Recenze Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 (bezdrátová nabíječka)

Pokud si stejně jako moje partnerka pořídíte set telefonu a smart hodinek, budete po chvilce řešit, jak co nejsnadněji obě zařízení nabíjet. Pokud navíc na telefonu i hodinkách trávíte spoustu času, budete to muset řešit denně, nebo minimálně obden. Řešením, jak si práci usnadnit, je pořídit si bezdrátovou nabíječku pro obě zařízení, stejně jako jsme to udělali my. Jaká je naše zkušenost s modelem Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 po 2 měsíčním používání? Pojďme na recenzi!

Co je Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200?

Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 je bezdrátová nabíječka pro mobilní telefony, smart hodinky či bezdrátová sluchátka. Má dvě nabíjecí stanice a podporuje rychlonabíjení Fast Charging 2.0.

7 důvodů, proč bych si nabíječku Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 koupil znovu:

 • Líbí se mi. Má velmi elegantní zaoblený vzhled pro minimalisty a bude se hodit do každé modernější domácnosti. Osobně mám v černé barvě, ale lze ji pořídit i bílou.
 • Z jedné zásuvky (nemusíte připojovat nabíječky zvlášť na telefon a zvlášť na hodinky/sluchátka), nabijete hned dva přístroje najednou. V mém případě nabíjím současně mobilní telefon a hodinky Samsung Galaxy Watch.
 • Nabíjí to rychle. Větší nabíjecí podložka je Fast Charging 2.0 podporující rychlo nabíjení. To musí podporovat i váš telefon, Samsung Galaxy S10 se kterým nabíječku testuji tuto funkci má. Znamená to, že nabíjení je mnohem rychlejší. Z 12% baterie telefonu Galaxy S10 do úplného nabití za 1 hodinu a 25 minut.
 • Signalizace nabití. Diody, které informují o nabití. Jednoduše červeně svítí zařízení, které se ještě nabíjí a zeleně již nabité. Nemusíte tak neustále kontrolovat rozsvěcením telefon, zda už má nabitou baterii.
 • Je to přesné. Četl jsem před koupí různé recenze (hojně na Amazonu), kde si lidé nejčastěji stěžovali na to, že telefon nebo hodinky musí být na nabíječce přesně vycentrované a v přesném úhlu, než je zařízení začne nabíjet. Zařízení testuji od Vánoc 2019 a dosud se mi nestalo, že by při prvním položení nezačalo zařízení nabíjet. Mluvím o Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy Watch. Netuším, kde může být problém jiných uživatelů, ale s originálním krytem vše funguje jak má. Možná se problémy objevují u neoriginálních krytů. Upozorněn jsem byl na nefunkčnost například s krytem, který má magnet na držák mobilního telefonu do auta (to nemám osobně vyzkoušeno, ale raději na to upozorňuji).
 • Zvládá nabíjet zařízení různých značek. Nemusíte tak vlastnit nutně telefon Samsung s podporou bezdrátového nabíjení, ale v podstatě jakýkoliv telefon nebo zařízení, které podporuje bezdrátové nabíjení, by mělo bez problému fungovat.
 • Je bezpečná. Má přepěťovou a podpěťovou ochranu či regulaci teploty, což mají ty kvalitnější modely a nemusíte se tak bát nechat nabíječku fungovat 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Před několikadenní cestou pryč však přeci jen doporučuji nabíječku raději odpojit.
Nabíjet můžete telefon i hodinky současně

Nabíjet můžete telefon i hodinky současně

3 důvody, proč bych si nabíječku Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 znovu nekoupil:

 • Tělo je vyrobeno z plastu. Vypadá to skvěle, ale jakmile to vezmete do ruky, budete trochu zklamáni. Za téměř 1500 korun je tělo plastové, přinejmenším chválím alespoň pogumované části, kam vkládáte mobilní telefon a chytré hodinky, aby se zařízení neodřelo. Pogumované jsou také “nožičky”, aby se zařízení neklouzalo po stole.
 • Vyšší cena. Bezdrátové nabíječky se dnes dají pořídit za bezmála 300 korun. Cena od 1500 tak působí minimálně vysoko. Na druhou stranu musíte brát v úvahu, že kupujete vlastně dvě nabíjecí jednotky (rychlo + klasickou). Ceny takových nabíječek pak rostou a vezmu-li v úvahu fakt, že Samsung je zárukou kvality, asi bych i tu cenu nakonec překousnul.
 • Občas je slyšet chlazení. Neumím si dost dobře představit mít nabíječku například na nočním stolku vedle hlavy. Občas je totiž slyšet chlazení v podobě malého větráčku na spodní straně nabíječky. Zvuk je velmi slabý, patrně jej během ruchu dne neuslyšíte, ale při absolutním tichu večer u hlavy to může být rušivý element. Jakmile jsem nabíječku vzdálil na cca 2 metry od postele, není po zvuku větráčku žádná stopa.
balení Samsung DUO PAD

balení Samsung DUO PAD

Parametry a specifikace

 • Celkový výkon: 15 W
 • Celkový nabíjecí proud: 3 A
 • Vlastnosti: Přepětová ochrana, Podpěťová ochrana, Regulace teploty, Rychlonabíjení
 • Typ rychlonabíjení: Fast Charge 2.0
 • Počet výstupů pro nabíjení : 2
 • Barva: Bílá a černá

Kde koupit?

Aktuálně doporučuji bezdrátovou nabíječku koupit v eshopu Alza.cz. V nabídce ji má také CZC.cz nebo Datart.cz. Ceny jsou velmi podobné a tak záleží pouze na tom, kterému eshopu dáte přednost.

Alternativy

Jestliže vás zaujala bezdrátová nabíječka Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 patrně chcete nabíjet minimálně dvě zařízení (ať už sluchátka, hodinky nebo telefon) a tudíž požadujete alespoň dvě nabíjecí jednotky. Jaké jsou možnosti?

 • Epico Ultraslim Dual Wireless charger + 18W Fast charger – podporuje nabíjení dvou zařízení zároveň, má ultratenký design a hliníkové tělo se sklolaminátovým povrchem, Qi standard s podporou 5W, 7,5W, 10W, 15W a informační LED diody. Cenově vychází velmi podobně jako Samsung.
 • AlzaPower WF430 Wireless Dual Charger – zajímavou alternativou může být i tahle bezdrátová nabíječka od Alzy s 2x Smart Charge 5W, 7.5W, 10W a 15W, nabíjí jak Iphone tak Samsung telefony má indikační LEDky a různé bezpečnostními prvky. Cenově zase velmi podobně jako Samsung nabíječka z recenze.

Závěrečné hodnocení

Recenze Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200

Shrnutí recenze

Samsung Dual Wireless Charging Pad EP-P5200 je velmi pěkná a v mém případě skvěle fungující bezdrátová nabíječka se dvěma nabíjecími jednotkami na dvě zařízení současně. Pokud oželíte fakt, že cena je více jak 1500 korun, budete spokojeni stejně jako já.

Overall
88%
88%
 • Vzhled a zpracování: - 85%
  85%
 • Funkčnost: - 90%
  90%
 • Rychlost nabíjení - 90%
  90%

Výhody

 • Rychlé a bezproblémové nabíjení
 • Bezpečnost

Nevýhody

 • Vyšší cena

Autorem této recenze je: Lukáš