Recenze 7 nejlepších chladicích podložek pod notebook

Chladící podložka Dáváte svému notebooku občas zabrat a cítíte, že integrovaný ventilátor nestíhá a počítač se přehřívá? Dlouhodobě vysoké provozní teploty mohou mít velmi negativní vliv zejména na grafickou kartu, ale i na procesor a další hardwarové komponenty. Rizikové je především hraní náročných her, práce s grafikou a jiné činnosti vyžadující vysoký výkon.

Významné jsou ale taky vnější faktory, jako je vysoká okolní teplota nebo špatné umístění notebooku tak, že pod ním nemůže cirkulovat vzduch. Jak ale snížit teplotu zařízení tak, aby netrpělo? Jednou z možností je zříci se náročných aplikací, což je ale poněkud pochybné řešení, má-li notebook sloužit svému účelu – tedy práci a zábavě. Další možností je pořízení speciální chladicí podložky. Sortiment těchto pomůcek je široký, a tak jsme pro vás připravili výběr sedmi nejlepších chladicích podložek pod notebook, které jsou aktuálně k dostání.

Podložky mohou být plastové i kovové, s aktivní ventilací nebo jen pasivní, které optimalizují přirozené proudění vzduchu. Obrovská pestrost panuje i co se týče designových řešení, velikostí nebo speciálních vlastností či funkcí (LED osvětlení, USB port, regulace otáček, možnost náklonu, nebo dokonce displej apod.). Do naší recenze chladicích podložek jsme se snažili zařadit rozmanité modely v různých cenových kategoriích.

V testu jsme se zaměřili na nejdůležitější parametry těchto výrobků (celková velikost, rozměry a počet ventilátorů, otáčky a průtok vzduchu nebo např. hlučnost a podobně) i na kvalitu zpracování a další faktory v poměru k ceně. Možná mezi testovanými modely najdete právě tu podložku, kterou potřebujete.

Nejlepší chladící podložky pod notebook na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Hama 53065
5 out of 5 stars (5 / 5)399 KčČíst recenze
2.Zalman ZM-NC3
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)319 KčČíst recenze
3.Cooler Master NotePal U3 PLUS
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)899 KčČíst recenze
4.Trust Azul Laptop Cooling
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)749 KčČíst recenze
5.C-Tech Zefyros GCP

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)499 KčČíst recenze
6.Zalman ZM-NC2
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)329 KčČíst recenze
7.Yenkee YSN 120
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)379 KčČíst recenze

1. Hama 53065 – nejlepší pro většinu lidí

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Hama chladicí stojan pro notebook 53065  Hama je německá společnost, v jejímž repertoáru najdete širokou škálu elektronických zařízení i dalšího příslušenství spojeného s fotografováním, videem, počítači a podobně. Tento výrobce patří k oblíbeným a velmi známým a představuje určitou záruku kvality. Recenzovaná chladicí podložka s označením 53065 dělá této značce rozhodně čest. Za více než příznivou cenu totiž získáte víceúčelovou pomůcku, která vás kvalitou ani výkonem nezklame. Pro optimální poměr ceny a parametrů si v našem testu vysloužila první místo.

Tato chladicí podložka je určena pro notebooky o uhlopříčce 13,3 až 15,6 palců (přepočteno na cm 34-40), což znamená, že je vhodná pro menší i středně velké přístroje a vždy dokáže zajistit správné pracovní podmínky a zamezit nepřiměřenému zvyšování vnitřní teploty v důsledku vysoké okolní teploty nebo hardwarové zátěže.

Aktivní chlazení je zajišťováno dvěma ventilátory, u kterých oceníte dostatečný výkon, ale i velmi tichý chod – s hlučností pouze okolo 23 dB. Zapnutá podložka tedy nebude nikoho rušit ani v nočních hodinách. Větráčky dokážou účinně srazit teplotu počítače, což povede nejen k ochraně komponent a zachování jejich životnosti, ale taky ke zvýšení výkonu.

