které by podle nás neměly ujít vaší pozornosti.

Bezdrátové nabíječky – porovnání nejlepších

NázevParametryHodnoceníCena (od)
1.Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200
Celkový výkon: 15 W
Nabíjecí proud: 3A
Počet zařízení: 2
5 out of 5 stars (5 / 5)1700 Kč Číst recenze
2.Samsung Wireless Charger Pad
Celkový výkon: 10 W
Nabíjecí proud: 1A
Počet zařízení: 1
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1300 Kč Číst recenze
3.AlzaPower WF210 Wireless Fast Charger
Celkový výkon: 10 W
Nabíjecí proud: 2A
Počet zařízení: 2
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)600 Kč Číst recenze
4.Prestigio ReVolt A1
Celkový výkon: 10 W
Nabíjecí proud: 1,67A
Počet zařízení: 3
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1800 Kč Číst recenze
5.AXAGON WDC-P10T
Celkový výkon: 10 W
Nabíjecí proud: 2A
Počet zařízení: 1
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)350 Kč Číst recenze
6.Epico Ultraslim Dual Wireless charger
+ 18W Fast charger

Celkový výkon: 18 W
Nabíjecí proud: 3A
Počet zařízení: 2
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1600 Kč Číst recenze

Recenze nejlepších bezdrátových nabíječek

1. Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 – Nejlepší pro Samsung a Galaxy Watch

Vynikající bezdrátová nabíječka pro telefony značky Samsung a chytré hodinky Galaxy Watch. Kromě přepěťové ochrany a regulace teploty nabízí také funkci rychlonabíjení Fast Charge.

Pro koho?

Pro všechny majitele telefonů, tabletů či hodinek značky Samsung, kteří mají rádi oblé a rafinované tvary a vyžadují od svých přístrojů neustálou pohotovost.

Proč koupit?

Dvojitá bezdrátová nabíječka značky Samsung nabije 2 zřízení najednou. Můžete na ní tedy zároveň položit jak svůj telefon, tak chytré hodinky.

Proč nekupovat?

Nabíječka Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 se vyznačuje minimalistickým designem a je dostupná pouze v bílé a černé variantě, což může některým milovníkům extravagance činit potíže.

 OTESTOVANÉ V REDAKCI 
Recenze Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200

Shrnutí recenze

Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 je velmi pěkná a v mém případě skvěle fungující bezdrátová nabíječka se dvěma nabíjecími jednotkami na dvě zařízení současně. Pokud oželíte fakt, že cena je více jak 1500 korun, budete spokojeni stejně jako já.

Overall
88%
88%
 • Vzhled a zpracování: - 85%
  85%
 • Funkčnost: - 90%
  90%
 • Rychlost nabíjení - 90%
  90%

Výhody

 • Rychlé a bezproblémové nabíjení
 • Bezpečnost

Nevýhody

 • Vyšší cena

Zobrazit celou recenzi Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200

2. Samsung Wireless Charger Pad

Skvělá bezdrátová nabíječka, která majitele telefonů značky Samsung spolehlivě provede prvními pokusy ve světě bezdrátového nabíjení.

Pro koho?

Pro všechny, kteří vyžadují LED indikaci stavu nabíječky a minimální nároky na místo. Nové majitele také potěší protiskluzná podložka, díky které si budou moci být jisti, že jim telefon v průběhu nabíjení nespadne ze stolu.

Proč koupit?

Položíte-li svůj telefon značky Samsung na tuto podložku, budete s ním moci už po 10 minutách až 2 hodiny telefonovat nebo hodinu sledovat videa a podcasty.

Proč nekupovat?

Někomu nemusí vyhovovat možnost nabíjet v jednu chvíli jen jeden přístroj. Tato nevýhoda je ale kompenzována možností rychlonabíjení, takže za 20 minut můžete po sobě vzkřísit i dva telefony.

3. AlzaPower WF210 Wireless Fast Charger – Nejlepší cena / výkon

Bezdrátová nabíječka Alza Power se vyznačuje zejména skvělým poměrem ceny a výkonu, samozřejmostí je také přepěťová ochrana, regulace teploty a podpora funkce rychlo nabíjení Fast Charge.

Pro koho?

Pro ty, kteří vyžadují bezdrátové nabíjení a rychlonabíjení svého telefonu s podporou Qi a nechtějí se při něm o nic starat. Nabíječka se postará o automatickou detekci zařízení a zajistí mu optimalizaci nabíjecího výkonu.

Proč koupit?

Tato bezdrátová nabíječka umožňuje nabíjet i telefon, který je uložený v pouzdře. Nabíjet na ní tak můžete i smartphony všech značek se silnými pouzdry. Je vhodná i pro telefony značek Samsung a Apple.

Proč nekupovat?

Někteří uživatelů bezdrátovou nabíječku Alza Power pro svůj telefon nezvolí z důvodu jejího designu, kterým je vztyčený stojan. Někdo zkrátka telefon na nabíječku položí raději do vodorovné polohy.

