Recenze 7+ nejlepších navigací do auta

Navigace do auta MIO Spirit 5400 V pohádce O perníkové chaloupce děti, které se ztratily v lese, použily pro úspěšný návrat domů více prostředků. Jeníček nejprve házel na zem lesklé křemínky, které mu v měsíčním světle ukazovaly cestu domů. Jenže když mu kamínky došly, vsadil Jenda neprozřetelně na turistické ukazatele ryze organického původu (čili drobečky chleba).

A jak se dalo čekat, splakal nad výdělkem. Protože kousky chleba vyzobali hladoví ptáci nebo jiná lesní havěť. Z toho plyne jasné ponaučení: až se někdy někde ztratíte, přestaňte panikařit a neplýtvejte zbytečně jídlem. Místo toho se spolehněte na některý z výrobků, které vám přináší naše recenze nejlepších navigací do auta.

Navigace pro automobily jsou již docela dlouhou řadu let nepostradatelnou součástí života některých z nás. Je zarážející, že ne všichni řidiči a posádky jejich vozů tak málo důvěřují starým (a přitom osvědčeným) pomocníkům jako jsou buzola, kompas, mapa, hvězdná obloha, lišejníky na stromech, sklon mraveniště, oltář směřující k východu či jiné objekty běžně se vyskytující v nepředvídatelném silničním provozu.

Ale dost legrace, raději si řekněme, jak se správně zorientovat. Ano, jak se zorientovat v pestré nabídce těch nejlepších navigací, abychom skončili své cesty pěkně v pohodlí domova, a ne někde v Orientu.

A nyní už vám v našem testu špičkových navigací představujeme prvního šampióna:

Nejlepší navigace do auta na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Garmin nüvi 2789T Lifetime
5 out of 5 stars (5 / 5)7 690 KčČíst recenze
2.Garmin DriveSmart 70T Lifetime Europe45
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)8 290 KčČíst recenze
3.TomTom Start 25 Regional Lifetime
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)3 299 KčČíst recenze
4.TomTom GO 5000 Europe Lifetime
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)5 490 KčČíst recenze
5.TomTom START 62 Europe Lifetime
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)4 590 KčČíst recenze
6.TomTom GO 6200

4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)11 390 KčČíst recenze
7.Mio Spirit 5400 Lifetime Europe
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)2 790 KčČíst recenze

1. Garmin nüvi 2789T Lifetime – nejlepší navigace do auta podle nás

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Garmin nüvi 2789T Lifetime  Společnost GARMIN International Inc. je světovým lídrem ve výrobě automobilových, outdoorových, námořních, leteckých, sportovních a dalších specifických navigací. Není tedy divu, že v naší recenzi kvalitních navigací bude mít opravdu početné zastoupení.

Mezi hlavní trumfy modelu Garmin nüvi 2789T Lifetime můžeme zařadit velký 7″ displej, s multidotykovou technologií, s rozlišením 800 x 480, s 3D zobrazením a s výbornou čitelností.

V jeho prospěch dále hovoří snadné ovládání a detailní mapy 45 evropských zemí, to vše s bezplatnou doživotní aktualizací. Potěší také nainstalovaná databáze zájmových bodů Foursquare. Garmin nüvi 2789T Lifetime umožňuje propojení s mobilním telefonem přes Bluetooth, rozšiřitelnost paměťové karty a hlasové ovládání.

Co potěší

 • Garmin Real DirectionsTM – technologie pro poskytování jasných navigačních instrukcí
 • navigaci lze použít jako hlasitou hands-free sadu uvnitř vozu
 • zabudovaný asistent jízdních pruhů

Co zamrzí

 • slabá výdrž baterie (1 hodina bez zapojení do adaptéru)
 • pomalejší překreslování map při přibližování (zoomu)
Přejít do obchodu od 7 690 Kč

2. Garmin DriveSmart 70T Lifetime Europe45

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Garmin DriveSmart 70T Lifetime Europe45  Další výkonný zástupce firmy GARMIN se pyšní jasným dotykovým displejem s rozlišením 800 x 480 bodů (WVGA) a s úhlopříčkou 7“.

Výhodou Garmin DriveSmart 70T Lifetime Europe45 je duální orientace neboli automatické překreslování mapy při otočení přístroje na výšku nebo na šířku. Mezi jeho silné stránky patří intuitivní ovládání, mapy 45 zemí Evropy s doživotní aktualizací pomocí aplikace CityNavigator Europe, systém RDS-TMC pro poskytování dopravních informací a vysoce citlivý přijímač GPS. Samozřejmostí je bezdrátový Bluetooth; nezkrotné rychlíky také potěší upozornění na měření rychlosti.