Podložka může navíc díky nožičkám sloužit i jako stojánek, který vám umožní nastavit si optimální sklon notebooku pro práci. Pokud svůj notebook často vytěžujete náročnou prací nebo hraním her anebo jej používáte v prostředí s vysokými teplotami a nedostatečnou cirkulací vzduchu, drobná investice do této podložky se vám rozhodně vrátí.

Co potěší

 • Cenově dostupné řešení
 • Výhodný poměr ceny a kvality
 • Tichy chod
 • Ventilátor i stojánek
 • Lehké plastové provedení
 • Modré podsvícení

Co zamrzí

 • Podsvícení nelze vypnout
Zjistit přesnou cenu od 399 Kč

2. Zalman ZM-NC3 – nejprodávanější, skvělá cena

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Zalman ZM-NC3  Zalman ZM-NC3 je produkt známého jihokorejského výrobce počítačových doplňků a chladicích prvků. Tento model v naší recenzi chladicích podložek pod notebook obsadil druhé místo, ale za prvním zaostává jen o nepatrný ždibec. A to snad jen tím, že jej nelze využít zároveň jako nastavitelný podstavec.

Zalman ZM-NC3 patří nicméně mezi nejoblíbenější výrobky ve své kategorii a může nabídnout velmi dobré vlastnosti a především vysokou účinnost při aktivním chlazení. U této podložky potěší i značná univerzálnost. Je totiž použitelná stejně tak pro drobné notebooky a netbooky od 12 palců úhlopříčky, jak pro rozměrnější 17palcová zařízení.

Na vynikající úrovni je i provozní hluk, který se drží u pouhých 20 dB, takže vás chlazení nebude rušit při práci ani při sledování filmu. Zalman ZM-NC3 je opatřen jedním ventilátorem o průměru 20 cm a propracovanou mřížkou, která zajistí maximálně efektivní proudění vzduchu. Ventilátor přitom dokáže vyvinout až 575 otáček za minutu.

Design této podložky je velmi elegantní, vyrobená je z kombinace plastu a kovu a očekávat můžete dlouhou a spolehlivou funkci a životnost. Nedostatků je u tohoto příslušenství jen minimum, přesto se najdou. Je to například chybějící vypínač (je nutné vytáhnout USB napájecí kabel) nebo nepřítomnost regulátoru otáček (v dané ceně je to ale pochopitelné). Celkově jde přesto o velmi dobře zpracovaný, účinný a přitom levný produkt.

Co potěší

 • Vkusný design
 • Účinné chlazení
 • Velmi nízká hlučnost
 • Kvalitní zpracování
 • Velmi nízká cena
 • Jedna z nejprodávanějších chladicích podložek pod notebook

Co zamrzí

 • Chybí tlačítko pro vypnutí
 • Bez regulace otáček
 • Není polohovatelný
Přejít do obchodu od 319 Kč

3. Cooler Master NotePal U3 PLUS – nejlepší se třemi větráky

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Cooler Master NotePal U3 PLUS  S třetím místem testu a výrobkem známé čínské společnosti Cooler Master poněkud stoupla cena. Větší investici ale poznáte v kvalitním zpracování, které kombinuje hliník a plast. Tato podložka je velmi odolná a spolehlivá a je možné ji využít i pro poměrně značně rozměrné notebooky o úhlopříčce 19 palců, stejně dobře ale obstará i středně velké 15palcové notebooky.

Tato chladicí podložka je vybavena hned třemi 80mm ventilátory, jejichž výkon je opravdu velmi dobrý. Rychlost otáček je totiž 950-1800 za minutu. Hlučnost se přitom drží na vynikající úrovni – okolo 21 až 23 dB. Průtok vzduchu větráků je 15,42 CFM. Mřížka a hliníkové tělo navíc zajistí nejvyšší efektivitu chlazení v jakémkoli prostředí.

Podložka Cooler Master NotePal U3 PLUS sice příliš nezaujme atraktivním designem – ten je spíš jednoduchý a účelový – ale o to více potěší funkčností, a dokonce kvalitní ergonomii. Sklon podložky je totiž nastaven do optimální polohy pro práci, aby vás například při psaní (nebo i při hraní her) nebolela záda nebo za krkem.

Ačkoli je tato chladicí podložka velmi účinná a kvalitně zpracovaná, má i určité nevýhody. Například je to nepraktičnost při přenášení. Viníkem je nejen váha, ale také samostatnost větráků. Některé notebooky taky mohou z podložky sjíždět a při maximálním výkonu ventilace může být hluk větráků už poněkud vyšší.

Co potěší

 • Tři ventilátory s vysokými otáčkami
 • Ergonomické provedení
 • Regulace výkonu
 • Odolné zpracování

Co zamrzí

 • Méně pohodlné přenášení
 • Sjíždění notebooku
 • Při nejvyšším výkonu hlučnější
 • Vyšší cena
Přejít do obchodu od 899 Kč

4. Trust Azul Laptop Cooling Stand with dual fans

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Trust Azul Laptop Cooling Stand with dual fans  Nizozemská značka Trust je velmi oblíbeným a světově významným výrobcem herního a počítačového příslušenství. V repertoáru této společnosti nechybí ani chladicí podložky a mezi ty nejzajímavější patří model Azul, který nabízí dobrý výkon a dokáže váš notebook ochránit před nebezpečně vysokými teplotami, které by mohly poškodit citlivé komponenty.

Trust Azul Laptop Cooling Stand je opatřen dvěma ventilátory. Celkový rozměr podložky je 360 x 280 mm, a je proto použitelná pro notebooky až do úhlopříčky 17,3 palců. Podložka disponuje navíc efektním modrým osvětlením a napájená je pomocí rozhraní USB přímo z počítače.

Zařízení je vyrobeno z kombinace plastu a kovu. Horní kovová mřížka zajistí dostatečnou cirkulaci vzduchu po celé spodní ploše notebooku. Výhodou tohoto modelu je i nastavený sklon pro pohodlnější psaní.

Podložka pod notebook Trust Azul Laptop Cooling Stand nabízí sice solidní výkon, ale za danou cenu nepřináší nic moc navíc. Taky hlučnost je poněkud vyšší a dosahuje hodnoty až okolo 30 dB.

Co potěší

 • Dva výkonné ventilátory
 • Podsvícení

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Nezajímavý design
 • Vyšší hlučnost
Přejít do obchodu od 749 Kč

5. C-Tech Zefyros GCP – nejlepší pro herní notebook

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze C-Tech Zefyros GCP  Značka C-Tech se zaměřuje především na kvalitní a velmi stylové herní příslušenství. Tomu odpovídá i atraktivní design chladicí podložky Zefyros, který rozhodně nelze nazvat tuctovým nebo nenápadným. Tato podložka je navíc opatřena výrazným osvětlením a můžete si i vybrat z více barevných variant.

Ačkoli je vzhled podložky C-Tech Zefyros GCP opravdu stylový a propracovaný, není to faktor, který by nás u chladicího prvku zajímal nejvíc. Pojďme se tedy podívat na zoubek výkonu. Zefyros je opatřen hned čtyřmi 140mm ventilátory. Jejich maximální otáčky jsou ale spíše průměrné (max. 900 za minutu). Výhodou je ale rozhodně možnost plynulé regulace rychlosti.

Tato chladicí podložka je určena pro notebooky do velikosti 17,3 palců a bohužel je vyrobena převážně z plastu. Opatřena je dvěma USB porty a příznivou zprávou je i přítomnost stojánku pro lepší ergonomii práce, psaní apod. Celkově vzato sází tato podložka především na design a za dostačující lze považovat i výkon, kvalita zpracování ale zaostává.

