Recenze bezdrátových sluchátek TESLA Sound EB20 – ideální volba do dámské kabelky?

Bezdrátová sluchátka jsou komfortním řešením, po kterém dnes sahá většina lidí. Lze s nimi snadno pracovat, cvičit, chodit po městě, řídit či se vozit veřejnou dopravou. Zkrátka skoro cokoli. Nepřítomnost drátů má navíc dnes už v podstatě minimální vliv na kvalitu reprodukce. Není tak divu, že bezdrátová sluchátka válcují současný trh. Ale s tím se pojí i jistá nevýhoda.

Výběr je opravdu extrémně velký. Pořídit si můžete velká, malá, drahá i levná sluchátka všech druhů, barev, parametrů… pro jaká se rozhodnout? V dnešním článku pro vás máme menší inspiraci. Čeká vás v něm totiž podrobná recenze bezdrátových sluchátek TESLA Sound EB20.

Tato sluchátka se nacházejí v příznivé cenové relaci a mohou zaujmout opravdu širokou základnu potenciálních zájemců. Patříte mezi ně taky? Mohly by být právě tato sluchátka osvědčené značky TESLA ideální volbou i pro vás? Věříme, že naše recenze vám pomůže se rozhodnout.

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka - 03

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka – 03

TESLA – dekádami ověřená kvalita

Kdo by neslyšel o značce TESLA? A ne, nemyslíme teď amerického giganta, nýbrž klasického českého výrobce elektroniky, který měl kdysi v našich domácnostech takřka monopol na některé výrobky – legendární jsou především televize TESLA.

TESLA electronics logo

Značka vznikla už v roce 1946 v Praze a v novém miléniu navázala na svou tradici a zlatou éru. Stále se drží mezi významnými značkami, přestože množství konkurence narostlo exponenciálně. TESLA si získala srdce zákazníků poctivou kvalitou. Ta se projevuje v precizním řemeslném a kvalitním materiálovém zpracování. Díky tomu je na elektroniku TESLA spoleh a můžete si být jistí, že vám dlouho vydrží bez kazu. Taky uživatelsky přívětivé a snadné ovládání patří mezi devizy této společnosti. TESLA však nezůstává rozhodně pozadu ani ve využití nejmodernějších technologií.

Dnes jsou velmi známé a populární například kuchyňské spotřebiče TESLA, úklidové potřeby (robotické vysavače), ale právě třeba i audiotechnika včetně sluchátek. TESLA jde s trendem, a sortiment tak tvoří čistě bezdrátová sluchátka. Momentálně jde o dvě hlavní série.

Řadu TESLA Sound EB10 lze považovat za základní a na trhu je již déle. Jde o osvědčená a skvěle hodnocená univerzální, bezdrátová sluchátka. V nabídce jsou v několika designech vhodných pro muže i ženy a pořídit je můžete za velmi přívětivou cenu cca 599 Kč. A pak je tu nová série v podobě sluchátek TESLA Sound EB20. Ty jsou sice o něco malinko (o sto korun) dražší, ale…

Stylová sluchátka pro ženy, dívky a dámy

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka - 02

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka – 02

V úvodu jsem nezmínil jeden drobný, ale důležitý fakt. Sluchátka TESLA Sound EB20 jsou totiž velmi pěkná, designová záležitost a svým vzhledem zaujmou především ženy. Design Women Edition zaujme výraznými liniemi a příjemnými odstíny.

Vybrat si můžete perlově růžovou barvu pearl pink, která působí velmi elegantně a sebevědomě. Vedle ní je tu blossom pink čili květová růžová, která má jasnější, mladší a poněkud veselejší, odvázanější vyznění. Pokud dáváte přednost spíše nenápadnějším doplňkům, luxury white představuje univerzálnější volbu, která nikdy a nikde nebude působit nepatřičně.

Samotné pecky mají na zadní straně sluchátka zvýrazněnou, stříbrnou plochu ve tvaru oblého trojúhelníku zdálky připomínající lehce tvar srdce. Ta slouží nejen jako designový prvek, ale i jako multifunkční dotykové ovládání.

Jedno sluchátko váží pouze cca 4 g, což je opravdu velmi komfortní hmotnost. Přitom se nedá říct, že by materiálové zpracování působilo lacině.

Magnetické pouzdro a výdrž baterie

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka - magnetické pouzdro

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka – magnetické pouzdro

A pak je tu samozřejmě nabíjecí pouzdro. Rovněž velmi elegantní, ale zároveň praktické. Vážící necelých 70 g. Pouzdro umožňuje bezdrátové, magnetické dobíjení sluchátek. Samotná baterie sluchátek vydrží na cca 5 hodin poslechu (dle hlasitosti apod.), ale dobíjením v pouzdře můžete vytěžit až 25 hodin poslechu. Pouzdro se však již dobíjí klasicky kabelově. Je zde i kontrolka informující o stavu nabití. Sluchátka se nabíjejí cca 1 hodinu, pouzdro přes 2 hodiny.

