Recenze party reproduktoru Lamax PartyGo1

Přenosné Bluetooth party reproduktory se těší velké oblibě. Není se čemu divit. Jde koneckonců o skvělé a praktické řešení, protože umožňují využití externího zdroje hudby (obvykle mobilního telefonu) a dosahují překvapivého zvukového výkonu při minimálních rozměrech. Můžete si je vzít kamkoli a mnoho místa nezaberou.

Pokud uvažujete o pořízení takového zařízení, ale nejste si jistí, jaký model si vybrat – přece jen je výběr obrovský – určitě neodcházejte a začtěte se do naší dnešní recenze Lamax PartyGo1. Jde o velmi zajímavý party reproduktor, který již patří do kategorie poněkud výkonnějších modelů a oslovit může i trochu náročnější zájemce. Dnes se mu velmi podrobně podíváme na zoubek a zjistíme, jestli představuje skutečně tak „dobrý kauf“, jak to vypadá na první pohled.

LAMAX PartyGo1 - 05

LAMAX PartyGo1

Česká značka sledující trendy

Reproduktor PartyGo1 pochází od značky Lamax. Jde o českou značku, která se prosadila teprve před pár lety, ale dnes patří mezi nejvýznamnější tuzemské výrobce moderní a trendy elektroniky. Lamax je mladá a inovativní značka, která nabízí to, co lidé chtějí. V jejím sortimentu najdete různé chytré vychytávky, jako jsou fitness náramky a chytré hodinky, outdoor powerbanky se solárním napájením, šikovné kamery do auta a outdoor kamery, ale třeba i elektrické koloběžky, skútry a čtyřkolky.

Zřejmě vůbec nejlépe se však značce Lamax daří na poli audio elektroniky. Sluchátka a přenosné reproduktory této značky patří k nejprodávanějším. Proč? Jednou z výhod je skvělý poměr ceny a kvality. Lamax není značka, které byste platili příplatek za „prestiž“. A tak lze v její nabídce najít opravdu pěkné, výkonné a zajímavé kousky za adekvátní ceny.

Od značky Lamax jsem již pár produktů otestoval, a to například:

Ve světě přenosných reproduktorů je značka už zkušeným harcovníkem. Mezi nejoblíbenější se řadí modely ze sérií Lamax Storm či Sounder. Jde o velmi malé přenosné reproduktory. Pokud byste však chtěli silnější výkon pro větší příležitosti a setkání, může vás zaujmout spíše právě model PartyGo1. Ten představuje do jisté míry kompromisní či hybridní variantu na půl cesty mezi klasickými mini přenosnými reproduktory a robustnějšími party reproduktory.

LAMAX PartyGo1

Obsah balení LAMAX PartyGo1

Velký výkon v malém těle – Pro koho je PartyGo1 jako dělaný?

Pojďme se podívat na některé důležité parametry a na to, koho by mohl přenosný party reproduktor Lamax PartyGo1 oslovit.

Tento model je relativní novinkou a de facto otevírá vlastní sérii. V nabídne značky Lamax leží někde mezi již masivně nadupanými modely PartyBoomBox, které mají i 300 až 700 W výkonu, a modely Storm či Sounder2, které jsou kompaktnější a výkonem se pohybují mezi 30 až 50 W. Reproduktor PartyGo1 nabízí opravdu hodně pěkných 100 W. Tento výkon se ukrývá ve stále ještě značně praktickém a skladném těle o rozměrech 320 × 172,5 × 126 mm a hmotnosti 2,4 kg.

LAMAX PartyGo1

LAMAX PartyGo1

Ne, není to kapesní reproduktor, ale pořád jde o víc než dobře přenositelnou, flexibilní a praktickou záležitost. Ideální volba pro menší až střední či různé spontánní party a akce, ale i grilovačky anebo třeba cvičení venku s partou, ať už na street workoutu nebo rampách, reproduktor si můžete vzít třeba i k bazénu nebo na pláž apod.

Zábavnému party použití nahrává i přítomnost karaoke mikrofonu, který je součástí příslušenství. Venkovnímu použití na grilovačkách, trénincích nebo u vody zase mimořádně vysoká odolnost vůči vodě a prachu. Míra krytí dosahuje IP67, takže déšť ani třeba písek na pláži není žádný problém. Model by měl dokonce snést úplné ponoření do vody.

A co konektivita?

Reproduktor Lamax PartyGo1 samozřejmě primárně funguje přes bezdrátové rozhraní Bluetooth při spárování např. s mobilním telefonem, který slouží jako zdroj samotné hudby. V případě tohoto modelu se těšte na moderní standard Bluetooth 5.3 s vynikajícím dosahem až 18 metrů a vysokou stabilitou.

Ale spárování s mobilem není jediná možnost. Reproduktor má i klasický USB port, který můžete využít třeba pro flash disky či externí hard disky. Je zde i SD slot pro paměťové karty o kapacitě až 128 GB a reproduktor podporuje všechny běžné formáty – od WAV a MP3 až po bezztrátový FLAC či APE.

Konektivita LAMAX PartyGo1

Konektivita LAMAX PartyGo1

K vybavení pak patří i obligátní sluchátkový jack 3,5mm, ale taky integrovaný mikrofon pro handsfree komunikaci. Nechybí podpora TWS technologie pro spárování a synchronizaci s dalším reproduktorem. Reproduktor má i podporu hlasových asistentů jako Siri či Google Assistant, lze ho použít jako powerbanku a v neposlední řadě je tu již zmíněná atraktivní funkce karaoke s připojitelným mikrofonem, který je součástí balení.

Jak dlouho to hraje?

U přenosných reproduktorů je dost důležitým faktorem výdrž, tedy kapacita baterie. Jak si vede Lamax PartyGo1? Dá se říct, že dost dobře. Hrát vydrží až 20 hodin na jedno nabití, což je hodně nadprůměrné. Samozřejmě záleží i na hlasitosti. Pokud budete volume tlačit víc nadoraz, může se doba zkrátit na polovinu – a taky už na zvuku poznáte jisté zkreslení a určitý očekávatelný pokles kvality. Na party to ovšem většinou až tak nevadí, pokud nejde rovnou o tichou seanci náročných audiofilů. Baterie o kapacitě 8 Ah se nabíjí cca 4 hodiny.

Zpátky k hudbě!

Ještě se přece jen vraťme ke kvalitě zvuku. Měniče mají rozměr pěkných 2 × 75 mm a 2 × 31 mm. Frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz je adekvátní klasika. Papírový výkon 100 W je vysoký a i v reálu to Lamax PartyGo1 umí rozjet opravdu docela přísně, pokud jde o hlasitost a celkovou výkonnost projevu.

A jak je na tom kvalita zvuku? V první řadě si opět zdůrazněme, že jde o party reproduktor. Z principu věci se tato audio technika zaměřuje spíše na vydatný, výkonný a sytý zvuk a výraznými basy než na nějakou filigránskou brilantnost projevu. PartyGo1 si ve své kategorii stojí po zvukové stránce velmi dobře. Při rozumných hlasitostech je zvuk příjemně čistý a poměrně vyrovnaný. Určitě nebude zklamáním pro nikoho, kdo chápe jeho určení.

LAMAX PartyGo1 z boční strany

LAMAX PartyGo1 z boční strany

Ovládání a manipulace

Reproduktor má oválné tělo s výrazným, praktickým madlem. Ovládací panel se skrývá pod tímto madlem a z přední strany je bezproblémově přístupný. Na panelu je tlačítko power (zapnutí/vypnutí), LED indikátor baterie, tlačítko pro TWS mód a párování, ovládání hlasitosti, play a pak tlačítka ovládající efektní LED barevné podsvícení a BASS+, což je technologie zvýraznění a posílení basové linky (Lamax BeatBass). Ovládání i párování je tedy velmi přehledné, intuitivní, snadné. Reproduktor vypadá velmi pěkně, stylově a celkově ho lze označit za praktický a chytře designovaný.

Ovládací tlačítka LAMAX PartyGo1

Ovládací tlačítka LAMAX PartyGo1

Celkové zhodnocení

Lamax PartyGo1 vyplňuje jistou trhlinu mezi malými přenosnými reproduktory a výkonnými party reproduktory. Výkon 100 W je celkem parádní pro menší i střední akce a reproduktor přitom zůstává prakticky a perfektně mobilní, kompaktní. Zvukové kvality jsou naprosto přiměřené ceně a kategorii, zvuk je vyvážený a bassy lze posílit speciální technologií BeatBass. Výborná je výdrž baterie a odolnost vůči vodě a bonusem je karaoke mikrofon.

Celkově jde o reproduktor, na kterém lze jen těžko hledat nějaké vážnější mouchy. Naopak nabízí po všech stránkách pěkné a vyvážené vlastnosti a parametry a obecně velmi dobrou hodnotu za danou cenu, která činí cca 2500 Kč.

Závěrečné hodnocení

Recenze Bluetooth reproduktoru Lamax PartyGo1

Zhodnocení


Reproduktor můžete zakoupit také na: Alza.cz, Kytary.cz nebo CZC.cz

Overall
93%
93%
  • Celkové hodnocení: - 93%
    93%

Fotogalerie

Parametry Bluetooth reproduktoru LAMAX Sounder2 Max

Typ reproduktoru Bezdrátový, party, přenosný
Výkon 100 W
Frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz
Velikost měniče 2 × 75 mm + 2 × 31 mm
Bezdrátová technologie Bluetooth 5.3
Podporované kodeky SBC
Dosah Bluetooth Až 18 m
Kapacita baterie 8000 mAh
Doba přehrávání Hlasitost 50 % – 20 h
Hlasitost 80 % – 10 h
(s vypnutým podsvícením)
Doba nabíjení z 0 % na 100 % 4 hodiny
Nabíjení USB-C
Možnost přehrávání Bluetooth, micro SD karta, USB a 3,5 mm jack
Paměťová karta – podporované formáty WAV/MP3/FLAC/APE
Paměťová karta – kapacita Až 128 GB
Stupeň krytí IP67
Podsvícení 3 světelné režimy s možností vypnutí
Konektivita USB-C pro nabíjení
Mikrofon a handsfree Integrovaný mikrofon. Ovládat handsfree lze tlačítky na reproduktoru. Lze přijmout, ukončit nebo odmítnout hovor.
Funkce Funkce powerbanky přes USB-A port, ovládání skladeb (Přehrát/Pozastavit, Další/Předchozí skladba), ovládání hlasitost, ovládání telefonních hovorů (Přijímání / odmítání příchozích hovorů, ukončení hovoru), podpora hlasových asistentů (Siri, Google Assistant), TWS funkce, LAMAX BeatBass® technologie, Karaoke režim přes drátový mikrofon .
Hmotnost 2430 g
Rozměry 320 × 128 × 174 mm