Nejlepší Garmin hodinky podle testů a recenzí

Nejlepší Garmin hodinky Hodinky, které umí ukazovat jen čas, jsou pasé. Chytré a sportovní hodinky se naproti tomu stávají běžnou součástí našich životů podobně jako mobilní telefony. Zvykli jsme si, že nám měří tep, sledují nás při spánku, posílají upozornění, navigují pomocí GPS nebo páchají jiné dobré skutky. Pokud teprve uvažujete o pořízení prvních chytrých hodinek – nebo chcete ty staré vyměnit za lepší model – čeká vás těžký úkol. Vybrat si ty správné. Pro začátek však můžete výběr zúžit třeba jen na jednu konkrétní značku. A značka Garmin představuje jistojistě skvělou volbu. Jde o osvědčeného a oblíbeného výrobce, který patří mezi lídry v dané kategorii. Ale i sortiment Garmin je víc než rozsáhlý a volba optimálního modelu nebude snadná. V dnešním článku se tedy zaměříme na to, jak vybrat nejlepší Garmin hodinky.

Představíme vám všechny zásadní řady chytrých a sportovních hodinek této značky. Prozradíme vám však i obecnější výhody či nevýhody a informace o této značce. Díky tomu si budete schopní udělat lepší představu o tom, jaké hodinky Garmin pro vás budou nejvhodnější. Anebo zda raději rovnou nehledat takříkajíc o dům dál.

Jaké jsou tedy nejlepší hodinky značky Garmin na trhu

  1. Garmin fenix 7 PRO Solar
  2. Garmin Venu 2
  3. Garmin Forerunner 955 – nejlepší na běhání
  4. Garmin Forerunner 255 – nejlepší na běhání v poměru cena / výkon
  5. Garmin vívomove Sport – nejlepší pro většinu lidí
  6. Garmin vívoactive 4S

Nejlépe hodnocené Garmin hodinky

NázevHodnoceníProč koupit tento model?
1.Garmin fenix 7 PRO Solar
5 out of 5 stars (5 / 5) Náš vítěz, to nejlepší od Garmin 

✔️ pro sport, do práce i společnosti
✔️ výdrž až 22 dní v režimu chytrých hodinek
✔️ duální ovládání tlačítky i dotykovým displejem
✔️ vysoká odolnost a velký 1,3″ dotykový displej
💡 Cena: od 19 450 Kč

Zjistit přesnou cenu
2.Garmin Venu 2
5 out of 5 stars (5 / 5) Cena / výkon 

✔️ skvěle hodnocené hodinky (97%)
✔️ vynikající AMOLED displej
✔️ skvělý pro fitness aktivity a monitoring zdraví
✔️ výdrž až 11 dní v režimu chytrých hodinek
💡 Cena: od 7 500 Kč

Zjistit přesnou cenu
3.Garmin Forerunner 955 Solar
5 out of 5 stars (5 / 5) Nejlepší Garmin pro běžce 

✔️ prémiové hodinky na běhání
✔️ vynikající přesnost měření i GPS
✔️ nízká hmotnost (jen 52 g)
✔️ výdrž až 15 dní v režimu chytrých hodinek
💡 Cena: od 17 000 Kč

Zjistit přesnou cenu
4.Garmin Forerunner 255
5 out of 5 stars (5 / 5) Cena / výkon na běhání 

✔️ pokud máte omezený budget pro sportovní hodinky
✔️ přesné GPS
✔️ skvělé módy pro atlety a sportovce
✔️ také s variantou "music"
✔️ výdrž až 14 dní v režimu chytrých hodinek
💡 Cena: od 8 300 Kč

Zjistit přesnou cenu
5.Garmin vívomove Sport
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Nejlepší pro většinu lidí 

✔️ stylové chytré hodinky s řadou užitečných funkcí
✔️ funkce pro sport i běžné denní nošení
✔️ barevný dotykový OLED displej
✔️ funkce pro ženy (menstruace, těhotenství)
✔️ výdrž až 5 dní v režimu chytrých hodinek
💡 Cena: od 4 490 Kč

Zjistit přesnou cenu
6.Garmin vívoactive 4S
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Nejprodávanější 

✔️ vynikající recenze od uživatelů
✔️ široké množství aktivit i měřených údajů
✔️ elegantní vzhled i pro denní nošení
✔️ dobře viditelný displej i bez podsvětlení
✔️ skvělá výdrž baterie (5-7 dní)
💡 Cena: od 5 790 Kč

Zjistit přesnou cenu

O značce Garmin

Garmin logoZnačka Garmin vznikla již v roce 1989, její název vychází ze jmen zakladatelů Gary Burrella a Min Kaa. Zpočátku se podnik zaměřil na GPS navigační pomůcky pro civilní použití. GPS bylo do té doby výsadou vojenské sféry. Značce Garmin proto v mnohem vděčíme za rozšíření této technologie pro běžný život.

V současnosti se značka i nadále věnuje nejrůznějším navigačním pomůckám. Zásadní součást sortimentu – či spíše pilíř existence značky – však tvoří chytré a sportovní hodinky vynikající kvality. Garmin působí ve 34 zemích a má na 19 000 zaměstnanců a spolupracovníků.

V čem vynikají hodinky Garmin?

Hodinky Garmin nabízejí špičkovou kvalitu, ale přitom si můžete vybrat z obrovského sortimentu, který zahrnuje modely napříč širokým cenovým spektrem. Mezi nejlevnější patří v současnosti hodinky Garmin Vívofit jr. 3, které pořídíte už od cca 1600 Kč. Naopak za hodinky jako Garmin MARQ Driver či Captain nebo Golfer zaplatíte i 50 tisíc Kč.

Hodinky Garmin jsou nabité množstvím užitečných, nejen sportovních, funkcí, které navíc dosahují vynikající úrovně. Garmin hodinky ocení sportovci a aktivní lidé nebo profesionálové v různých náročných profesích (námořní kapitáni, řidiči, profi sportovci, piloti, vojáci atd.). Jde obecně o hodinky spíše pro náročnější zájemce.

Garmin vs. Apple Watch

Ačkoli jde o velmi různé „světy“, nezřídka jsou hodinky Garmin poměřovány s ikonickými Apple Watch. Jaký je v nich rozdíl?

Aniž bychom zabíhali do detailů či srovnání konkrétních modelů, obecně lze říct, že hodinky Apple Watch jsou spíše civilnější pomůcka pro milovníky Apple zařízení. Fungují skvěle jako doplněk iPhonů. Garmin cílí spíše na sportovce a aktivní lidi, kteří hledají vysoce kvalitního „asistenta“ pro své činnosti.

Některé funkce hodinek Garmin

Co dokážou hodinky Garmin? Je toho víc než dost. Mezi dnes už vcelku běžné funkce patří snímač srdečního tepu, krokoměr, akcelerometr analyzující pohyb a jeho rychlost, gyroskop nebo samozřejmě GPS (nebo GLONASS, GALILEO) navigace. Setkat se můžete i s barometrem nebo výškoměrem.

Tréninkové funkce

Na jednotlivých základních funkcích a senzorech pak mohou být založeny různé pokročilé funkce. Například analýza zón srdečního tepu, sledování intenzivní aktivity, úrovně stresu, analýza laktátového prahu či kyslíkového maxima (VO2 max) či limitní hodnoty výkonu (FTP) ve wattech.

Hodinky dokážou taky sledovat efekt a dopad ukončeného tréninku, vytvářet statistiky tréninkové zátěže a intenzity, hodnotit výkon či dynamiku některých aktivit, odhadovat potřebný čas na regeneraci, sledovat spánek a jeho kvalitu, frekvenci dýchání, okysličení krve (PulseOX) a tak dále. Zajímavou funkcí je i Body Battery – ta sleduje stav vašeho organismu a jeho kapacit a připravenosti podobně jako by šlo o stav baterie v mobilu.

Další funkce

Hodinky mohou skrývat i velké množství dalších funkcí. Například kompas, kalendář, lunární fáze, tachymetr, Wi-Fi, multimédia, teploměr a může toho být mnohem více.

Samozřejmě zdaleka ne všechny hodinky Garmin zahrnují veškerou zmíněnou funkční výbavu. Některé zas mohou nabízet jiné nebo velmi specifické funkce. Možnosti chytrých hodinek Garmin jsou však obecně obrovské a kvalita i přesnost funkcí velmi vysoká až vynikající.

Hodinky Garmin podle sportovních aktivit a použití

Garmin nabízí obrovský sortiment hodinek a mnohé z nich jsou specializované nebo přizpůsobené pro určité druhy aktivit a sportů.

Největší výběr mají běžci. Pokud patříte do této kategorie, zajisté nešlápnete vedle s jakýmkoli modelem řady Forerunner. Ale vynikající služby vám nabídnou i prakticky jakékoli jiné hodinky Garmin.

Skvělý je rovněž výběr multisportovních čili univerzálních hodinek. Opět sem patří zejména modely řady Forerunner, ale i Fenix, Venu a další.

Plavci a milovníci vodních sportů pak mohou sáhnout např. po modelech Quatix. Potápěčům by zas měly skvěle vyhovovat modely z řad Tactix či Descent. Námořní kapitáni, jachtaři a další mistři vodních ploch mohou sáhnout opět po modelech Quatix. Ti nároční pak třeba po hodinkách MARQ Captain.