Nabíjecí pouzdro může na někoho působit, že je větší. Nicméně argumentem může být, že ženy nosí velké kabelky a tudíž nebudou řešit, zda je pouzdro velké či má o několik gramů více. Žena bude pravděpodobně více řešit design a ten je skvělý.

Výdrž baterií sluchátek samotných je tedy spíše průměrná či lehce podprůměrná, ale společně s pouzdrem lze docílit relativně solidní délky přehrávání. A to zvláště s přihlédnutím k cenové relaci sluchátek. Byť se stále najdou modely v podobné kategorii, které nabídnou delší poslech.

Spolehlivé připojení pro hudbu i telefonování

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka - 05

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka – 05

Sluchátka TESLA Sound EB20 využívají bezdrátové rozhraní Bluetooth ve verzi 5.1, které zajišťuje spolehlivý přenos, dobrou kompatibilitu (společně s protokoly  HFP, HSP, A2DP nebo AVRCP) i slušný dosah kolem 10 metrů.

Spárování sluchátek s mobilem bylo velmi snadné do pár sekund a sluchátka lze následně díky integrovanému mikrofonu používat i pro příjem hovorů. Hodí se tedy i jako např. handsfree sada do auta, při běhání apod.

Ovládání

Ovládání hovorů se provádí již zmíněným tlačítkem, resp. dotykovou plochou. Přijetí i ukončení hovoru provedete jedním dotykem na levé či pravé sluchátko. Hovor můžete odmítnout delším přidržením (cca 3 vteřiny).

Tlačítko samozřejmě umožňuje i ovládání přehrávání hudby – play a zastavení, posun o skladbu vpřed/vzad, ovládání hlasitosti dvojklikem (pravé sluchátko zvýšení hlasitosti, levé snížení). Trojklikem pak můžete dokonce aktivovat hlasového asistenta.

Jak to hraje?

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka - 04

TESLA Sound EB20 bezdrátová sluchátka – 04

Sluchátka mají celkem standardní frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz, ale podrobnější technické parametry výrobce neuvádí. Musíme se tedy spokojit se samotným dojmem z poslechu, který je přiměřeně solidní.

Tato sluchátka vás zvukovou kvalitou opravdu nevystřelí na měsíc, ale to je taky přesně to, co nemůžete v žádném případě od „pecek“ za šest stovek čekat.

V rámci cenové relace hrají sluchátka slušně, bez zvláštního zkreslení či příliš „chudokrevné“ barvy. Pro poslech v autě, MHD či při procházce nebo sportu zcela adekvátní výkon.

Náš tip: Nejlepší bezdrátová sluchátka do 1000 Kč

Celkové zhodnocení

TESLA Sound EB20 jsou pěkně zpracovaná bezdrátová sluchátka, která potěší příjemným designem ženské oko. Jsou velmi lehká, součástí je magnetické dobíjecí pouzdro, které umožní přímé nabití sluchátek a celkovou dobu poslechu až 25 hodin.

Celkově jsou technické parametry a kvalita sluchátek vzhledem k ceně zcela odpovídající, obecně vzato spíše průměrné než kdovíjak oslnivé. Sluchátka však nabízejí spolehlivé propojení, možnost ovládání hovorů a jsou pěkná i praktická. Pokud hledáte elegantní, dobře hrající bezdrátová sluchátka v ceně kolem 599 Kč, s TESLA Sound EB20 určitě nešlápnete vedle a já vám je po osobním vyzkoušení mohu doporučit.

Výhody:

 • Design = ideální pro dívky do dámské kabelky
 • Nízká cena = sluchátka pořídíte do 599 Kč
 • Spolehlivost a jednoduchost spojení, propojeno s telefonem do pár sekund
 • Český výrobce = podpoříte českou značku
 • Funkční pro poslech hudby i telefonování

Nevýhody:

 • Odpovídající zvukový projev ceně sluchátek, pokud víte, že kupujete sluchátka za 599 Kč budete s tím v pohodě

Závěrečné hodnocení

Recenze bezdrátových sluchátek TESLA Sound EB20
Overall
89%
89%
 • Celkové hodnocení: - 89%
  89%

Fotogalerie

Specifikace TESLA Sound EB20

 • připojení: Bluetooth 5.1
 • přenosová vzdálenost: až 10 metrů
 • podporované protokoly: HFP, HSP, A2DP, AVRCP
 • frekvenční odezva: 20 Hz – 20 kHz
 • kapacita baterie nabíjecího pouzdra: 400 mAh
 • kapacita baterie sluchátek: 35 mAh
 • doba přehrávání hudby/volání: 4-5 hodin (25 hodin včetně nabíjecího pouzdra)
 • pohotovostní doba: 60 hodin
 • doba nabíjení sluchátek: 1 hodina
 • doba nabíjení včetně pouzdra: 2-3 hodiny
 • rozměry (nabíjecí pouzdro): 89 x 48 x 20 mm
 • rozměry (jedno sluchátko): 40 x 15 x 5 mm
 • nabíjecí port: USB-C (5V)
 • hmotnost sluchátek: 2 x 4 g
 • hmotnost nabíjecího pouzdra: 67 g