4. Prestigio ReVolt A1 – Nejlepší pro iPhone

Tuto jedinečnou nabíječku ocení zejména majitelé telefonů Apple iPhone, kteří společně se svým telefonem mohou na nabíječce dobíjet tak hodinky Apple Watch a sluchátka Apple AirPods.

Pro koho?

Bezdrátová nabíječka Prestigio ReVolt A1 je ideálním zařízením pro všechny majitele chytrých telefonů, včetně oblíbených Applů, kteří milují moderní vzhled a možnost nabíjet všechna svá zařízení naráz.

Proč koupit?

Minimalistický a praktický design a protiskluzová základna jsou zárukou toho, že vaše elektronická zařízení budou vždy v bezpečí a nabíječka Prestigio ReVolt A1 snadno zapadne do každého moderního interiéru.

Proč nekupovat?

Ti, kteří vlastní pouze mobilní telefon podporující bezdrátové nabíjení a nenosí chytré hodinky ani nepoužívají bezdrátová sluchátka si zřejmě bezdrátovou nabíječku Prestigio ReVolt A1 nepořídí.

5. AXAGON WDC-P10T – Cenový tip

Jednoduchá bezdrátová nabíječka s futuristickým designem, podporou nabíjení všech telefonů včetně těch od značky Apple umožňuje využít také funkci rychlonabíjení. To vše dostanete za více než příznivou cenu.

Pro koho?

Nabíječka Axagon WDC-P10T je určena pro všechny, kteří nechtějí při bezdrátovém nabíjení vyndávat svůj telefon z pouzdra nebo jej ukládat do přesné polohy. Nabíječka si se vším poradí sama.

Proč koupit?

Celý proces nabíjení můžete sledovat prostřednictvím stavu modré diody, která se podle aktuálního stavu postupně stmívá nebo bliká. Zařízení je schopno detekovat i cizí předmět, který není možno nabít, například klíče a blikáním vás na něj upozornit.

Proč nekupovat?

Jde opravdu o jednoduché zařízení, které je ideální pro všechny, kteří se chtějí s oblastí bezdrátového nabíjení teprve seznámit. Většinu náročných uživatelů však nabíječka Axagon WDC-P10T neuspokojí.

6. Epico Ultraslim Dual Wireless charger + 18W Fast charger – Oblíbený produkt

Univerzální nabíječka, která je u uživatelů velice oblíbená, nabízí podporu Qi nabíjení s maximálním výkonem hned 20 W a možností nabíjet dokonce 2 zařízení najednou.

Pro koho?

Nabíječka Epico Ultraslim je ideálním kouskem pro všechny, kteří vyžadují extrémně tenký nadčasový design, odolný povrch a možnost nabíjet více zařízení najednou.

Proč koupit?

V jednom zařízení získáte dokonalou náhradu veškeré nabíjecí kabeláže a navíc díky střízlivé diodové indikaci a futuristickému vzhledu i dokonalý doplněk vaší domácnosti.

Proč nekupovat?

Bezdrátová nabíječka Epico Ultraslim rozhodně není určena pro ty, kteří chtějí minimalistické zařízení pro rychlé nabití jediného telefonu. V této nabíječce dostanete plnou výbavu a vše na co si můžete při současném stavu technologie bezdrátového nabíjení jen vzpomenout.

Jakou koupit bezdrátovou nabíječku?

Nejprve byste měli zjistit, zda váš telefon podporuje nabíjecí standard Qi. V případě, že ano, máte o starost méně.

V opačném případě si budete muset před pořízením nabíječky koupit nejprve speciální kryt nebo modul na váš telefon, který touto funkcí disponuje. Rozhodně na něm nešetřete, právě na něm totiž záleží jak rychle a zda vůbec se váš telefon bezdrátově nabije.

Budete-li při koupi studovat parametry bezdrátové nabíječky, tedy její proud a napětí na výstupu, měli byste vědět, že čím budou tyto parametry vyšší, tím snazší rychleji bude zařízení dobíjet.

Bezdrátová nabíječka = jednoduché nabíjení bez kabelu

Bezdrátová nabíječka = jednoduché nabíjení bez kabelu

Jak vlastně bezdrátové nabíjení funguje?

Bezdrátové nabíjení využívá principu elektromagnetické indukce, která vzniká mezi 2 cívkami – jedna je v telefonu, druhá v nabíječce. Po připojení bezdrátové nabíječky do elektřiny vznikne v její cívce magnetické pole, které aktivuje cívku v přiloženém telefonu. Poté dojde k indukci a baterie se začne nabíjet.

Bezdrátová nabíječka může zůstat v síti i v době, kdy se na ní nic nenabíjí, cívka jednoduše sníží výkon. Funguje to ve svém principu podobně jako indukční sporák. Právě díky elektromagnetické indukce, která umožňuje kontakt mezi cívkami je umožněno i bezkontaktní nabíjení, kdy váš telefon může zůstat v pouzdře a přesto do něho bude proudit energie.

