Nejlepší AirPods od Apple | Testy a recenze

Nejlepší sluchátka Apple AirPods Apple patří mezi nejvýznamnější světové značky elektroniky a má miliony příznivců a přívrženců. Ačkoli rozhodně nejde o výrobce s nejlepším poměrem ceny a výkonu, nabízí jiné výhody. Produkty Apple jsou dokonale vyladěné, optimalizované, vzájemně kompatibilní, kvalitně zpracované a dobře vypadají. Platí to pro vlajkovou loď značky Apple v podobě iPhonů, ale i pro takřka vše ostatní. Včetně příslušenství, jakým jsou například stylová sluchátka AirPods.

Pokud jste zatoužili po poslechu hudby skrze tato sluchátka, stojíte před nelehkým úkolem. Jak si vybrat ty nejlepší AirPody? Je jich totiž víc… kolik, v čem se od sebe liší a které budou představovat ideální volbu? Tím vším se dnes budeme důkladně zabývat.

Jaké jsou tedy nejlepší Apple AirPods na trhu

  1. Apple AirPods Pro 2 (2022)
  2. Apple AirPods 3. gen (2021)
  3. Apple AirPods Max
  4. Apple AirPods Pro
  5. Apple AirPods 2019

Nejlépe hodnocená sluchátka Apple AirPods

NázevHodnoceníProč koupit tento model?
1.Apple AirPods Pro 2 (2022)
5 out of 5 stars (5 / 5) Aktuálně nejlepší AirPods 

Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, špunty, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.3, aktivní potlačení hluku (ANC), přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, certifikace IPX4, výdrž baterie až 30 h (6 h+24 h), bezkonkurenční recenze (5 z 5).

💡 Cena: od 7 290 Kč

Zjistit přesnou cenu
2.Apple AirPods 3. gen (2021)
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) 3. generace 

Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, pecky, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, Ambient sound, Hi-Res audio, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, certifikace IPX4, výdrž baterie až 30 h (6 h+24 h), skvělé recenze.

💡 Cena: od 4 990 Kč

Zjistit přesnou cenu
3.Apple AirPods Max
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Apple sluchátka přes hlavu 

Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, aktivní potlačení hluku (ANC), Hi-Res audio, hlasový asistent, prostorový zvuk 7.1, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, měnič 40 mm, výdrž baterie až 20 h, bezkonkurenční zvuk, ale příliš vysoká cena.

💡 Cena: od 14 990 Kč

Zjistit přesnou cenu
4.Apple AirPods Pro
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Starší generace PRO sluchátek (2021) 

Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, špunty, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, aktivní potlačení hluku (ANC), Ambient sound, Hi-Res audio, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, certifikace IPX4, výdrž baterie až 24 h (4,5 h+19,5 h), hodnocení zákazníků 4,5 z 5.

💡 Cena: od 5 790 Kč

Zjistit přesnou cenu
5.Apple AirPods 2019
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) Nejlevnější AirPods 

Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, pecky, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, Ambient sound, Hi-Res audio, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, výdrž baterie až 24 h (5 h+19 h). Výroba pochází již z roku 2019.

💡 Cena: od 3 780 Kč

Zjistit přesnou cenu

Co jsou Apple AirPods?

AirPods je označení bezdrátových sluchátek značky Apple, které využívají Bluetooth rozhraní pro přenos signálu. První „AirPody“ vstoupily na trh v roce 2016 – dnes však můžete vybírat z poměrně početné produktové rodiny zahrnující kromě základní řady i vyšší série PRO a MAX.

Základní řada a řada PRO se navíc mohou pochlubit i více generacemi sluchátek. Jak se v nich zorientovat a lépe si vybrat? Pojďme se na to podívat.