Dalším důvodem, proč si tento vyspělý kousek elektroniky pořídit, je funkce Real Direction využívaná pro usnadnění orientace při změně směru jízdy. Řidičům vždy poskytne jasnou instrukci, kdy a kam mají odbočit

Co potěší

 • zobrazení SMS zpráv, hovorů a dalších notifikací z mobilního telefonu přímo na displeji navigace
 • parkovací asistent
 • MicroSDxx slot na paměťové karty

Co zamrzí

 • větší rozměry i váha
 • chybí pouzdro na přenášení
 • vyšší cena
Přejít do obchodu od 8 290 Kč

3. TomTom Start 25 Regional Lifetime – nejlepší poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze TomTom Start 25 Regional Lifetime  Cesta střední Evropou nikdy už nebude snazší! TomTom Start 25 Regional Lifetime je navigace, s níž se neztratí ani ten největší zmatkař a popleta.

Podle hodnocení nákupního a srovnávacího portálu Heuréka jde o nejlepší GPS navigaci roku 2016. Tento skvostný exemplář v naší recenzi nejkvalitnějších navigací do auta rozhodně nesmí chybět.

Součástí produktu jsou nainstalované mapy LIFETIME s doživotní bezplatnou aktualizací. Zvolená trasa je vykreslena ve 3D zobrazení na 5“ displeji s rozlišením 480 x 272. Díky technologii IQ RoutesTM, která pracuje s aktuálními informacemi o době průjezdu a rychlosti jízdy od řidičů projíždějících stejný úsek před vámi, se vyhnete i těm největším dopravním zácpám a komplikacím.

Kompaktní tvar, atraktivní design, dlouhá výdrž baterie – to vše pasuje navigaci TomTom Start 25 Regional Lifetime na favorita našeho testu.

Co potěší

 • vynikající poměr cena / výkon
 • jednoduchost, kvalita, spolehlivost, rychlost načtení souřadnic GPS
 • rychlá lokalizace pozice uživatele pomocí technologie QuickGPSfix

Co zamrzí

 • chybí možnost odstranit integrovaný držák, navigace se dodává bez pouzdra
  či jiného obalu
 • občas si plete pravou a levou stranu (při nastavení hlasového ovládání „Zuzana“)
 • nemá Bluetooth
Přejít do obchodu od 3 299 Kč

4. TomTom GO 5000 Europe Lifetime

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze TomTom GO 5000 Europe Lifetime  S tímto revolučním výrobkem už nikdy neztratíte ani vteřinu vašeho drahocenného času! Navigace TomTom GO 5000 Europe Lifetime patří právem k tomu nejlepšímu, co nám může moderní elektronika nabídnout. Také tento produkt disponuje interaktivními mapami a službou LIFETIME s možností doživotních a bezplatných aktualizací.

Jak projet plánovanou trasu co nejrychleji? S navigací TomTom GO 5000 Europe to není žádný problém: při plánování se můžete spoléhat na funkci dopravních aktualizací TomTom Traffic – pro tyto případy má navigace má vlastní SIM kartu.

Veškerý přehled vám ve 3D poskytuje dotykový displej o úhlopříčce 5“ a s rozlišením 480 x 272. Technologie IQ Routes se spolehlivě postará o výpočet efektivnosti zvolené trasy. Upevnění v autě nebo jakákoliv další manipulace s navigací se s pomocí držáku Click & Go stává záležitostí na pár vteřin. Co můžete chtít víc?!

Co potěší

 • možnost pohodlně naplánovat trasu předem na PC (tabletu) s aplikaci TomTom MyDrive. Pak ji jen stačí odeslat do navigace.
 • pohodlná a přehledná správa průjezdních bodů, bodů zájmu atd.
 • možnost používat standardní USB kabel
 • umístění v dTestu 1/2015 s ohodnocením jako velmi dobrá kvalita

Co zamrzí

 • dodává se bez tištěného návodu na použití
 • občas špatná srozumitelnost hlasových pokynů
 • časově delší průběh aktualizace map
Přejít do obchodu od 5 490 Kč

5. TomTom START 62 Europe Lifetime

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze TomTom START 62 Europe Lifetime  K nejlepším navigacím do aut, které podstoupily naše srovnání, řadíme také produkt s označením TomTom START 62 Europe Lifetime.

Nevyčerpatelná zásoba map 45 států Evropy a jejich bezplatných aktualizací po celou na dobu životnosti zařízení představuje i pro zkušené cestovatele opravdovou výzvu – vždyť je pořád co objevovat! Majitelé TomTom START 62 Europe Lifetime zcela jistě ocení spolehlivou funkci pro navádění jízdními pruhy, ti odvážnější a rychlejší pak aktualizovanou identifikaci a umístění rychlostních radarů.

Navigace má 6″ dotykový displej s rozlišením 800 x 480 px, ke cti jí slouží i interní paměť 8 GB a vybavení slotem pro MicroSD kartu, která umožňuje další rozšíření již tak rozsáhlé databáze map.

Co potěší

 • služba Rychlostní radary na 3 měsíce zdarma
 • jednoduchá instalace do vozu pomocí oboustranného držáku
 • rychlé zadávání cílů: buď volbou v nabídce Vyhledat nebo stisknutím bodu přímo na mapě

Co zamrzí

 • slabá výdrž baterie (1 h)
 • uživatelsky (až na výjimky) nepříliš přívětivý software
Přejít do obchodu od 4 590 Kč

6. TomTom GO 6200

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze TomTom GO 6200  Další představitel výkonné elektroniky do auta, jehož původ najdeme v zemi tulipánů, větrných mlýnů a chutných sýrů, nese označení TomTom GO 6200.

Oproti svým soupeřům vyniká například možností přenášet data pomocí Wi-Fi, kompatibilitou s funkcemi Siri a Google Now™, velkou vnitřní pamětí (16 GB) a aktivním magnetickým držákem, který oceníte při snadné montáži navigace do auta.

Produkt se může pochlubit dotykovým displejem s úhlopříčkou 6″ a rozlišením 800 x 480 pixelů. S nákupem tohoto chytrého přístroje majitel získává doživotní užívání map zdarma včetně jejich aktualizací. Totéž platí o aktualizací veškerých dopravních informací a lokalitách, kde na vás čekají rychlostní radary. Nejen na služebních cestách vám jízdu zpříjemní volání pomocí sady hands-free.

Co potěší

 • Wi-Fi, vestavěná karta SIM
 • aplikace MyDrive Cloud pro plánování tras pomocí počítače či notebooku
 • podpora karet microSD až 32 GB

Co zamrzí

 • velmi vysoká hmotnost – 690 g
 • cena
 • pomalé načítání map
Přejít do obchodu od 11 390 Kč

7. Mio Spirit 5400 Lifetime Europe – nejlevnější řešení / cenový tip

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Mio Spirit 5400 Lifetime Europe  Z předchozích řádků lze poznat, že trhu s nejlepšími navigacemi do aut vévodí dva technologičtí obři: GARMIN a TomTom. Jedinou světlou výjimkou, která nenese žádnou z těchto značek, je firma Mio a její výrobek Mio Spirit 5400 Lifetime Europe. Není žádný div, že se této navigaci podařilo proniknout do našeho žebříčku těchto moderních andělů strážných všech řidičů a řidiček. Je to totiž náš cenový tip.

Radost majitelům udělá 3D displej s rozlišením 480 x 272 px a velikostí úhlopříčky 4,3″, menu v českém nebo slovenském jazyce a také inovovaná funkce LearnMe Pro™, která vyhodnocuje styl řízení řidiče a na základě zjištěných dat mu doporučuje ideální trasy.

Když k tomu připočítáme možnost pohodlně si naplánovat svůj výlet či trasu dopředu (s počítačem a funkcí MioMore Desktop je to hračka), nebo bezplatný přístup ke službě pro lokalizaci instalovaných rychlostních radarů po dobu tří měsíců či výhodná cena, není dál co řešit. Mio Spirit 5400 Lifetime Europe si vaši pozornost zcela jistě zaslouží.

Co potěší

 • volitelný RDS-TMC přijímač, režim pro pěší s 2D mapou
 • parkovací asistent, který usnadňuje najít vhodné místo k zaparkování
 • asistent jízdních pruhů, hlasová navigace

Co zamrzí

 • vysoká hmotnost 420 g
 • dodává se bez cestovní nabíječky
 • špatná viditelnost a čitelnost na slunci
Přejít do obchodu od 2 790 Kč

Podle čeho vybírat nejlepší navigaci do auta?

Pro každého z nás jsou důležité jiné vlastnosti, které určují, zda po nabízeném výrobku sáhneme, či nikoliv. V první řadě nechme stranou ty navigace, jichž se náš test netýká – tj. chodecké, námořní, cyklistické nebo speciální přístroje typu sonar nebo specifické produkty pro konkrétní model vozidla. Náš test kvalitních navigací pro auta také nezahrnuje populární aplikace pro chytré telefony. Co však všechny tyto jedinečné přístroje spojuje jsou mapy.

Pro poslech hudby si pořiďte výkonný mp3 přehrávač, pro focení např. zrcadlovku nebo kompakt. Ale navigace má především dovést bezpečně vás a vaše auto tam, kam chcete. S tím souvisí požadavek na podrobnost používaných map, jejich grafické rozhraní, rychlost zpracování satelitního signálu a možnost aktualizací – ideálně bezplatných a doživotních. A aby navigace dobře, rychle, spolehlivě a dlouhodobě fungovala, k tomu je zapotřebí mít výkonný hardware.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové navigace do auta. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší navigace do auta.

  Přidejte váš komentář

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.