I golfistům bude ze sortimentu Garmin přecházet zrak. Vyhovovat jim bude většina modelů, ale pro ty zvlášť náročné je tu opět i speciální model MARQ Golfer.

Vojáci, průzkumníci a lovci budou jistě nadšeni z hodinek řady Tactix. Skvělé možnosti u Garmin najdou i letci, turisté, atleti a další sportovci.

Řady hodinek Garmin

Jaké řady hodinek značka Garmin nabízí a jaké jsou vlastnosti a přednosti jednotlivých sérií? Pojďme se na to podívat.

Garmin Vívo

Jde o řady Vívoactive a Vívomove. Vívomove jsou hodinky převážně z dostupnější relace, patří k nejlevnějším modelům značky. Sázejí na tradiční vzhled a styl klasických hodinek. Vypadají tedy velmi civilně, ale nabídnou i sportovní a další funkce. Například monitoring dechu, hydratace, stresu, Body Battery, Pulse OX, tep, sledování spánku, GPS a další.

Garmin Vívoactive jsou především multisportovní, univerzální hodinky – v rámci značky se pohybují ve střední cenové relaci. Pořídíte je nejčastěji mezi 5-10 tisíci Kč. Nabídnou širokou paletu funkcí pro nejrůznější sporty a aktivity.

Nabídka hodinek řady Vívoactive

Garmin Forerunner

Jasná volba především pro běžce. Avšak hodinky jsou vesměs koncipovány poměrně univerzálně, takže po nich mohou bez obav sáhnout i jiní sportovci. Výhodou je velký výběr modelů a skvělé funkční vybavení. Cena je střední až vyšší. Hodinky jsou skvěle řemeslně zpracované, odolné – ocení je i náročnější zájemci.

Tip: Podívejte se na nejlepší chytré hodinky na běhání zde

Garmin Venu

Řada hodinek vesměs s civilnějším designem určená pro sledování zdraví (tep, dýchání, spánek, stres, hydratace,…) s GPS navigací, notifikacemi atd. Jde o skvělé hodinky pro nejrůznější běžné, ale i sportovní použití. Skvělé spojení designu a funkčnosti. Různé cenové relace.

Nabídka hodinek řady Venu

Garmin Quatix

Hodinky Garmin série Quatix jsou vynikající volbou pro jachtaře a námořníky všeho druhu, ale i pro milovníky vodních sportů obecně. Hodinky lze propojit s různými námořními systémy a přístroji, nabízejí funkce jako autopilot, různé výstražné funkce (příliv, odpor kotvy,…) a bezpočet dalších možností, které při plavbě využijete.

Garmin Instinct

Série převážně středně drahých hodinek, které se skvěle uplatní na zápěstí turistů, běžců, atletů, plavců, ale i vojáků a tak dále. Jde obecně o vhodné outdoorové či univerzální sportovní hodinky. Jsou vodotěsné, mají vysokou výdrž baterie. Nechybí kompas, barometr, navigace atd.

Nabídka hodinek řady Instinct

Garmin Fenix

Multisportovní a taky extra nadupané hodinky pro velmi náročné zájemce. Jde o dražší až drahé modely. Špičková odolnost, vybavení i výdrž (až 3 týdny), mapy, navigace, sportovní funkce atd. Zkrátka to nejlepší ze značky Garmin v jednom.

Nabídka hodinek řady Fenix

Garmin Tactix

Hodinky zaměřené na „taktické“ použití. Hodí se de facto pro jakékoli náročnější outdoor aktivity, k vojenskému, loveckému, mysliveckému i dalšímu použití. Hodinky nabídnou extrémní odolnost, vysokou výdrž a množství skvělých funkcí. Jde o drahé až velmi drahé hodinky.

Nabídka hodinek řady Tactix

Garmin MARQ

Špička nabídky Garmin. Jde o nejdražší řadu. Některé hodinky stojí i 50 tisíc Kč nebo více. V této sérii nabízí Garmin i specializované modely jako MARQ Driver, MARQ Aviator, MARQ Athlete, MARQ Golfer či MARQ Captain. Všechny modely jsou nicméně vybaveny naprosto perfektně, jde o luxusní a neuvěřitelně propracované hodinky. Zajisté jedny z nejlepších (neřku-li nejlepší), které jsou vůbec k dostání v kategorii sportovních a chytrých hodinek.

Nejprodávanější Garmin hodinky na trhu

Nejprodávanější hodinky značky Garmin na trhu podle portálu Heureka.cz

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nových hodinek značky Garmin. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších Garmin chytrých hodinek na trhu.