Sluchátka Apple AirPods

AirPods 1. generace

AirPody první generace představila značka Apple 7. září 2016 a nakupovat jste je mohli od prosince téhož roku. Pracovaly na vlastním značkovém čipu Apple W1, který byl de facto exkluzivním čipem (dále jej využily jen některá sluchátka značky Beats). Tento čip zajišťoval úspornou spotřebu baterie a optimalizoval Bluetooth připojení.

Sluchátka byla kompatibilní i s operačními systémy Android či Windows a dala se tedy použít s každým zařízením s Bluetooth. Avšak některé pokročilé funkce spolupracovaly pouze s OS od Apple. AirPody vážily 4 g (tedy 8 g obě pecky) plus 38gramové dobíjecí pouzdro.

Samotná sluchátka měla baterii s kapacitou 93 mWh na cca 5 hodin provozu. Z nabíjecího pouzdra bylo dobití možné za cca 1 hodinu a celková výdrž s využitím kapacity pouzdra 1,5 Wh dosahovala až 24 hodin. Výroba první generace AirPodů skončila v roce 2019, dnes je lze stále koupit, ale spíše sporadicky nebo jako zánovní zboží.

AirPods 2. generace

Druhá generace přišla s řadou vylepšení a aktualizací. Zajímavý je design pecky, který byl vyvinut na základě studia uší obrovského počtu lidí. AirPody sedí obvykle velmi dobře, ale poněkud volněji. To je komfortnější, na druhou stranu to může do jisté míry omezit zvukové kvality – zejména basovou složku.

AirPods 2. generace podporují hands-free hovory a taky využití hlasové asistence „Siri“, včetně diktování zpráv. Specifickou funkcí je detekce, zda se sluchátka nacházejí v uších. V opačném případě se automaticky vypnou a šetří baterii.

Využívají výkonnější procesor Apple H1 a Bluetooth 5. Připojení je rychlejší a spolehlivější. Výdrž baterie je podobná jako u předchozí generace, kolem 5 hodin nebo 24 hodin s dobíjením přes pouzdro. Je přitom možné přikoupit si i bezdrátové dobíjecí pouzdro pro nabíječky Qi.

AirPods 2. generace jsou stále v prodeji, přestože už do hry vstoupila i generace třetí. Stále jsou to však kvalitní a výkonná sluchátka a dnes je můžete pořídit za výhodnější ceny. Za úvahu tedy jistě stojí.

AirPods 3. generace

Teprve koncem loňského roku (2021) vstoupily do prodeje fungl nová sluchátka AirPods třetí generace. Tato sluchátka mají již výrazněji přepracovaný design s kratšími stopkami a vylepšeným dotykovým ovládáním.

V Applu si pohráli i s kvalitou zvuku, což je u sluchátek zásadní faktor. Přibyla podpora prostorového zvuku Spatial Audio a Dolby Atmos. Sluchátka mají adaptivní ekvalizér, kdy se zvuk přizpůsobuje prostředí pro dosažení maximální kvality.

Poněkud se zvýšila i kapacita. Tato sluchátka mají výdrž na cca 6 hodin přehrávání hudby. S pomocí dobíjecího pouzdra lze vytěžit celkovou výdrž až 30 hodin. Pouzdro podporuje nabíjení Qi, ale i speciální Apple rozhraní MagSafe. Došlo i ke zvýšení odolnosti. Třetí generace má krytí proti vodě IPx4. To stačí proti běžnému deštíku a potu. Zaplavat si s nimi však rozhodně nechoďte.

Obecně se dá říct, že Apple AirPods 3. generace se značně přiblížila modelové řadě AirPods PRO. Převzala od ní i některé funkce a vlastnosti (voděodolnost, prostorový zvuk,…). Tato nová generace má tedy potenciál oslovit i náročnější zájemce.

AirPods PRO – 1. a 2. generace

AirPods Pro vznikla coby vyšší modelová řada k základní sérii. Už v první generaci nabídla funkce jako filtrování okolního hluku, senzory tlaku detekující, zda jsou sluchátka v uších, voděodolnost a další výhody. První generace ostatně vznikla zároveň s 2. generací základní řady. AirPods PRO I využívají rovněž čip H1.