Kde lze využít nabíjecí stanice pro mobily?

Nejsnazší je umístit vaši nabíječku na noční stolek, kam večer jednoduše odložíte váš chytrý telefon, případně i další zařízení a ráno si je jednoduše vezmete sebou. Praktické je také pořízení bezdrátové nabíječky do kanceláře, v níž ji může používat více osob. Není vhodná naopak pro lidi, kteří se často pohybují v terénu, například obchodní zástupce či stavaře. Ti ji využijí nejspíše jenom přes noc.

Jak vybrat bezdrátovou nabíječku?

Při výběru kvalitní bezdrátové nabíječky na mobil si v první řadě rozmyslete pro kolik zařízení, jakého druhu budete chtít nabíječku používat. Dobré je také zjistit si dopředu, zda tato vaše zařízení vůbec bezkontaktní nabíjení podporují. V závislosti na tom volte kapacitu nabíječky.

Na současném trhu lze sehnat i bezdrátovou nabíječku, která naráz nabije 3 různé přístroje. Při koupi se zajímejte také o to, jak velkým proudem a při jakém napětí je nabíječka schopna pracovat. Předpokládáte-li, že budete často potřebovat funkci rychlonabíjení, zkontrolujte si, že vámi vybraný model je schopen pracovat s alespoň 10 W.

V jakých cenových kategoriích lze pořídit bezdrátové nabíječky pro vás domov?

Kromě technických parametrů je při koupi kvalitní bezdrátové nabíječky na mobil důležité sledovat i její cenu. Ne vždy lze zařadit určitou skupinu bezdrátových nabíječek do jedné kategorie. V rámci slevových akcí lze narazit na celou řadu výjimek a opravdu výbornou bezdotykovou nabíječku koupit za pár korun.

Cenová hladina do 700 Kč

Nejlevnější bezdrátové nabíječky disponují většinou základních funkcí. I tyto nabíječky podporují technologii extra rychlého nabíjení, které je v mnoha případech, ale realizováno pouhými 10 W. Obsahují indikační LED diody a v neaktivním stavu mají minimální spotřebu. Obvykle jimi nabijete najednou pouze jediné zařízení a jejich design vytříbený styl také příliš nenadchne. Jako prvotní vstup do světa bezkontaktního nabíjení jsou však tyto nabíječky ideální.

Kategorie bezdrátových nabíječek v cenách od 700 Kč do 1 400 Kč

Za ceny lehce nad tisícovku pořídíte již zařízení schopná nabít i 2 přístroje najednou, obvykle mobilní telefon a smart hodinky. Samozřejmostí je podpora rychlonabíjení, to je obvykle dotováno až 20 W..

Nejlepší bezdrátové nabíječky v cenových hladinách 1 400 Kč a vyšších

Nejlepší bezdrátové nabíječky obvykle disponují elegantním až futuristickým designem s extrémně tenkým tělem. Jejich předností je také ultra rychlé nabíjení a decentní chování informační LED diody. Ve většině případ si poradí s nabitím několika zařízení najednou. Kromě mobilního telefonu s nimi tak nabijete zároveň i chytré hodinky a bezdrátová sluchátka. Díky dokonalému vzhledu jsou nejlepší bezkontaktní nabíječky také dokonalým doplňkem interiéru vaší domácnosti či kanceláře.

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

Jak funguje bezdrátové nabíjení?

Bezdrátové nabíječky pracují na principu elektromagnetické indukce. Magnetické pole, které se vytvoří v cívce uložené v nabíječce, indukuje podobné magnetické pole i v cívce uložené v mobilním telefonu. Elektrický proud, který v rámci tohoto jevu vznikne, poté dobíjí baterii telefonu.

Jaké telefony / značky podporují bezdrátové nabíjení?

Bezdrátové nabíjení podporuje většina velkých výrobců mobilní telefonů. Rozhodně jej najdete u chytrých telefonů značek Apple a Samsung, nejnovější modely od společností Huawei a Xiaomi se také přidávají. Obecně platí, že bezdrátové nabíjení podporují mobilní telefony, které jsou vlajkovými loděmi své značky.

Co je Qi nabíječka?

Bezdrátové neboli Qi nabíječky jsou odvozeny od standardu Qi. Standard pro bezdrátové nabíjení prostřednictvím elektromagnetické indukce pojmenovaný Qi byl vyvinut sdružením wireless Power Consortium, jehož součástí jsou američtí, evropští i asijští výrobci z různých odvětví průmyslu. Kromě výrobců telefonů, jako například Samsung, Nokia, HTC, Sony či BlackBerry do něj však patří i výrobce nábytku společnost Ikea. Všimli jste si například, že v Ikee můžete pořídit i noční stolek s integrovanou bezdrátovou nabíječkou?

Testy bezdrátových nabíječek

V redakci jsme otestovali některé bezdrátové nabíječky. Můžete se podívat, co si o nich myslíme.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové bezdrátové nabíječky pro mobilní telefon. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší bezdrátové rychlonabíječky.