Co potěší

 • Velmi stylový design
 • 4 ventilátory
 • Podsvícení

Co zamrzí

 • Nižší výkon ventilátorů
 • Plastové provedení
Přejít do obchodu od 499 Kč

6. Zalman ZM-NC2 – nejlepší pro přenášení

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Zalman ZM-NC2  V testu chladicích podložek pod notebook jsme se s jedním modelem značky Zalman již vypořádali. Na předposlední příčku se ale dostal ještě jeden – a to ZM-NC2, který je v průměru o kapánek dražší než dříve recenzovaný ZM-NC3. A co nabízí?

Tato chladicí podložka je vhodná pro středně velké notebooky do velikosti 16 palců. Stejně jako model NC3 je i tento opatřen jedním ventilátorem. Ten je však výrazně menší – měří pouze 140 mm. Menší plocha bude mít samozřejmě vliv na kvalitu chlazení a nevyváží ji ani o něco vyšší otáčky (až 800 za minutu).

Taky design tohoto modelu za svým kolegou mírně pokulhává a je poněkud fádnější. Výhodou je na druhou stranu poměrně velmi nízká hlučnost a malá hmotnost, která zaručuje pohodlné přenášení. Podložka má náklon pro pohodlnější psaní a práci na počítači a disponuje i protiskluzovou zarážkou, na kterou někteří výrobci bohužel zapomínají.

Zalman ZM-NC2 je vyroben z kovu a plastu a patří mezi velmi spolehlivé modely s dlouhou životností. Pokud hledáte kvalitní podložku za velmi nízkou cenu, může pro vás být právě tento model výhodným řešením.

Co potěší

 • Kvalitní zpracování
 • Nízká hmotnost
 • Tichý chod

Co zamrzí

 • Pouze jeden 140mm ventilátor
Přejít do obchodu od 329 Kč

7. Yenkee YSN 120

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Yenkee YSN 120  Dostáváme se k poslednímu místu – to jsme obsadili podložkou značky Yenkee s označením YSN 120. Tato podložka patří mezi cenově dostupnější modely, přestože na první pohled zaujme poměrně atraktivním designem. Ten podtrhuje efektní modré LED podsvícení, které dává vyniknout dvěma integrovaným ventilátorům.

Tato podložka o rozměrech 380x260x24mm může zajistit aktivní chlazení pro notebooky o úhlopříčce až 17 palců. Design je ergonomický, umožňuje náklon pro práci a psaní a plocha je opatřena i zarážkami proti sklouzávání notebooku.

Ventilátory jsou zde, jak již bylo řečeno, dva. Jejich průměr je 140 mm a zvládají až 1000 otáček za minutu. Velkou výhodou je přítomnost dvou USB portů, z nichž jeden slouží pro napájení podložky a jeden lze využít i např. pro dobíjení mobilního telefonu nebo jiné účely. Podložka je vyrobena z kombinace plastu a kovu.

Ačkoli je model Yenkee YSN 120 velmi dobře vybaven, pokulhává kvalita zpracování a jeho spolehlivost, což je poměrně vážný nedostatek. Nevýhodou je taky fakt, že LED osvětlení není možné samostatně vypnout (a přitom svítí poměrně silně) a celá podložka trochu vibruje, což může být nepříjemné. Pokud však přejdete tyto nedostatky, získáte za velmi výhodnou cenu podložku, která se mnohými parametry a možnostmi vyrovná produktům i výrazně dražším.

Co potěší

 • Dva výkonné 140mm ventilátory
 • Efektní a výrazné podsvícení
 • Dva USB porty
 • Nastavení pracovního sklonu

Co zamrzí

 • Nižší kvalita zpracování a spolehlivost
 • Osvětlení nejde vypnout
 • Podložka může mírně vibrovat
Přejít do obchodu od 379 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové chladící podložky pod notebook. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní chladící podložky.