Stojí za to říct pár slov navíc o funkci aktivního potlačení hluku, která patří k nejoceňovanější výbavě těchto sluchátek. Vše se děje za pomoci mikrofonů, které vnější hluk detekují, analyzují a následně reproduktory vysílají odpovídající „protihluk“. Tento systém je možné i vypnout. Další možností je nastavení režimu „Transparency“, který vlastně naopak zvýší propustnost okolního zvuku – což může být rovněž mimořádně praktické.

Výdrž baterie je podobná jako u druhé generace základní řady, ale použití např. právě funkce potlačení hluku ji může o něco zkrátit. V druhé generaci řady PRO se však Apple postaral o navýšení výdrže baterie. Rovněž došlo k přechodu na výkonnější čip H2 a k výraznému zlepšení zvukové kvality i řadě dalších upgradů.

AirPods MAX

Tato série se od všech předchozích liší zásadním způsobem. Nejde totiž o sluchátka do uší, nýbrž o klasická sluchátka s hlavovým mostem a mušlemi přes uši. Společné je bezdrátové provedení s využitím Bluetooth 5 a vyskytují se zde i další shodné funkce a vlastnosti. Např. potlačení okolního hluku jako u verze PRO, možnost hlasových hovorů, využití Siri atd.

Hlavní devizou těchto sluchátek je ovšem zvuk. Zvuková kvalita je na zcela jiné úrovni už díky konstrukčnímu provedení s 40mm měniči. Zatímco klasické AirPods do uší jsou spíše doplňkem či příslušenstvím k mobilu, AirPods MAX jsou poctivá sluchátka vhodná i pro náročnější posluchače.

Jaké jsou výhody a nevýhody sluchátek AirPods?

Ačkoli je sluchátek AirPods více druhů, lze najít společné rysy a vyhodnotit jisté obecné výhody, ale i nedostatky.

Velkou výhodou je stylový design a fakt, že peckové modely velmi dobře sedí v uších. V porovnání s konkurencí patří k mimořádně pohodlným.

Další výhodou je skvělá komunikace s Apple zařízeními. Sluchátka jsou však kompatibilní i s jinými operačními systémy a přístroji. Na slušné úrovni je výdrž baterie a víc než dobrá je funkční výbava, zejména u 3. generace základní řady nebo u řady PRO a MAX. Výborně je zpracované i ovládání a celkově jde o propracovaná sluchátka, která je radost používat.

Mají však AirPods i nějaké mouchy? V první řadě je to poměrně vysoká cena ve srovnání s konkurencí (podívejte se na článek – nejlepší bezdrátová sluchátka a ceny porovnejte). Dá se navíc říct, že vzhledem k ceně je kvalita zvuku těchto sluchátek spíše střední než špičková. Přesto jde o velmi populární, stylovou a kvalitní volbu.

Jaké jsou nejlepší alternativy Apple AirPods?

Jaká sluchátka se dají považovat za nejlepší alternativu Apple AirPods? Podle zahraničních zdrojů to jsou aktuálně (pro rok 2022) především: Sony WF-1000XM4 (od 5 790 Kč) s bezkonkurenčním zvukem, dlouhou výdrží baterie a krásným designem. Dále OnePlus Buds Pro (od 3000 Kč) s téměř poloviční cenou oproti Airpods. Líbí se mi také Beats by Dr. Dre Fit Pro (od 5000 Kč), které skvěle fungují s produkty značky Apple a ještě je můžete používat pro sport. Z pohledu nižší ceny a dobré kvality mohu doporučit například Google Pixel Buds A-Series (od 2150 Kč).

Nejprodávanější sluchátka Apple AirPods na trhu

Nejprodávanější sluchátka Apple AirPods na trhu podle portálu Heureka.cz

Jste jablíčkář? Možná vás zaujmou i tyto články: